Wydarzenia

12 września 2023

Rok 2024 uchwalony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

To bardzo podniosła chwila. Spieszymy poinformować, iż 7 września 2023 roku Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej.


 

Czytaj dalej
3 sierpnia 2023

Festiwal przedsiębiorczości GEN-E 2023 w Stambule

W dniach 11-13 lipca, po raz kolejny przedsiębiorczość, w pełnym tego słowa znaczeniu, miała swoje europejskie święto. Byliśmy świadkami GEN-E 2023, czyli największego europejskiego festiwalu przedsiębiorczości organizowanego przez Junior Achievement Europe. Do Stambułu zjechały się delegacje i zespoły z 40 europejskich krajów, a także liczni przedstawiciele środowiska biznesu, którzy aktywnie wspierają edukację młodych ludzi.

Czytaj dalej
20 czerwca 2023

Jubileuszowa Gala Przedsiębiorczości w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

12 czerwca b.r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się Gala podsumowująca 20. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie było także okazją do świętowania 20-lecia realizacji programu Dzień przedsiębiorczości w polskich szkołach.

Czytaj dalej
7 czerwca 2023

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie zwycięzcami Forum Ekonomicznego Młodych 2023

 

6 czerwca odbył się Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych 2023.

W tym roku najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Stanisława Moniuszki w Koninie.

         

Czytaj dalej
6 czerwca 2023

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wśród wychowanków domu dziecka zwycięskim projektem w Konkursie „Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości”

W dniach 1-2 czerwca 2023 r. odbył się VII  finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości” - konkursu realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Moje finanse”.

Czytaj dalej
31 maja 2023

Znamy już laureatów Dnia przedsiębiorczości 2023!

Znane są już wyniki konkursów w ramach projektu „Dzień przedsiębiorczości” 2023 objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Komitet Honorowy „Dnia przedsiębiorczości” wyłonił laureatów „Dnia przedsiębiorczości” 2023 – najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszego szkolnego koordynatora oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu  "Mój dzień przedsiębiorczości".
W 20. edycji „Dnia przedsiębiorczości” uczestniczyło 18 943 uczniów i uczennic z 270 szkół w Polsce oraz przedstawiciele 9200 firm i instytucji.

Czytaj dalej
30 maja 2023

Miniprzedsiębiorstwo Praktymarket Laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023 organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbył się w dniach 25-26 maja br. Uczestnicy Finału gościli w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, spośród niemal dwustu, które uczestniczyły w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

Czytaj dalej
22 maja 2023

Aplikacja wspomagająca efektywną naukę najlepszym pomysłem na przedsiębiorstwo społeczne w projekcie Social Innovation Relay 2023!

19 maja 2023 r. dziesięć zespołów ze szkół średnich z całej Polski zaprezentowało biznesplany przedsiębiorstw społecznych na finale projektu Social Innovation Relay. Eksperci Nationale-Nederlanden i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości przyznali pierwsze miejsce zespołowi not that BIG brains. Zespół będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale projektu organizowanym przez Junior Achievement Europe.

Czytaj dalej
22 marca 2023

FMP na Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

W dniach 22-23 marca 2023 roku odbył się VII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Jest to wydarzenie, w którym od 2017 roku aktywny udział biorą przedstawiciele instytucji publicznych, samorządów, sektora finansowego, organizacji pozarządowych, szkół i uczelni. Kongres stanowi najważniejsze miejsce międzyśrodowiskowych dyskusji, wymiany doświadczeń i współpracy w ramach działań edukacyjnych w zakresie finansów, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
17 marca 2023

Trener programu "Moje finanse" z tytułem "Zawodowiec roku 2022"

Serdecznie gratulujemy Pani Dorocie Wrzesińskiej zdobycia tytuły "Zawodowiec Roku 2022" w kategorii „Ekonomia i Rachunkowość”.

Czytaj dalej
15 lutego 2023

JA Worldwide nominowane do Pokojowej Nagrody Nobla w 2023 r.

