Wydarzenia

W dniach 6-7 czerwca 2017 roku w gmachu Ministerstwa Rozwoju odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, które powstały w ramach projektu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju

Program realizowany wspólnie z:

Mają głowy pełne pomysłów, chęć do zmiany otoczenia i rozwoju biznesu, choć są dopiero uczniami szkół ponadgimnazjalnych. W dniach 6-7 czerwca zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017. Jest to już 23. edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju

Program realizowany wspólnie z:

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay został zespół Ajro z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Małgorzata Supryn, Mateusz Kociński i Paweł Hoppe zdobyli uznanie jurorów projektem ZEOPOT – doniczek wykonanych z zeolitów, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w Międzynarodowym Finale Online, który odbędzie się 21 czerwca br.

Za nami I etap Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017 – kwalifikacja wstępna. Komisja kwalifikacyjna, złożona z przedstawicieli biznesu, dokonała w dniach 19 kwietnia – 4 maja 2017 r. oceny działalności 63 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju

 

Program realizowany wspólnie z:

Celem programu jest pomoc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dzięki jednodniowej wizycie w wybranej przez siebie firmie, w trakcie której każdy uczestnik towarzyszy swojemu mentorowi w jego codziennych obowiązkach, uczniowie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką danego zawodu oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

Dla mentorów jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby włączyć się w edukację młodzieży, ale również poznać jej cele zawodowe, motywacje i postawy względem przyszłej pracy i obowiązków zawodowych. W czasach, gdy pozyskanie i zatrzymanie w firmie talentów jest szalenie ważne, a jednocześnie trudne, ta wiedza staje się nieoceniona.

„Dla nas jako firmy angażowanie się w projekty takie jak ten jest bardzo ważne, ponieważ wierzymy, że młode talenty są siłą napędową przyszłości i mają wpływ na cele firmy” – mówi Aleksandra Stasiak, Employer Branding Specialist w Nationale-Nederlanden.

NN przyjęło 20 uczniów w swojej siedzibie w Warszawie i w oddziałach regionalnych w Bielsku-Białej, Katowicach, Koninie i Radomiu.
W centrali uczniowie zgłębiali tajniki pracy na stanowiskach w dziale IT. Takie terminy jak SCRUM, lean management czy SQL już nie będą im obce.  

Uczniowie z Limanowej okazali się mistrzami debaty prowadzonej metodą Karla Poppera - przebiegającej w sformalizowany i uporządkowany sposób. Wykazali się też najlepiej ugruntowaną wiedzą ekonomiczną oraz umiejętnością kręcenia ciekawych filmów, promujących tematykę finansów osobistych. Zdobyli I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 36 następna

Partnerzy
Zainwestuj 1%