Media o nas

23 listopada 2023

Wspólne inicjatywy z EY GDS Poland

Jak co roku nasz Partner - EY GDS Poland - organizuje festiwal wolontaryjny wśród swoich pracowników. Firma ta od wielu lat współpracuje z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości dzieląc się wiedzą i doświadczeniem mentorskim w naszych programach. W tym roku w ramach w/w inicjatywy młodzież ukraińska odwiedzi warszawską siedzibę firmy EY.

Czytaj dalej
22 listopada 2023

Program "Otwarta firma" tym razem w Giżycku

Tegoroczna edycja programu "Otwarta firma" zatacza coraz szesze kręgi. Tym razem zainspirowała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gizewiusza w Giżycku do wizyty w pracowni architektonicznej.

Czytaj dalej
2 listopada 2023

Rok Edukacji Ekonomicznej - jaki będzie rok 2024?

Rok 2024 jako Rok Edukacji Ekonomicznej obfitujący w liczne i znaczące inicjatywy edukacyjne był jednym z ważniejszych tematów 3. edycji Dnia Edukacji Finansowej w siedzibie GPW.

Czytaj dalej
20 października 2023

3. edycja Dnia Edukacji Finansowej na GPW

W dniu 18 października br. miała miejsce 3. edycja Dnia Edukacji Finansowej Fundacji GPW. Inicjatywa ta ma na celu upowszechnianie wiedzy oraz wzrost kompetencji naszego społeczeństwa w zakresie edukacji z tego obszaru

Czytaj dalej
19 października 2023

O inicjatywach FMP i parterstwie z PMI w wywiadzie z Barbarą Szymczyk-Opiłką

Na stronach kwartalnika "Strefa PMI", wydawanego przez Project Management Institute Poland Chapter ukazał się  wywiad z Wiceprezes Fundacji - Barbarą Szymczyk-Opiłką, prezentujący inicjatywy Fundacji w partenstwie z PMI PC.

Czytaj dalej
13 października 2023

Kompetencje 4K mottem programu "Moje finanse" i #YouthEmpowered.

Tegoroczna edycja programu "Moje finanse" we współpracy z inicjatywą #YouthEmpowered" koncentruje się na kompetencjach 4K.

Czytaj dalej
13 października 2023

#YouthEmpowered 2023 dawką inspiracji dla młodzieży.

Za nami inauguracja kolejnej edycji wspólpracy inocjatywy #YouthEmpowered i programu "Moje finanse". Tym razem uczestnicy zapoznali się bliżej z tematem kompetecnji 4K, czyli komunikacji, kooperacji, krytycznego myślenia i kreatywności.

Czytaj dalej
9 października 2023

Kompetencje przyszłości 4K w ramach programu "Moje finanse" i #YouthEmpowered

Kolejne edycja współpracy rusza. Tym razem zainauguruje ją webinar #Skills4Future.

Czytaj dalej
15 września 2023

Związek Banków Polskich o Roku Edukacji Ekonomicznej.

7 września br. Senat RP podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej. Inicjatywa ta jest wynikiem działań i starań 5 organizacji społecznych realizujących działalność edukacyjną w ramach szeroko rozumianej edukacji pozaformalnej w zakresie wiedzy ekonomicznej, w tym finansowej.

Wiadomość ta zatacza coraz szersze kręgi w kanałach informacyjnych i środkach masowego przekazu docierając tym samym do coraz szerszego grona odbiorców.

Czytaj dalej
12 września 2023

Rok 2024 uchwalony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

To bardzo podniosła chwila. Spieszymy poinformować, iż Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Czytaj dalej
10 lipca 2023

Coraz większe poparcie dla Roku Edukacji Ekonomicznej

Coraz więcej instytucji i osób wyraża swoje poparcie dla inicjatywy ustanowienia roku 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Czytaj dalej
20 czerwca 2023

Jubileuszowa Gala 20-lecia Dnia Przedsiębiorczości

12 czerwca b.r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się Gala podsumowująca 20. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie było także okazją do świętowania 20-lecia realizacji programu Dzień przedsiębiorczości w polskich szkołach.

Czytaj dalej
16 czerwca 2023

Program Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo akceleratorem uczniowskiej kreatywności i przedsiębiorczości

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy aktywnie bierze udział w realizacji programu "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo". Zobaczcie sami!

Czytaj dalej
15 czerwca 2023

Projekty społeczne zwycięzców konkursu Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wśród wychowanków domu dziecka zwycięskim projektem w Konkursie„Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
17 marca 2023

Dzień Przedsiębiorczości 2023 w Radiu Czwórka

Barbara Szymczyk-Opiłka, Dyrektor ds.rozwoju FMP, opowiadała o programie 'Dzień przedsiębiorczości' i arkanach jego tegorocznej edycji.

Czytaj dalej
9 listopada 2022

Zintegrowany System Kształcenia - znaczenie przedsiębiorcości.

Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Małgorzata Sobkowicz -  udzieliła wypowiedzi dla kwartalnika ZSK (Zintegrowany System Kształcenia), wydawanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. W najnowszym numerze (nr 3, 2022 r.) skierowano pytanie do ekspertów o znaczenie przedsiębiorczości jako jednej z kluczowych umiejętności w obecnych czasach.

Czytaj dalej
17 października 2022

Wydział Edukacji m.st. Warszawa o programach FMP

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości aktywnie współpracuje z wydziałem edukacji miasta stołecznego Warszawa. Zachęcamy warszawskie szkoły do udziału w naszych programach.
Czytaj dalej
17 października 2022

Youth Empowered event 2022 - relacja w mediach

Dziennik Rzeczpospolita zamieścił artykuł dotyczący webinaru dla uczniów programu "Moje finanse" , który odbył się w dniu 13 października 2022r.
Czytaj dalej
14 października 2022

FMP & Youth Empowered event

W dniu 13 października 2022 r. odbył się #Youth Empowered event 2022, dedykowany uczestnikom programu „Moje finanse”. Przez 2 godziny młodzież, wraz z nauczycielami, miała okazję posłuchać inspirujących wystąpień dotyczących pomysłów na przyszłość, rad specjalistów z rynku pracy oraz praktyków biznesu. Webinar ten realizowany był przy współpracy Coca-Cola HBC Polska, w ramach programu Youth Empowered. Jego ideą jest udzielenie mentorskiego wsparcia dla młodzieży po to, aby mogli jak najlepiej rozpoznać swoje mocne strony i oprzeć na nich dalsze działania w kierunku rozwoju ścieżki edukacyjnej a potem zawodowej.

Czytaj dalej