Wydarzenia

18 lutego 2016

Przedsiębiorcza młodzież na MetLife LifeChanger Cup


 

18 lutego 2016 roku 42 uczniów ze szkół z całej Polski przyjechało do Warszawy, aby wziąć udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy ze świata biznesu. Spotkanie było zwieńczeniem kolejnej edycji programu MetLife LifeChanger realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife.

Czytaj dalej
29 stycznia 2016

Gimnazjaliści zarządzają finansami gminy! Powstała gra dydaktyczna "Gminek 2"

 

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Ministerstwem Finansów i z Narodowym Bankiem Polskim opracowała pakiet dydaktyczny Podatki-Wydatki, w ramach którego powstała m.in. gra edukacyjna Gminek 2. W roku szkolnym 2015/2016 gra Gminek 2 trafi do 96 000 gimnazjalistów z całej Polski.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz z Ministerstwem Finansów w ramach programu edukacji finansowej.

Czytaj dalej
16 grudnia 2015

Za nami Ogólnopolski Finał Konkursu Gimnazjalne Potyczki 2015

48 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych przystąpiło do finałowej rundy rozgrywek 8. edycji Ogólnopolskiego Finału Konkursu Gimnazjalne Potyczki, który odbył się 11 grudnia br. w Narodowym Banku Polskim. Finaliści pokonali ponad 20 tys. gimnazjalistów z całej Polski i przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę i umiejętności zdobyte podczas realizacji programu Ekonomia na co dzień.


 

Czytaj dalej
16 grudnia 2015

Znamy laureatów konkursu Jeżdżę bezpiecznie!

Nauczyciele uczestniczący w programie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”, wzięli udział w konkursie Jeżdżę bezpiecznie. Jego celem było wyłonienie najlepszego filmu dotyczącego bezpiecznej jazdy na rowerze. W Konkursie brały udział dwuosobowe zespoły uczniów z jednej klasy pod opieką nauczyciela.


Czytaj dalej
10 grudnia 2015

Najaktywniejsze szkoły w programie Otwarta firma 2015

W dniach 16-22 listopada 2015 r.po raz ósmy szkoły realizowały program Otwarta firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które wzięły udział w programie Otwarta firma 2015 i w ten sposób włączyły się w promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.W programie wzięło udział60 742 uczniów, 1 648 nauczycieli, 553 szkoły oraz 1 816 firm i instytucji z całej Polski.

Czytaj dalej
17 listopada 2015

Poznaliśmy najaktywniejsze szkoły w programie „Otwarta firma”!

Ponad 63 tysiące uczniów z 440 szkół oraz 1701 firm i instytucji z całej Polski – to bilans 7. edycji projektu „Otwarta firma” odbywającego się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 13 listopada br. w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie na uroczystej gali spotkali się szkolni koordynatorzy i uczniowie z całej Polski z przedstawicielami firm będących partnerami programu.

Czytaj dalej
6 listopada 2015

Polskie szkoły w konkursie "Car Donation Competition"!

Polska znalazła się wśród 15 krajów z Europy, które będą rywalizować w międzynarodowym konkursie "Car Donation Competition" organizowanym w ramach programu "Skills for the Future (SFF)". Nagrodą w konkursie jest 8 samochodów marki Hyundai, które zostaną przekazane szkołom zawodowym biorącym udział w programie SFF w roku szkolnym 2015/2016. Projekt jest realizowany we współpracy z firmą Hyundai Motor Europe.

Czytaj dalej
29 października 2015

Konkurs „Grosikowa gazetka miesiąca” rozstrzygnięty!

Znamy pierwszych laureatów konkursu Grosikowa gazetka miesiąca! Od września do grudnia 2015 roku nauczyciele uczestniczący w programie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” mogą przesyłać gazetki przedstawiające różnorodne sposoby realizacji projektu oraz aktywności swoich uczniów. Raz w miesiącu jury konkursowe wybiera najlepszą gazetkę, która pojawi się na stronie internetowej programu.

Czytaj dalej
29 października 2015

X jubileuszowa Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS

23 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie poznaliśmy po raz dziesiąty najbardziej aktywnych nauczycieli i uczniów, którzy zostali uhonorowani przez Narodowy Bank Polski oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w minionym roku szkolnym. Nagrody ufundowane przez NBP odebrali zwycięzcy dwóch konkursów realizowanych wyłącznie dla członków Klubu, najbardziej aktywni nauczyciele w poszczególnych województwach oraz zwycięzcy rankingu ogólnopolskiego w kategoriach: najbardziej aktywny nauczyciel przedsiębiorczości, najbardziej aktywny Szkolny Klub Przedsiębiorczości i najlepsza szkoła przedsiębiorczości.

