Fudacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
-A+

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pożytku publicznego. Naszym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Działamy w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, obecnej w ponad 100 krajach.

Nasze programy przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Ucząc poprzez działanie, oferujemy wiele możliwości praktycznego sprawdzenia wiedzy.

Dołącz do 8 599 713 młodych ludzi, którzy wzięli udział w naszych programach!

Nasza Wizja

Świat, w którym młodzi ludzie mają umiejętności i motywację do budowania dobrobytu swoich społeczności.

Nasze wartości

  • Wiara w nieograniczony potencjał młodzieży.
  • Działanie na rzecz edukacji poprzez praktykę.
  • Przywiązanie do zasad wolnego rynku, przedsiębiorczości oraz zrównoważonego rozwoju.
  • Pasja oraz uczciwość i doskonałość w działaniu.
  • Szacunek dla talentów, kreatywności, poglądów i doświadczeń każdej jednostki.
  • Wiara w siłę współpracy i partnerstwa.

W 2022 roku sieć Junior Achievement Worldwide otrzymała nominację do Pokojowej Nagrody Nobla, po raz kolejny znalazła się pośród 10 najbardziej wpływowych organizacji pozarządowych na świecie w rankingu thedotgood (NGO Advisor).

  

Nasz zespół

Biuro Fundacji
Małgorzata Sobkowicz
Prezes Zarządu
Małgorzata Sobkowicz
malgorzata.sobkowicz@junior.org.pl
Joanna Andrzejewska
Wiceprezes Zarządu
Joanna Andrzejewska
joanna.andrzejewska@junior.org.pl
Barbara Szymczyk-Opiłka
Dyrektor ds. rozwoju
Barbara Szymczyk-Opiłka
barbara.szymczyk@junior.org.pl
Alla Morykon
Koordynator ds. projektów
Alla Morykon
alla.morykon@junior.org.pl
Izabela Adamska–Chuta
Specjalista ds. projektów i marketingu
Izabela Adamska–Chuta
izabela.adamska-chuta@junior.org.pl
Agnieszka Dublaszewska
Specjalista ds. IT
Agnieszka Dublaszewska
agnieszka.dublaszewska@junior.org.pl
Katarzyna Jeka-Augustin
Specjalista ds. finansowo-księgowych
Katarzyna Jeka-Augustin
katarzyna.jeka@junior.org.pl
Karolina Molska
Asystentka Zarządu
Karolina Molska
karolina.molska@junior.org.pl
Koordynatorzy programowi
Bogusława Rajska
Koordynator programu „Od grosika do złotówki”
Bogusława Rajska
boguslawa.rajska@junior.org.pl
Andrzej Pierchała
Koordynator programu "Dzień przedsiębiorczości"
Andrzej Pierchała
andrzej.pierchala@junior.org.pl
Agnieszka Predygier
Koordynator programu "Ekonomia na co dzień"
Agnieszka Predygier
agnieszka.predygier@junior.org.pl
Ewa Sygut
Asystentka koordynatora programu "Ekonomia na co dzień"
Ewa Sygut
ewa.sygut@junior.org.pl
Karina Machura
Koordynator programu "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo"
Karina Machura
karina.machura@junior.org.pl
Andrzej Pierchała
Koordynator programu "Otwarta firma"
Andrzej Pierchała
andrzej.pierchala@junior.org.pl

Nasi partnerzy