Z dumą informujemy, że JA Worldwide, którego członkiem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zostało nominowane do Pokojowej Nagrody Nobla w 2023 roku, co jest drugim takim wyróżnieniem w ciągu dwóch lat.
Czytaj dalej
9 lutego 2023

Wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Tragedia humanitarna rozgrywająca się w Turcji i Syrii w wyniku niszczących trzęsień ziemi, które miały miejsce na początku tego tygodnia, nie pozostawia nas obojętnymi. Tragiczne wydarzenia głęboko poruszyły JA Europe i całą jej sieć.

Czytaj dalej
9 lutego 2023

Wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Tragedia humanitarna rozgrywająca się w Turcji i Syrii w wyniku niszczących trzęsień ziemi, które miały miejsce na początku tego tygodnia, nie pozostawia nas obojętnymi. Tragiczne wydarzenia głęboko poruszyły JA Europe i całą jej sieć.

Czytaj dalej
22 grudnia 2022

Fundacja z tytułem Model Organisation 2022!

Jest nam ogromnie miło poinformować, iż Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości została wyróźniona tytułem Model Organisation 2022.

Czytaj dalej
9 listopada 2022

Warsztaty w ukraińskiej szkole "Materynka" - cz.2

W dniu 9 listopada odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli ukraińskiej szkoły „Materynka” im. Dmytra Pawłyczka w Warszawie.

Czytaj dalej
4 listopada 2022

Znamy już laureatów Dnia przedsiębiorczości 2022!

Znane są już wyniki konkursów w ramach projektu „Dzień przedsiębiorczości” 2022

objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Komitet Honorowy w składzie:

  • Małgorzata Sobkowicz – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości 
  • Michał Kaczor – Ekspert Biura Ministra Edukacji i Nauki

wyłonił laureatów „Dnia przedsiębiorczości” 2022 – najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszego szkolnego koordynatora oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Dzień przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
25 października 2022

Grosikowe warsztaty w ukraińskiej szkole "Materynka"

W dniu 24 października Kapitan Grosik odwiedził ukraińską szkołę „Materynka” im. Dmytra Pawłyczka w Warszawie.

Czytaj dalej
14 października 2022

Youth Empowered event 2022

W dniu 13 października 2022 r. odbył się #Youth Empowered event 2022, dedykowany uczestnikom programu „Moje finanse” i Youth Empowered. Przez 2 godziny młodzież, wraz z nauczycielami, miała okazję posłuchać inspirujących wystąpień dotyczących pomysłów na przyszłość, rad specjalistów z rynku pracy oraz praktyków biznesu. Webinar ten realizowany był przy współpracy Coca-Cola HBC Polska, w ramach programu Youth Empowered. Jego ideą jest udzielenie mentorskiego wsparcia dla młodzieży po to, aby mogli jak najlepiej rozpoznać swoje mocne strony i oprzeć na nich dalsze działania w kierunku rozwoju ścieżki edukacyjnej a potem zawodowej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Rzeczpospolita oraz studentnews.pl

Czytaj dalej
11 października 2022

W minioną sobotę, 8 października 2022 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Ekonomia na co dzień”. Spotkanie odbyło się w formie online.

Tematem przewodnim było kreowanie świadomości finansowej i ekonomicznej w otaczającej nas rzeczywistości oraz zapobieganie wykluczeniu finansowemu i dostrzeganie skutków zadłużania się - dywersyfikacja kapitału. Dodatkowo uaktualnione zostały informacje dotyczące realizacji programu „Ekonomia na co dzień” w kontekście zmian w prawie oświatowym. Szczególny nacisk podczas tegorocznej edycji kładziony będzie na integrację uczniów polskich z uczniami z Ukrainy.

Czytaj dalej
10 października 2022

6 października br. spotkaliśmy się zdalnie na seminarium dla trenerów programu „Od grosika do złotówki”

Na początku spotkania podsumowaliśmy minioną edycję programu i osiągnięte rezultaty. Trenerzy zostali zapoznani z ofertą programu na rok szkolny 2022/2023. Omówiono sposoby wykorzystywania zasobów internetowych platformy, na której znajdują się m.in. przewodnik dla nauczyciela, filmy i gry edukacyjne, prezentacje, oraz szeroka gama pakietu ćwiczeń, w tym „Dzienniki podróży”.

Czytaj dalej