 

Czytaj dalej
25 września 2015

1 200 000 uczniów! Za nami 10 lat programu Moje finanse

W związku z 10-leciem programu Moje finanse Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy zorganizowała konferencję Moje finanse 2005-2015. Edukacja finansowa w szkole ponadgimnazjalnej. Była to okazja do podsumowania 10 lat funkcjonowania programu, zastanowienia się nad potrzebami szkolnictwa w zakresie edukacji finansowej, a także podziękowania jego autorom i realizatorom.

Czytaj dalej
22 września 2015

Konkurs na pracę pisemną XIV edycja

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną.
Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:

Gimnazja: „Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej”;

Szkoły ponadgimnazjalne: „Kapitał wiedzy o ekonomii plus kapitał społeczny warunkiem rozwoju. Jak to rozumieć i jak wykorzystać lokalnie?”. 

Czytaj dalej
10 września 2015

Konkurs „JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE”

Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczestniczących w programie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” do udziału w konkursie Jeżdżę bezpiecznie.

Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszego filmu dotyczącego bezpiecznej jazdy na rowerze. Nagrodzone zostaną najlepsze prace przedstawione w formie filmu trwającego do 2 minut, w ogólnodostępnym formacie filmowym: avi, mp4, mpg o maksymalnym ciężarze 500 MB.


Czytaj dalej
4 sierpnia 2015

PINazing w Berlinie!

W dniach 28-31 lipca w Berlinie odbył się europejski konkurs Company of the Year Competition 2015. W tych dniach 37 drużyn z 36 krajów konkurowało ze sobą o tytuł najlepszego młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa w Europie. Polskę reprezentowali finaliści Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2015 – PINazing.

Czytaj dalej
17 czerwca 2015

Janusze Przyszłości w Pradze

W dniach 8-10 czerwca 2015 roku młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, pod opieką Pani mgr Anny Mądry,po raz kolejny reprezentowała Polskę podczas finału europejskiego konkursu Skills for the Future, realizowanego w partnerstwie z firmą Hyundai.

Poniżej link do filmu:

Czytaj dalej
12 czerwca 2015

PINazing jedzie do Berlina! Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2015 rozstrzygnięty

W dniach 28 – 29 maja bieżącego roku Warszawska Giełda Papierów Wartościowych gościła finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK 2015. W tych dniach 30 najlepszych miniprzedsiębiorstw, spośród 324 biorących udział w programie, konkurowało ze sobą o Grand Prix. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami biznesowymi oraz zdolnościami prezentacji własnych produktów i usług. W komisji oceniającej młodych przedsiębiorców zasiedli przedstawiciele biznesu, reprezentanci firm i instytucji takich jak: Citi Handlowy, HSBC, MetLife, Union Investment TFI, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Diners Club, PwC, Europ Assistance, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Związek Banków Polskich. 


Czytaj dalej
27 maja 2015

Ponad 320 młodzieżowych przedsiębiorstw! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK 2015

Entuzjazm do prowadzenia biznesu i ogromna kreatywność cechują uczniów, którzy biorą udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK. Swój potencjał będą mogli oni potwierdzić w trakcie finału konkursu w dniach 28-29 maja w Warszawie.

 

Czytaj dalej
21 maja 2015

Warsztaty z Grosikiem!

Ostatnie dwa miesiące są bardzo pracowite dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z całej Polski, którzy wprowadzają projekt „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Do końca maja 700 pedagogów weźmie udział w drugim już cyklu szkoleniowym. Wszystko po to, aby jak najskuteczniej realizować program z udziałem dzieci i ich rodziców. To, czego teraz nauczą się wychowawcy klas drugich, wykorzystają w przyszłym roku szkolnym. 


Czytaj dalej
18 maja 2015

Konkurs na Grosikową gazetkę miesiąca

Uwaga: Konkurs na Grosikową gazetkę miesiąca

Bierzesz udział w projekcie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”? Zainspiruj innych! Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczestniczących w naszym programie do udziału w konkursie Grosikowa gazetka miesiąca


Czytaj dalej
8 maja 2015

Bezpieczne wędrówki po świecie finansów

Jak zarabia się pieniądze? Jak oszczędzać energię, wodę czy kieszonkowe i jak mądrze je wydawać? Jakie mamy korzyści z segregowania odpadów? Do kogo zwrócić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa? Jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze? Dowiadują się tego uczniowie drugich i trzecich klas ze szkół podstawowych podróżując z przewodnikiem Grosikiem po Galaktykach Finanse i Oszczędzanie.
87% dzieci uczestniczących w projekcie odkłada przynajmniej część otrzymywanych pieniędzy,
74 % oszczędza inne zasoby, a 72% podejmuje bardziej racjonalne decyzje zakupowe. Tak wynika z raportu z ewaluacji zewnętrznej programu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”.


 

Czytaj dalej
29 kwietnia 2015

Zwycięzcy finału Konkursu „Skills for the Future” zostali wyłonieni!

Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą tegorocznego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Skills for the Future” została drużyna Janusze Przyszłości z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu.

Czytaj dalej