Wydarzenia

18 grudnia 2013

Firmy otwarte na uczniów

Ponad 67,5 tysiąca uczniów z 421 szkół i prawie 1600 firm – to bilans tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” odbywającego się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Liczby te są najlepszym dowodem na to, że polska szkoła zmienia swoje podejście do edukacji, a uczniowie potrzebują kontaktu z doświadczonymi przedstawicielami różnych zawodów, aby zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.

Czytaj dalej
5 grudnia 2013

Otwarty bank

Jak działa bank? Skąd biorą się środki na inwestycje i kredyty? Jak powstają kryzysy finansowe?

Czytaj dalej
28 listopada 2013

Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości

15 listopada odbyła się Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls organizowana przez Narodowy Bank Polski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym nauczycielom i dziękujemy za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

Czytaj dalej
31 października 2013

Zarządy biegają na rzecz Fundacji

W dniach 17/18 października odbył się VIII Kongres Zarządu Spółek Giełdowych organizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych – partnera Fundacji w programie „Zarządzanie firmą”. Przedstawiciele spółek nie tylko uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, lecz także biegali na rzecz młodzieży grającej w symulację komputerową „JA Titan”.

Czytaj dalej
22 października 2013

Kiedy skończy się energia na świecie? Sprawdź swoją wiedzę!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Sci-Tech Quiz zaprojektowanym we współpracy z firmą ExxonMobil.


Czytaj dalej
21 października 2013

Biznes przy tablicy w Krakowie

Już po raz trzeci Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza firmę State Street do aktywnego udziału w programie Otwarta firma. Wolontariusze ugoszczą w siedzibie swojego przedsiębiorstwa w Krakowie ponad 50 gimnazjalistów, a także sami poprowadzą zajęcia dla uczniów VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj dalej
18 października 2013

Upowszechniamy „Szkołę praktycznej ekonomii”

6 konferencji – w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Podsumowanie tego, co udało nam się wypracować w projekcie oraz prezentacja dokonań młodzieży. Na koniec warsztaty dla nauczycieli przybliżające zasady realizowania programu. Tak w skrócie można opisać ostatnią fazę upowszechniania projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
17 października 2013

ExxonMobil inwestuje w rozwój umysłów ścisłych – wyniki eliminacji do programu Sci-Tech Challenge

To już trzecia edycja programu Sci-Tech Challenge w Polsce, realizowana we współpracy z firmą ExxonMobil. Jego celem jest pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych atrakcyjności zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology – MST). W trakcie programu uczestnicy mają okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.

Czytaj dalej
16 października 2013

Szkolenie trenerów „Od grosika do złotówki”

W dniach 26-28 września odbyły się warsztaty dla koordynatorów regionalnych ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”. Celem spotkania było przygotowanie organizacyjne i dydaktyczne trenerów do prowadzenia szkolenia dla nauczycieli, umożliwiającego wdrażanie nowej wersji programu edukacyjnego.

Czytaj dalej
23 lipca 2013

Company of the Year Competition

Trzy dni ciężkiej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas londyńskiego finału Company of the Year 2013 już za nami. Drużyna click&find wróciła do Polski z tytułem Alumni Leadership Award zdobytym przez lidera zespołu – Mikołaja Folwarskiego.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Sukces projektu Szkoła Praktycznej Ekonomii!

Z wielką radością informujemy, że produkt finalny – innowacyjny program nauczania „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” wypracowany w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” przeszedł pomyślnie walidację podczas XXIV Posiedzenia Krajowej Sieci Tematycznej w obszarze Edukacja i Szkolnictwo Wyższe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Równocześnie program nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a tym samym włączony do polityki oświatowej ministerstwa.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Szkolimy trenerów

Wakacje to nie dla wszystkich okres odpoczynku od nauki. W ubiegłym tygodniu w warsztatach w Spale, organizowanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Być przedsiębiorczym”, wzięło udział trzynastu trenerów przygotowujących się do prowadzenia szkoleń z modułu „Przedsiębiorczość” oraz sześciu, którzy będą wdrażać moduł „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Nowy członek Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

W czerwcu grono członków Rady Fundacji poszerzył pan Maciej Bombol – Prezes Zarządu AXA TFI. Jest on nie tylko wybitnym finansistą, doradcą inwestycyjnym, maklerem papierów wartościowych, lecz także koneserem wina i właścicielem restauracji – winiarni Enoteka Polska.

Czytaj dalej
19 czerwca 2013

Ekonomia w praktyce – ciekawie i bez podręczników

Pakiet dydaktyczny ze scenariuszami lekcji i materiały dla uczniów na platformie online.

Czytaj dalej
29 maja 2013

Polacy najlepsi w Europie w konkursie JA Europe Banks in Action Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie są bezkonkurencyjni! Reprezentujące nas drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce w symulacji zarządzania bankiem, zostawiając daleko w tyle pozostałe zespoły. Polacy pokonali przedstawicieli: Białorusi, Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Słowacji, Ukrain i Włoch. W sumie w rywalizacji wzięło udział 745 uczniów z 245 drużyn, w tym aż 133 uczniów z Polski z 58 zespołów.

Czytaj dalej
21 maja 2013

Sukces polskich drużyn w europejskim konkursie Virtual Business Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie nie mają konkurencji w zarządzaniu firmą. Nasi wirtualni biznesmeni zajęli pierwsze i czwarte miejsce w konkursie! To znaczne osiągnięcie w skali turnieju, w którym wzięło udział aż 514 drużyn z Europy z: Austrii, Belgii, Bułgarii, Estonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji i Serbii.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2013

Tytani zarządzania!

Laboratorium Dextera, PrimoVictoria i Astacompany to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan. Co ich łączy? Przedstawiciele tych drużyn są uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych jest codziennością.

PATRONATY MEDIALNE:
Radio Kampus, Miesięcznik: Perspektywy, Portale: Maturzaki, DlaStudenta.pl DlaMaturzysty.pl, Students.pl

 
 

Więcej informacji na www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl/pl/konkurs-ogolnopolski

Czytaj dalej
22 kwietnia 2013

Polka wśród zwycięzców na europejskim finale Sci-Tech Challenge!

W dniach 17-19.04.2013 r. w Mediolanie odbył się europejski finał programu Sci-Tech Challenge 2013, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania nauk ścisłych. W finale wzięło udział 60 licealistów z całej Europy, w tym 5 z Polski, którzy przez 3 dni konkurowali ze sobą podzieleni na międzynarodowe drużyny.

Czytaj dalej
18 kwietnia 2013

Zostań mistrzem zarządzania!

Dziś oraz jutro – 18 i 19 kwietnia 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować ze sobą w nietypowej konkurencji, jaką jest zarządzanie firmą!

PATRONATY MEDIALNE


Czytaj dalej