Media o nas

15 września 2023

Związek Banków Polskich o Roku Edukacji Ekonomicznej.

7 września br. Senat RP podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej. Inicjatywa ta jest wynikiem działań i starań 5 organizacji społecznych realizujących działalność edukacyjną w ramach szeroko rozumianej edukacji pozaformalnej w zakresie wiedzy ekonomicznej, w tym finansowej.

Wiadomość ta zatacza coraz szersze kręgi w kanałach informacyjnych i środkach masowego przekazu docierając tym samym do coraz szerszego grona odbiorców.

Czytaj dalej
12 września 2023

Rok 2024 uchwalony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

To bardzo podniosła chwila. Spieszymy poinformować, iż Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Czytaj dalej
10 lipca 2023

Coraz większe poparcie dla Roku Edukacji Ekonomicznej

Coraz więcej instytucji i osób wyraża swoje poparcie dla inicjatywy ustanowienia roku 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Czytaj dalej
20 czerwca 2023

Jubileuszowa Gala 20-lecia Dnia Przedsiębiorczości

12 czerwca b.r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się Gala podsumowująca 20. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie było także okazją do świętowania 20-lecia realizacji programu Dzień przedsiębiorczości w polskich szkołach.

Czytaj dalej
16 czerwca 2023

Program Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo akceleratorem uczniowskiej kreatywności i przedsiębiorczości

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy aktywnie bierze udział w realizacji programu "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo". Zobaczcie sami!

Czytaj dalej
15 czerwca 2023

Projekty społeczne zwycięzców konkursu Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wśród wychowanków domu dziecka zwycięskim projektem w Konkursie„Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
17 marca 2023

Dzień Przedsiębiorczości 2023 w Radiu Czwórka

Barbara Szymczyk-Opiłka, Dyrektor ds.rozwoju FMP, opowiadała o programie 'Dzień przedsiębiorczości' i arkanach jego tegorocznej edycji.

Czytaj dalej
9 listopada 2022

Zintegrowany System Kształcenia - znaczenie przedsiębiorcości.

Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Małgorzata Sobkowicz -  udzieliła wypowiedzi dla kwartalnika ZSK (Zintegrowany System Kształcenia), wydawanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. W najnowszym numerze (nr 3, 2022 r.) skierowano pytanie do ekspertów o znaczenie przedsiębiorczości jako jednej z kluczowych umiejętności w obecnych czasach.

Czytaj dalej
17 października 2022

Wydział Edukacji m.st. Warszawa o programach FMP

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości aktywnie współpracuje z wydziałem edukacji miasta stołecznego Warszawa. Zachęcamy warszawskie szkoły do udziału w naszych programach.
Czytaj dalej
17 października 2022

Youth Empowered event 2022 - relacja w mediach

Dziennik Rzeczpospolita zamieścił artykuł dotyczący webinaru dla uczniów programu "Moje finanse" , który odbył się w dniu 13 października 2022r.
Czytaj dalej
14 października 2022

FMP & Youth Empowered event

W dniu 13 października 2022 r. odbył się #Youth Empowered event 2022, dedykowany uczestnikom programu „Moje finanse”. Przez 2 godziny młodzież, wraz z nauczycielami, miała okazję posłuchać inspirujących wystąpień dotyczących pomysłów na przyszłość, rad specjalistów z rynku pracy oraz praktyków biznesu. Webinar ten realizowany był przy współpracy Coca-Cola HBC Polska, w ramach programu Youth Empowered. Jego ideą jest udzielenie mentorskiego wsparcia dla młodzieży po to, aby mogli jak najlepiej rozpoznać swoje mocne strony i oprzeć na nich dalsze działania w kierunku rozwoju ścieżki edukacyjnej a potem zawodowej.

Czytaj dalej
8 sierpnia 2022

Wypowiedź wiceprezes FMP Joanny Andrzejewskiej dla Wiadomości Radiowej Czwórki

Wiceprezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Joanna Andrzejewska, udzieliła wypowiedzi dla Radiowej Czwórki dotyczącej przedsiębiorczego podejścia młodzieży do ich przyszłej kariery.
Czytaj dalej
25 lipca 2022

FMP w raporcie Dentsu "Social Impact: 2021 Highlights"

Firma Dentsu, jeden z naszych partnerów, opublikowała raport, w którym opisuje wspólne działania z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach projektu "Te Code".
Czytaj dalej
15 czerwca 2022

Miniprzedsiebiorstwo Bloom Laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022

W dniach 2-3 czerwca 2022 roku, w gmachu Ministerstwa Rozwoju i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022. Grand Prix przypadło zespołowi Bloom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Strzelinie, pod opieką pani Henryki Bilskiej-Mroczki. Zepół ten zajmuje się produkcją ekologicznych świec zapachowych.

Czytaj dalej
7 czerwca 2022

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Radiu Dla Ciebie

W dniu 6 czerwca 2022 r. Barbara Szymczyk-Opiłka, Dyrektor ds. Rozwoju, opowiadała o działaniach i programach realizowanych przez FMP, przygotowujących młodzież do wejścia w dorosłość i uczących przedsiebiorczości oraz odnalezienia się na rynku pracy.

Czytaj dalej
27 maja 2022

Polskie Radio Program 4 o współpracy FMP i Coca-Cola HBC

Polskie Radio Program 4 informuje o współpracy jaką niedawno nawiązały Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i firma Coca-Cola HBC. W audycji przytoczono słowa p. Małgorzaty Sobkowicz - prezes Fundacji
Czytaj dalej
26 maja 2022

Social Innovation Relay 2022 rozstrzygnięte!

Legowiska dla psów wykonane z przetworzonych maseczek jednorazowych okazały się najlepszym pomysłem na biznes zaangażowany społecznie.

Czytaj dalej
24 maja 2022

Finaliści Forum Ekonomicznego Młodych z Malborka

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku w finale Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych.
Czytaj dalej
23 maja 2022

Polska Agencja Prasowa o współpracy Fundacji i Coca-Cola HBC

Informacje o naszej współpracy zataczają coraz szersze kręgi...
Czytaj dalej
18 maja 2022

Fundacja i Coca-Cola HBC nawiązały współpracę!

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości nawiązała współpracę z Coca-Cola HBC Polska, w ramach programu "Moje finanse".
Czytaj dalej