Wydarzenia

7 czerwca 2019

Take&Tie będzie reprezentowało Polskę podczas European Company of the Year Competition! Grand Prix zwycięzcom wręczyła minister Jadwiga Emilewicz

W dniach 4-5 czerwca 2019 roku w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm wyłonionych spośród kilkuset, które uczestniczyły w konkursie.

Czytaj dalej
4 czerwca 2019

Suchy lód oczyszczający mieszkanie najlepszą innowacją społeczną w konkursie Social Innovation Relay

Eksperci Nationale-Nederlanden i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości wyłonili najlepsze pomysły na innowacje społeczne opracowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 10 finałowych projektów w międzynarodowym konkursie Social Innovation Relay znalazły się, m.in. inteligentne pojemniki na śmieci, urządzenia pomagające osobom niewidomym czy kursy językowe dla imigrantów. Zwyciężył zespół, który opracował projekt suchego lodu oczyszczającego mieszkanie. W czerwcu uczennice z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu będą reprezentowała Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu.

Czytaj dalej
4 czerwca 2019

Social Innovation Camp pierwszy raz w Polsce

20 maja br. w Centrum Kreatywności Targowa 56 w Warszawie po raz pierwszy odbył się Social Innovation Camp. W jego takcie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają za zadanie opracować rozwiązanie zadanego problemu biznesowego. Najlepszy okazał się zespół BACZEYKO. Partnerem projektu jest Nationale-Nederlanden.

Czytaj dalej
24 maja 2019

Uczennice z Topoli Królewskiej najlepsze w Potyczkach Ekonomicznych

W piątek 10 maja 2019 r. w Narodowym Banku Polskim odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki Ekonomiczne. 16 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski musiało wykazać się wiedzą z zakresu ekonomii, usług firm i instytucji, planowania budżetu, a także umiejętnością pracy w zespole.

Czytaj dalej
16 maja 2019

TTS_emte z VIII LO w Gdańsku zdobywają Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN 2019”

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN 2019” odbył się w dniach 11-12 kwietnia br. w gmachu Ministerstwa Finansów, które już po raz trzeci objęło konkurs honorowym patronatem. Podczas rywalizacji finaliści musieli podejmować szereg decyzji dotyczących strategii produkcji, sprzedaży oraz marketingu swoich produktów w zmieniającym się środowisku gospodarczym. Najlepszy okazał się zespół „TTS-emte” z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Czytaj dalej
13 maja 2019

Uczniowie z Żor najbardziej przedsiębiorczy na rynku finansowym

W dniach 4-5 kwietnia 2019 r. w Centrum Kreatywności, w samym sercu rewitalizowanej warszawskiej Pragi, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym, który realizowany jest w ramach programu "Moje finanse". Finaliści wypełniali testy, rozwiązywali zadania, podejmowali decyzje finansowe oraz debatowali. Tematem tegorocznej edycji konkursu był rynek inwestycji, a debata toczyła się wokół tezy: Inwestowanie na giełdzie jest najlepszą formą alokacji w długim okresie.

Czytaj dalej
12 kwietnia 2019

Jak to jest być dietetykiem, hutnikiem czy motorniczym pociągu? A może wybrać pracę w fundacji lub agencji komunikacji?

Na te pytania miało szansę poznać odpowiedź około 40 000 uczniów z ponad 700 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. 20 marca 2019 r. młodzi ludzie spędzili kilka godzin w wybranych firmach lub instytucjach, towarzysząc pracownikom w wykonywaniu ich codziennych obowiązków.

Czytaj dalej
12 marca 2019

Warsztaty dla nauczycieli realizujących program „Ekonomia na co dzień”

Od grudnia do lutego nauczyciele ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych brali udział w warsztatach, które w tym roku skupiały się na zagadnieniu aktywizowania ucznia do racjonalnego zarządzania zasobami.

Czytaj dalej
5 marca 2019

Biznesu w praktyce można uczyć już w szkole podstawowej

27 lutego br. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbył się MetLife LifeChanger Cup. W imprezie wzięło udział 61 uczniów, 9 nauczycieli i 9 wolontariuszy – pracowników firmy MetLife.

Czytaj dalej
28 lutego 2019

Laureaci 15. edycji Dnia przedsiębiorczości na Giełdzie Papierów Wartościowych

26 lutego b.r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 15. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Czytaj dalej
20 stycznia 2019

Wyniki Dnia przedsiębiorczości 2018

Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości w składzie:

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP

Ewa Tomaszewska – Poseł na Sejm RP

Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

wyłonił laureatów Dnia przedsiębiorczości 2018 – najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?

