Wydarzenia

4 kwietnia 2017

Licealiści z Jordanowa Zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN”

Po jakiej cenie sprzedawać produkt? Jaki budżet przeznaczyć na marketing? Ile pieniędzy wydawać na inwestycje? Przed takimi wyborami stanęli finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą” - JA TITAN 2017, który po raz 24. zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Grand Prix zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Patronat honorowy Ministerstwa Finansówbł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów, w którego gmachu odbywały się również finałowe zmagania.

Patronat honorowy Ministerstwa Finansów

Program realizowany wspólnie z:

 

Czytaj dalej
24 marca 2017

Licealiści rozwiązują problemy społeczne

Ponad 60 pomysłów na innowacje społeczne zgłosili uczniowie w pierwszej polskiej edycji konkursu Social Innovation Relay. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu. Wśród zgłoszonych pomysłów jest między innymi specjalna opaska połączona z aplikacją mobilną, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i osób starszych oraz projekt aktywizacji społecznej emerytów czy wsparcia funduszu stypendialnego dla utalentowanej młodzieży.

Lista zwycięzców

Czytaj dalej
23 marca 2017

Gimnazjaliści podejmują wyzwanie MetLife LifeChanger Cup

22 marca 2017 roku 58 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Warszawy, Będzina, Lublina, Gdańska, Prudnika i Jasienicy wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy. Spotkanie podsumowało trzecią już edycję programu MetLife LifeChanger realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife.

Czytaj dalej
13 marca 2017

Za nami Ogólnopolski Finał Konkursu Gimnazjalne Potyczki 2017

47 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych przystąpiło do finałowej rundy rozgrywek 9. edycji Ogólnopolskiego Finału Konkursu Gimnazjalne Potyczki, który odbył się 10 marca br. w Narodowym Banku Polskim. Finaliści pokonali aż 430 trzyosobowych zespołów z całej Polski i przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas realizacji programu Ekonomia na co dzień.

Link do albumu

Czytaj dalej
23 lutego 2017

Znamy już finalistów Ogólnopolskiego Finału Konkursu „Gimnazjalne Potyczki” 2017

Udział w Konkursie „Gimnazjalne Potyczki” pozwala młodym ludziom na sprawdzenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas realizacji programu „Ekonomia na co dzień”, organizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Do szkolnego etapu Konkursu przystąpiło aż 430 trzyosobowych zespołów uczniowskich. Młodzi ludzie mieli za zadanie opracować i przeprowadzić minimum jedno ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi młodszymi kolegami.

Czytaj dalej
18 lutego 2017

Wyniki Dnia przedsiębiorczości 2016

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości w składzie:
prof. Dr hab. Elżbieta Mączyńska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego,
Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP
Ewa Tomaszewska – Poseł na Sejm RP
Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
wyłonił laureatów Dnia przedsiębiorczości 2016 – najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?.

Czytaj dalej
28 listopada 2016

Mistrzowie finansów na start!

Czy wiesz, jak racjonalnie zarządzać swoimi finansami? Jesteś mistrzem debaty i umiesz bronić swojego zdania? Kręcisz świetne filmy? Sprawdź się! Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym".


Czytaj dalej
28 listopada 2016

Zarządzaj swoimi finansami

Zapraszamy do udziału w internetowym konkursie dla uczniów "Racjonalne gospodarowanie finansami osobistymi”.

Czytaj dalej
7 listopada 2016

Włącz się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości!

Zbliża się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi realizowane jednocześnie w ponad 120 krajach.

Czytaj dalej
23 września 2016

Konkurs NBP dla młodzieży: napisz pracę, wygraj nagrody!

Chodzisz do gimnazjum lub szkoły średniej i interesujesz się finansami? Napisz pracę na temat oszczędzania albo odpowiedzialnego zadłużania się i wygraj cenne nagrody. Czekamy na Twoje pomysły do 16 października 2016 roku.

