Wydarzenia

3 czerwca 2016

Udany debiut młodych bydgoszczan na Giełdzie

Aplikacja DzienSzkolny.pl to pomysł, który zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016 organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego w Bydgoszczy teraz spróbują swoich sił w europejskim konkursie, który odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Szwajcarii.

PRODUKCIK 2016 dzień 2

Czytaj dalej
31 maja 2016

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa debiutują na giełdzie

Mają głowy pełne pomysłów, chęć do zmiany otoczenia i rozwoju biznesu, choć mają dopiero kilkanaście lat. W dniach 2-3 czerwca zmierzą się ze swoimi kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016. Jest to już 22. edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
16 maja 2016

Laureaci 12. edycji Dnia przedsiębiorczości (2015)

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które wzięły udział w 12. edycji Dnia przedsiębiorczości i w ten sposób przyczyniły się do tego, żeby młodzi ludzie podejmowali trafne decyzje w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz znaleźli swoje miejsce na krajowym rynku pracy.

Czytaj dalej
10 maja 2016

Hyundai edukuje młodzież ze szkół zawodowych

19 i 21 kwietnia br. 71 uczniów ze szkół zawodowych miało okazję przekonać się, jak wygląda praca w przemyśle motoryzacyjnym podczas wizyty w Centrum Logistycznym MOSTVA w Mszczonowie. Spotkania odbyły się w ramach programu edukacyjnego Skills for the Future realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z firmą Hyundai Motor Poland.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2016

Zwycięzcy finału Konkursu „Skills for the Future” zostali wyłonieni!

Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą tegorocznego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Skills for the Future” zostało miniprzedsiębiorstwo AIMONOKE z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu.

Czytaj dalej
21 kwietnia 2016

13. edycja „Dnia przedsiębiorczości”

20 kwietnia tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych zamiast do szkoły poszło do pracy. W ten sposób młodzież uczciła „Dzień przedsiębiorczości”, który od 13 lat organizujemy w całej Polsce. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.


Czytaj dalej
19 kwietnia 2016

Licealiści z Gdańska liderem na wirtualnym rynku hologeneratorów

Po jakiej cenie sprzedawać produkt? Jaki budżet przeznaczyć na marketing? Ile pieniędzy wydawać na inwestycje? Z tymi pytaniami doskonale poradzili sobie finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2016, który po raz 23. zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Grand Prix zdobyli uczniowie z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Czytaj dalej
8 kwietnia 2016

Mistrzostwa w zarządzaniu firmą dla licealistów

13 kwietnia 2016 r. poznamy laureatów trwającego obecnie Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2016, czyli najzdolniejszą młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która rywalizuje z rówieśnikami w symulacji komputerowej JA TITAN. Przed uczniami stoi zadanie osiągnięcia lepszych wyników od konkurencji na wirtualnym rynku tego samego produktu.

Czytaj dalej
11 marca 2016

Wybrano najlepszych młodych inżynierów! Znamy zwycięzców Konkursu Sci-Tech Challenge 2016

Jak rafineria może zmniejszyć zużycie wody pitnej i zredukować ilość ścieków odprowadzanych do morza? Z takim problemem zmierzyli się uczestnicy krajowego finału konkursu Sci-Tech Challenge, organizowanego w Polsce przez ExxonMobil oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Zwycięska drużyna z XI LO w Poznaniu będzie reprezentować nasz kraj podczas europejskiego finału. Sci-Tech Challenge jest prowadzony w 10 krajach w Europie i ma zachęcać do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani na rynku pracy. 

Czytaj dalej
18 lutego 2016

Przedsiębiorcza młodzież na MetLife LifeChanger Cup


 

18 lutego 2016 roku 42 uczniów ze szkół z całej Polski przyjechało do Warszawy, aby wziąć udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy ze świata biznesu. Spotkanie było zwieńczeniem kolejnej edycji programu MetLife LifeChanger realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife.

Czytaj dalej
29 stycznia 2016

Gimnazjaliści zarządzają finansami gminy! Powstała gra dydaktyczna "Gminek 2"

 

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Ministerstwem Finansów i z Narodowym Bankiem Polskim opracowała pakiet dydaktyczny Podatki-Wydatki, w ramach którego powstała m.in. gra edukacyjna Gminek 2. W roku szkolnym 2015/2016 gra Gminek 2 trafi do 96 000 gimnazjalistów z całej Polski.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz z Ministerstwem Finansów w ramach programu edukacji finansowej.