W 15. edycji Dnia przedsiębiorczości uczestniczyło 668 szkół, 26 487uczniów oraz 12 152 firm i instytucji.

Czytaj dalej
20 listopada 2018

Grosikowe wędrówki w Łodzi

13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 37 w Łodzi odbyły się Grosikowe wędrówki, event środowiskowy, zorganizowany w ramach projektu Od grosika do złotówki.

Czytaj dalej
30 października 2018

XI Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 12–18 listopada br. odbędzie się XI Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który jest realizowany jednocześnie w ponad 120 krajach świata. To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Czytaj dalej
30 października 2018

Seminarium dla trenerów programu "Moje finanse"

W dniach 27-28 października 2018 r. w Warszawie odbyło się seminarium dla trenerów programu "Moje finanse".

Trenerzy podczas 2-dniowego seminarium uczestniczyli w warsztatach doskonalących metodyczne i organizacyjne aspekty przygotowania nauczycieli do pracy z uczniami w zakresie ubezpieczeń oraz sposoby i formy przygotowania nauczycieli do ich wdrażania. Seminarium stanowiło również forum wymiany doświadczeń w zakresie realizacji edukacji finansowej oraz przyczyniło się do wypracowania optymalnych rozwiązań dla motywowania nauczycieli do wdrażania edukacji finansowej w szkole. Warsztaty seminaryjne objęły 13 godzin dydaktycznych dla każdej z 3 grup.

Czytaj dalej
23 października 2018

Seminarium dla trenerów programu "Ekonomia na co dzień"

W dniach 20-21 października 2018 roku, w Warszawie odbyło się seminarium „Aktywizowanie ucznia do racjonalnego zarządzania zasobami”, w którym uczestniczyło 34 trenerów programu Ekonomia na co dzień.

Czytaj dalej
19 lipca 2018

So!Sock

So!Socks – firma założona przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze reprezentowała Polskę podczas 29. edycji konkursu Company of the Year Competition, który odbył się w dniach 16-19 lipca w Belgradzie w Serbii. Wspólnicy: Barbara Chrześcijańska (Dyrektor naczelny), Piotr Jastrzębski (Zastępca dyrektora), Amadeusz Trzaska (Dyrektor działu marketingu) oraz Iga Janowska (Grafik) rywalizowali z rówieśnikami z 39 krajów z całej Europy o tytuł najlepszego uczniowskiego przedsiębiorstwa. Młodzi przedsiębiorcy pracowali pod opieką Pani Ewy Krzywickiej.
 

Czytaj dalej
6 czerwca 2018

Grand Prix PRODUKCIKA 2018 dla So!Socks

W dniach 5-6 czerwca br. w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dwadzieścia najlepszych uczniowskich firm, które powstały w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” rywalizowało o Grand Prix 24. edycji konkursu.

Czytaj dalej
29 maja 2018

Ogólnopolski Finał Konkursu Potyczki Ekonomiczne 2018 rozstrzygnięty!

O zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Potyczki Ekonomiczne, który odbył się 25 maja 2018 r. w Narodowym Banku Polskim, walczyło 16 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów – szkolnego, w którym zadaniem uczniów było opracować ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej i przeprowadzić je z rówieśnikami lub młodszymi kolegami ze swojej szkoły oraz półfinału, w którym uczniowie rozwiązywali zadanie problemowe - stworzenie pomysłu na produkt bądź usługę, która rozwiąże konkretny problem środowiska lokalnego, a jednocześnie przyniesie korzyści finansowe.

 

Czytaj dalej
24 maja 2018

Nawozy z fusów najlepszą innowacją społeczną w konkursie Social Innovation Relay 2018!

Zwycięzcą tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Social Innovation Relay został zespół ADAR z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Aleksandra Badura, Aniela Fałek, Dominika Sobczak i Robert Krakowiak będą reprezentować Polskę na Międzynarodowym Finale, który odbędzie się 19 czerwca br.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2018

MetLife LifeChanger Cup w Centrum Kreatywności

25 kwietnia 2018 roku 61 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Warszawy oraz Żor wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie podsumowujące realizację międzynarodowego programu MetLife LifeChanger w Polsce realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife. Uczniowie, nauczyciele oraz wolontariusze MetLife już po raz czwarty wzięli udział w edukacyjno-integracyjnych warsztatach rozwiązując zagadki i sprawdzając swoje umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.

Czytaj dalej