Czytaj dalej
5 sierpnia 2016

Futapp finalistą konkursu europejskiego Company of the Year Competiton

Uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego w Bydgoszczy reprezentowali Polskę podczas 27. edycji konkursu Company of the Year Competition, który odbył się w dniach 25-28 lipca w Lucernie w Szwajcarii. Miniprzedsiębiorstwo Futapp reprezentowali: Barbara Górzyńska (Dyrektor ds. finansów), Maria Lachowicz (Dyrektor naczelny), Paweł Milaszewski (Dyrektor ds. marketingu) oraz Piotr Waśk (Dyrektor ds. produkcji). Młodzi przedsiębiorcy pracowali pod opieką Pani Anny Wolnik.

Czytaj dalej
3 czerwca 2016

Udany debiut młodych bydgoszczan na Giełdzie

Aplikacja DzienSzkolny.pl to pomysł, który zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016 organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego w Bydgoszczy teraz spróbują swoich sił w europejskim konkursie, który odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Szwajcarii.

PRODUKCIK 2016 dzień 2

Czytaj dalej
31 maja 2016

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa debiutują na giełdzie

Mają głowy pełne pomysłów, chęć do zmiany otoczenia i rozwoju biznesu, choć mają dopiero kilkanaście lat. W dniach 2-3 czerwca zmierzą się ze swoimi kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016. Jest to już 22. edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
16 maja 2016

Laureaci 12. edycji Dnia przedsiębiorczości (2015)

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które wzięły udział w 12. edycji Dnia przedsiębiorczości i w ten sposób przyczyniły się do tego, żeby młodzi ludzie podejmowali trafne decyzje w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz znaleźli swoje miejsce na krajowym rynku pracy.

Czytaj dalej
10 maja 2016

Hyundai edukuje młodzież ze szkół zawodowych

19 i 21 kwietnia br. 71 uczniów ze szkół zawodowych miało okazję przekonać się, jak wygląda praca w przemyśle motoryzacyjnym podczas wizyty w Centrum Logistycznym MOSTVA w Mszczonowie. Spotkania odbyły się w ramach programu edukacyjnego Skills for the Future realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z firmą Hyundai Motor Poland.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2016

Zwycięzcy finału Konkursu „Skills for the Future” zostali wyłonieni!

Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą tegorocznego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Skills for the Future” zostało miniprzedsiębiorstwo AIMONOKE z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu.

Czytaj dalej
21 kwietnia 2016

13. edycja „Dnia przedsiębiorczości”

20 kwietnia tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych zamiast do szkoły poszło do pracy. W ten sposób młodzież uczciła „Dzień przedsiębiorczości”, który od 13 lat organizujemy w całej Polsce. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.


Czytaj dalej
19 kwietnia 2016

Licealiści z Gdańska liderem na wirtualnym rynku hologeneratorów

Po jakiej cenie sprzedawać produkt? Jaki budżet przeznaczyć na marketing? Ile pieniędzy wydawać na inwestycje? Z tymi pytaniami doskonale poradzili sobie finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2016, który po raz 23. zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Grand Prix zdobyli uczniowie z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Czytaj dalej
8 kwietnia 2016

Mistrzostwa w zarządzaniu firmą dla licealistów

13 kwietnia 2016 r. poznamy laureatów trwającego obecnie Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2016, czyli najzdolniejszą młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która rywalizuje z rówieśnikami w symulacji komputerowej JA TITAN. Przed uczniami stoi zadanie osiągnięcia lepszych wyników od konkurencji na wirtualnym rynku tego samego produktu.

Czytaj dalej
11 marca 2016

Wybrano najlepszych młodych inżynierów! Znamy zwycięzców Konkursu Sci-Tech Challenge 2016

Jak rafineria może zmniejszyć zużycie wody pitnej i zredukować ilość ścieków odprowadzanych do morza? Z takim problemem zmierzyli się uczestnicy krajowego finału konkursu Sci-Tech Challenge, organizowanego w Polsce przez ExxonMobil oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Zwycięska drużyna z XI LO w Poznaniu będzie reprezentować nasz kraj podczas europejskiego finału. Sci-Tech Challenge jest prowadzony w 10 krajach w Europie i ma zachęcać do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani na rynku pracy. 

Czytaj dalej