Czytaj dalej
16 grudnia 2015

Za nami Ogólnopolski Finał Konkursu Gimnazjalne Potyczki 2015

48 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych przystąpiło do finałowej rundy rozgrywek 8. edycji Ogólnopolskiego Finału Konkursu Gimnazjalne Potyczki, który odbył się 11 grudnia br. w Narodowym Banku Polskim. Finaliści pokonali ponad 20 tys. gimnazjalistów z całej Polski i przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę i umiejętności zdobyte podczas realizacji programu Ekonomia na co dzień.


 

Czytaj dalej
16 grudnia 2015

Znamy laureatów konkursu Jeżdżę bezpiecznie!

Nauczyciele uczestniczący w programie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”, wzięli udział w konkursie Jeżdżę bezpiecznie. Jego celem było wyłonienie najlepszego filmu dotyczącego bezpiecznej jazdy na rowerze. W Konkursie brały udział dwuosobowe zespoły uczniów z jednej klasy pod opieką nauczyciela.


Czytaj dalej
10 grudnia 2015

Najaktywniejsze szkoły w programie Otwarta firma 2015

W dniach 16-22 listopada 2015 r.po raz ósmy szkoły realizowały program Otwarta firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które wzięły udział w programie Otwarta firma 2015 i w ten sposób włączyły się w promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.W programie wzięło udział60 742 uczniów, 1 648 nauczycieli, 553 szkoły oraz 1 816 firm i instytucji z całej Polski.

Czytaj dalej
17 listopada 2015

Poznaliśmy najaktywniejsze szkoły w programie „Otwarta firma”!

Ponad 63 tysiące uczniów z 440 szkół oraz 1701 firm i instytucji z całej Polski – to bilans 7. edycji projektu „Otwarta firma” odbywającego się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 13 listopada br. w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie na uroczystej gali spotkali się szkolni koordynatorzy i uczniowie z całej Polski z przedstawicielami firm będących partnerami programu.

Czytaj dalej
6 listopada 2015

Polskie szkoły w konkursie "Car Donation Competition"!

Polska znalazła się wśród 15 krajów z Europy, które będą rywalizować w międzynarodowym konkursie "Car Donation Competition" organizowanym w ramach programu "Skills for the Future (SFF)". Nagrodą w konkursie jest 8 samochodów marki Hyundai, które zostaną przekazane szkołom zawodowym biorącym udział w programie SFF w roku szkolnym 2015/2016. Projekt jest realizowany we współpracy z firmą Hyundai Motor Europe.

Czytaj dalej
29 października 2015

Konkurs „Grosikowa gazetka miesiąca” rozstrzygnięty!

Znamy pierwszych laureatów konkursu Grosikowa gazetka miesiąca! Od września do grudnia 2015 roku nauczyciele uczestniczący w programie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” mogą przesyłać gazetki przedstawiające różnorodne sposoby realizacji projektu oraz aktywności swoich uczniów. Raz w miesiącu jury konkursowe wybiera najlepszą gazetkę, która pojawi się na stronie internetowej programu.

Czytaj dalej
29 października 2015

X jubileuszowa Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS

23 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie poznaliśmy po raz dziesiąty najbardziej aktywnych nauczycieli i uczniów, którzy zostali uhonorowani przez Narodowy Bank Polski oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w minionym roku szkolnym. Nagrody ufundowane przez NBP odebrali zwycięzcy dwóch konkursów realizowanych wyłącznie dla członków Klubu, najbardziej aktywni nauczyciele w poszczególnych województwach oraz zwycięzcy rankingu ogólnopolskiego w kategoriach: najbardziej aktywny nauczyciel przedsiębiorczości, najbardziej aktywny Szkolny Klub Przedsiębiorczości i najlepsza szkoła przedsiębiorczości.

 

Czytaj dalej
25 września 2015

1 200 000 uczniów! Za nami 10 lat programu Moje finanse

W związku z 10-leciem programu Moje finanse Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy zorganizowała konferencję Moje finanse 2005-2015. Edukacja finansowa w szkole ponadgimnazjalnej. Była to okazja do podsumowania 10 lat funkcjonowania programu, zastanowienia się nad potrzebami szkolnictwa w zakresie edukacji finansowej, a także podziękowania jego autorom i realizatorom.

Czytaj dalej
22 września 2015

Konkurs na pracę pisemną XIV edycja

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną.
Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:

Gimnazja: „Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej”;

Szkoły ponadgimnazjalne: „Kapitał wiedzy o ekonomii plus kapitał społeczny warunkiem rozwoju. Jak to rozumieć i jak wykorzystać lokalnie?”. 

Czytaj dalej