Zainwestuj 1,5%

podatku w działania realizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłych latach zdecydowały się przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości!
Zachęcamy Państwa do wsparcia także w tym roku działań prowadzonych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która ma status organizacji pożytku publicznego i została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr

KRS 0000094358

W ten sposób możecie Państwo wpływać na wykorzystanie pieniędzy z Waszych podatków.
W 2023 roku ze środków pozyskanych z 1,5% podatku chcemy dofinansować projekty „Dzień przedsiębiorczości” oraz „Otwarta firma”.

W ubiegłym roku szkolnym ponad 13000 uczniów i uczennic spędziło dzień pracy w gościnnych murach 5500 firm oraz instytucji w całej Polsce. Od pracowników i pracowniczek dowiedzieli się na czym polegają obowiązki na konkretnym stanowisku pracy,  pozyskali informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Co najważniejsze – przekonali się czy to właśnie ich pomysł na swoją zawodową przyszłość! Na tym polega projekt „Dzień przedsiębiorczości”.

W ubiegłym roku szkolnym ponad 32 000 uczniów i uczennic odwiedziło firmy i instytucje w swojej okolicy, zobaczyło jak się w nich pracuje, poznało konkretne zawody oraz życzliwych wolontariuszy i wolontariuszki ze środowiska biznesu. Umożliwił im to projekt „Otwarta firma”.

W bieżącym roku szkolnym w tych projektach uczestniczą także uczniowie i uczennice z Ukrainy.

Uprzejmie informujemy, że osoby, które będą chciały przekazać nam 1,5% swojego podatku, w zeznaniu rocznym za 2022 rok muszą podać jedynie numer wpisu do KRS Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości (KRS 0000094358).

Numer KRS i kwotę podatku na rzecz Fundacji należy podać w następujących kolumnach:

PIT-36: pozycja nr 520 i pozycja nr 521
PIT-36L: pozycja nr 172 i pozycja nr 173
PIT-37: pozycja nr 147 i pozycja nr 148
PIT-38: pozycja nr 64 i pozycja nr 65
PIT-39: pozycja nr 48 i pozycja nr 49
PIT-28: pozycja nr 251 i pozycja nr 252


 ZAINWESTUJ W PRZYSZŁOŚĆ MŁODYCH LUDZI!

O Fundacji:

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pożytku publicznego. Naszym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Działamy w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, obecnej w ponad 100 krajach.

Nasze programy przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Ucząc poprzez działanie, oferujemy wiele możliwości praktycznego sprawdzenia wiedzy.

W 2022 roku sieć Junior Achievement Worldwide otrzymała nominację do Pokojowej Nagrody Nobla, po raz kolejny znalazła się pośród 10 najbardziej wpływowych organizacji pozarządowych na świecie w rankingu thedotgood (NGO Advisor).