Wydarzenia

1 lutego 2024

Kolejna nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla

Junior Achievement Worldwide, którego częścią jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, po raz trzeci zostało nominowane do Pokojowej Nagrody Nobla.

Czytaj dalej
23 stycznia 2024

Visegrad Enterpreneurial Stars

Czy pamiętacie czerwiec zeszłego roku, kiedy to braliśmy udział w warsztatach pisania studium przypadku, które odbyły się w Pradze w ramach projektu Visegrad Entrepreneurial Stars? To projekt, który intensywnie toczy się w tle naszych innych edukacyjnych działań.

Czytaj dalej
11 stycznia 2024

Rok Edukacji Ekonomicznej zainaugurowany

W dniu 11 stycznia 2024 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta inauguracja Roku Edukacji Ekonomicznej.

Czytaj dalej
2 stycznia 2024

W roku 2024 rusza JA Alumni Poland!

Historia dzieje się na naszych oczach. W roku 2024 mija 25 lat od momentu statutowego powołania do życia Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Rok 2024 został także ogłoszony przez Senat RP Rokiem Edukacji Ekonomicznej. I właśnie w tym roku powstaje organizacja zrzeszająca absolwentów programów Fundacji – JA Alumni Poland!

Czytaj dalej
21 listopada 2023

Wizyta uczestniczek programu "Moje finanse" w Brukseli

W ramach inicjatywy Bloomberg EU "Women in Finance", realizowanej w programie "Moje finanse", reprezentacja uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku udała się na wizytę edukacyjną do Brukseli.

Czytaj dalej
23 października 2023

Wielkie otwarcie miasteczka edukacyjnego Miniciti!

W warszawskim Centrum Praskim "Koneser" otwarto miasteczko edukacyjne Miniciti. To wspaniałe miejsce, w którym dzieci będą mogły wcielić się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia.

Czytaj dalej
20 października 2023

3. edycja Dnia Edukacji Finansowej Fundacji GPW

W dniu 18 października br. mieliśmy przyjemność gościć na kolejnej, trzeciej, edycji Dnia Edukacji Finansowej, organizowanego przez Fundację GPW. Przyjemność była tym większa, iż uczestniczyliśmy w roli prelegentów.

Czytaj dalej
11 października 2023

Webinar #YouthEmpowered 2023

Za nami #Youth Empowered event 2023. Wydarzenie dedykowane jest uczestnikom programu „Moje finanse” i Youth Empowered. Tematem wiodącym wydarzenia były kompetencje 4K – komunikatywność, kooperacja, komunikacja i krytyczne myślenie.

Czytaj dalej
9 października 2023

6 października 2023 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Ekonomia na co dzień”.

Temat przewodni spotkania brzmiał „Z przedsiębiorczością na Ty – czyli jak wykorzystać ja na co dzień”. Koordynator programu wraz z Prezes Fundacji podsumowały ubiegłoroczną edycję oraz zaprezentowały nowe materiały czekające na uczestników programu w bieżącym roku szkolnym.

Czytaj dalej
5 października 2023

Kolejne seminarium "Od grosika do złotówki" za nami!

W dniu 4 października br. spotkaliśmy się zdalnie z trenerami programu "Od grosika do złotówki"

Czytaj dalej
5 października 2023

Seminarium dla ternerów programu "Moje finanse"

W dniu 29 września 2023 r. odbylo się seminarium dla trenerów programu "Moje finanse". Projekt dedykowany jest młodzieży w wieku 15-19 lat.

Czytaj dalej
12 września 2023

Rok 2024 uchwalony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

To bardzo podniosła chwila. Spieszymy poinformować, iż 7 września 2023 roku Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej.


 

Czytaj dalej
3 sierpnia 2023

Festiwal przedsiębiorczości GEN-E 2023 w Stambule

W dniach 11-13 lipca, po raz kolejny przedsiębiorczość, w pełnym tego słowa znaczeniu, miała swoje europejskie święto. Byliśmy świadkami GEN-E 2023, czyli największego europejskiego festiwalu przedsiębiorczości organizowanego przez Junior Achievement Europe. Do Stambułu zjechały się delegacje i zespoły z 40 europejskich krajów, a także liczni przedstawiciele środowiska biznesu, którzy aktywnie wspierają edukację młodych ludzi.

Czytaj dalej
20 czerwca 2023

Jubileuszowa Gala Przedsiębiorczości w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

12 czerwca b.r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się Gala podsumowująca 20. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie było także okazją do świętowania 20-lecia realizacji programu Dzień przedsiębiorczości w polskich szkołach.

Czytaj dalej
7 czerwca 2023

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie zwycięzcami Forum Ekonomicznego Młodych 2023

 

6 czerwca odbył się Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych 2023.

W tym roku najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Stanisława Moniuszki w Koninie.

         

Czytaj dalej
6 czerwca 2023

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wśród wychowanków domu dziecka zwycięskim projektem w Konkursie „Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości”

W dniach 1-2 czerwca 2023 r. odbył się VII  finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości” - konkursu realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Moje finanse”.

Czytaj dalej
31 maja 2023

Znamy już laureatów Dnia przedsiębiorczości 2023!

Znane są już wyniki konkursów w ramach projektu „Dzień przedsiębiorczości” 2023 objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Komitet Honorowy „Dnia przedsiębiorczości” wyłonił laureatów „Dnia przedsiębiorczości” 2023 – najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszego szkolnego koordynatora oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu  "Mój dzień przedsiębiorczości".
W 20. edycji „Dnia przedsiębiorczości” uczestniczyło 18 943 uczniów i uczennic z 270 szkół w Polsce oraz przedstawiciele 9200 firm i instytucji.

Czytaj dalej
30 maja 2023

Miniprzedsiębiorstwo Praktymarket Laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023 organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbył się w dniach 25-26 maja br. Uczestnicy Finału gościli w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, spośród niemal dwustu, które uczestniczyły w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

Czytaj dalej
22 maja 2023

Aplikacja wspomagająca efektywną naukę najlepszym pomysłem na przedsiębiorstwo społeczne w projekcie Social Innovation Relay 2023!

19 maja 2023 r. dziesięć zespołów ze szkół średnich z całej Polski zaprezentowało biznesplany przedsiębiorstw społecznych na finale projektu Social Innovation Relay. Eksperci Nationale-Nederlanden i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości przyznali pierwsze miejsce zespołowi not that BIG brains. Zespół będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale projektu organizowanym przez Junior Achievement Europe.

Czytaj dalej
22 marca 2023

FMP na Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

W dniach 22-23 marca 2023 roku odbył się VII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Jest to wydarzenie, w którym od 2017 roku aktywny udział biorą przedstawiciele instytucji publicznych, samorządów, sektora finansowego, organizacji pozarządowych, szkół i uczelni. Kongres stanowi najważniejsze miejsce międzyśrodowiskowych dyskusji, wymiany doświadczeń i współpracy w ramach działań edukacyjnych w zakresie finansów, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości.

Czytaj dalej