Wydarzenia

13 marca 2015

Gala Dnia Przedsiębiorczości już 24 marca!

Miło nam poinformować, że Gala Dnia Przedsiębiorczości, podczas której zostaną wręczone statuetki dla Najaktywniejszej Szkoły i Najaktywniejszej Firmy 2014, odbędzie się w Pałacu Prezydenckim już 24 marca. Zaproszenia do szkół i instytucji zostaną niebawem wysłane.

Czytaj dalej
5 stycznia 2015

Moje finanse – konkursy 2014 roku

W grudniu 2014 roku zakończył się cykl ogólnopolskich konkursów internetowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbyło się pięć konkursów, w których łącznie wzięło udział 4 828 uczniów. W ramach każdego z konkursów nagrodzono 20 uczniów oraz najaktywniejszego nauczyciela.

Czytaj dalej
22 grudnia 2014

Znamy zwycięzców Konkursu „Gimnazjalne Potyczki”!

Finał ogólnopolskiego Konkursu odbył się w ramach programu „Ekonomia na co dzień” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W tegorocznej edycji do programu przystąpiło ponad 320 zespołów z całej Polski.

Czytaj dalej
26 listopada 2014

Razem dla rozwoju przedsiębiorczości

W trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce powołano Koalicję na Rzecz Przedsiębiorczości. Jednym z sygnatariuszy jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
19 listopada 2014

Kampania medialna: Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Chociaż maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek wynosi obecnie 12 procent, to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent. Dlatego też nierozważne podpisanie umowy o „szybką i łatwą pożyczkę” może prowadzić do utraty dorobku całego życia i rodzinnych dramatów.  

Czytaj dalej
18 listopada 2014

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014!

Uroczysta Gala, podczas której wręczono dyplomy i statuetki „Najaktywniejsza Szkoła” w programie "Otwarta firma" w 2013 roku, zainaugurowała Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce. W zabytkowej sali Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu spotkali się: szkolni koordynatorzy i uczniowie z całej Polski z przedstawicielami firm będących partnerami programu. Serdecznie dziękujemy za przybycie!

 


Czytaj dalej
9 listopada 2014

Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości uhonorowani nagrodami Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Podczas IX Gali Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS uhonorowani zostali najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości, najlepsze w tej dziedzinie szkoły i najlepsze Szkolne Kluby Przedsiębiorczości, które w roku szkolnym 2013/2014 realizowały projekty edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów.

Czytaj dalej
13 października 2014

„Otwarta firma” – uczymy się od praktyków

Największy projekt edukacyjny realizowany w Polsce w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
29 września 2014

Cyfrowy klucz do przedsiębiorczości

Za nami konferencja promująca ideę przewodnika dobrych praktyk nauczania przedsiębiorczości w ramach programu „Szkoła przedsiębiorczości” skierowanego do nauczycieli wszystkich przedmiotów i etapów edukacji.

 

  

Czytaj dalej
1 sierpnia 2014

MetLife i nauczyciele uczą przedsiębiorczości

Jak sprawić, żeby nauka przedsiębiorczości była ciekawa i inspirowała do wzmożonej pracy? Jak efektywnie kształtować postawy przedsiębiorcze wśród młodych? Już wkrótce na te pytania odpowiedzą wolontariusze MetLife wraz z nauczycielami w ramach projektu „Szkoła przedsiebiorczości”.

 

Czytaj dalej
28 lipca 2014

Company of the Year Competition 2014

Czas wytężonej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas jubileuszowego 25 finału Company of the Year Competition 2014 w Tallinnie już za nami. Polskę w stolicy Estonii reprezentowało miniprzedsiębiorstwo NEW ARTS.

Czytaj dalej
25 lipca 2014

Finał JA-YE Company of the Year Competition 2014 w Tallinnie za nami

Gratulujemy polskiemu miniprzedsiębiorstwu NEW ARTS udziału w finale europejskiego konkursu JA-YE Company of the Year Competition 2014 w Tallinie !!!

Czytaj dalej
30 czerwca 2014

Młodzież poznaje centrum logistyczne od kuchni

26 czerwca w jednym z największych polskich centrów logistycznych przemysłu motoryzacyjnego MOSTVA w Mszczonowie odbyły się warsztaty dla szkół technicznych w ramach programu Hyundai Skills For The Future. Uczniowie mogli sprawdzić jak działa w praktyce tak ogromne przedsięwzięcie.

Czytaj dalej
27 czerwca 2014

Najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa z Polski i Holandii na spotkaniu z holenderską parą królewską !!!

25 czerwca w Poznaniu spotkały się dwa najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa z Polski i Holandii – laureaci krajowych konkursów, odbywających się w ramach JA-YE Europe Company of the Year Competition. Do spotkania NEW ARTS oraz Knife Cleaner doszło przy okazji targów „Enterpreneurs Meeting”, zorganizowanych przez miasto Poznań i Królestwo Niderlandów.

Czytaj dalej
5 czerwca 2014

Przedsiębiorcy z powołania! Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK 2014

NEW ARTS, Delta Style i Rigardi - to młode miniprzedsiębiorstwa najwyżej ocenione w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – „PRODUKCIK 2014”. Finaliści zaskoczyli jury duchem przedsiębiorczości i umiejętnościami sprzedażowymi.

Czytaj dalej