Wydarzenia

10 września 2015

Konkurs „JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE”

Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczestniczących w programie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” do udziału w konkursie Jeżdżę bezpiecznie.

Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszego filmu dotyczącego bezpiecznej jazdy na rowerze. Nagrodzone zostaną najlepsze prace przedstawione w formie filmu trwającego do 2 minut, w ogólnodostępnym formacie filmowym: avi, mp4, mpg o maksymalnym ciężarze 500 MB.


Czytaj dalej
4 sierpnia 2015

PINazing w Berlinie!

W dniach 28-31 lipca w Berlinie odbył się europejski konkurs Company of the Year Competition 2015. W tych dniach 37 drużyn z 36 krajów konkurowało ze sobą o tytuł najlepszego młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa w Europie. Polskę reprezentowali finaliści Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2015 – PINazing.

Czytaj dalej
17 czerwca 2015

Janusze Przyszłości w Pradze

W dniach 8-10 czerwca 2015 roku młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, pod opieką Pani mgr Anny Mądry,po raz kolejny reprezentowała Polskę podczas finału europejskiego konkursu Skills for the Future, realizowanego w partnerstwie z firmą Hyundai.

Poniżej link do filmu:

Czytaj dalej
12 czerwca 2015

PINazing jedzie do Berlina! Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2015 rozstrzygnięty

W dniach 28 – 29 maja bieżącego roku Warszawska Giełda Papierów Wartościowych gościła finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK 2015. W tych dniach 30 najlepszych miniprzedsiębiorstw, spośród 324 biorących udział w programie, konkurowało ze sobą o Grand Prix. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami biznesowymi oraz zdolnościami prezentacji własnych produktów i usług. W komisji oceniającej młodych przedsiębiorców zasiedli przedstawiciele biznesu, reprezentanci firm i instytucji takich jak: Citi Handlowy, HSBC, MetLife, Union Investment TFI, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Diners Club, PwC, Europ Assistance, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Związek Banków Polskich. 


Czytaj dalej
27 maja 2015

Ponad 320 młodzieżowych przedsiębiorstw! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK 2015

Entuzjazm do prowadzenia biznesu i ogromna kreatywność cechują uczniów, którzy biorą udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK. Swój potencjał będą mogli oni potwierdzić w trakcie finału konkursu w dniach 28-29 maja w Warszawie.

 

Czytaj dalej
21 maja 2015

Warsztaty z Grosikiem!

Ostatnie dwa miesiące są bardzo pracowite dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z całej Polski, którzy wprowadzają projekt „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Do końca maja 700 pedagogów weźmie udział w drugim już cyklu szkoleniowym. Wszystko po to, aby jak najskuteczniej realizować program z udziałem dzieci i ich rodziców. To, czego teraz nauczą się wychowawcy klas drugich, wykorzystają w przyszłym roku szkolnym. 


Czytaj dalej
18 maja 2015

Konkurs na Grosikową gazetkę miesiąca

Uwaga: Konkurs na Grosikową gazetkę miesiąca

Bierzesz udział w projekcie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”? Zainspiruj innych! Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczestniczących w naszym programie do udziału w konkursie Grosikowa gazetka miesiąca


Czytaj dalej
8 maja 2015

Bezpieczne wędrówki po świecie finansów

Jak zarabia się pieniądze? Jak oszczędzać energię, wodę czy kieszonkowe i jak mądrze je wydawać? Jakie mamy korzyści z segregowania odpadów? Do kogo zwrócić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa? Jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze? Dowiadują się tego uczniowie drugich i trzecich klas ze szkół podstawowych podróżując z przewodnikiem Grosikiem po Galaktykach Finanse i Oszczędzanie.
87% dzieci uczestniczących w projekcie odkłada przynajmniej część otrzymywanych pieniędzy,
74 % oszczędza inne zasoby, a 72% podejmuje bardziej racjonalne decyzje zakupowe. Tak wynika z raportu z ewaluacji zewnętrznej programu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”.


 

Czytaj dalej
29 kwietnia 2015

Zwycięzcy finału Konkursu „Skills for the Future” zostali wyłonieni!

Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą tegorocznego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Skills for the Future” została drużyna Janusze Przyszłości z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu.

Czytaj dalej
27 kwietnia 2015

Polska młodzież w czołówce finalistów Europejskiego Konkursu Sci-Tech Challenge 2015 w Bukareszcie!

W dniach 21-23.04.2015 r. w Bukareszcie odbył się Europejski Finał programu Sci-Tech Challenge 2015, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania na kierunkach ścisłych. W szóstym już finale wzięło udział 54 licealistów z całej Europy - finalistów konkursów krajowych. W tym roku po raz kolejny Polskę reprezentowała drużyna z XI Liceum Ogólnokształcącego im. J. W. Zembrzuskich w Poznaniu pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości, pani mgr Magdaleny Ciesielskiej. Tym razem w nowym składzie: Vanessa Machnicka, Arkadiusz Przywecki, Eryk Ruciński, Kamil Nowak i Bartosz Garczyk. Młodzież podzielona na międzynarodowe drużyny konkurowała ze sobą o tytuł laureata.

https://www.facebook.com/jaye.europe?fref=nf

https://www.facebook.com/jaye.europe/videos/10153236214878374/?video_source=pages_finch_main_video

Czytaj dalej
23 kwietnia 2015

Znamy już tytanów zarządzania 2015!

16 kwietnia br. dwanaście wirtualnych spółek „zadebiutowało” na rynku New Connect w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Zarządzały nimi dwuosobowe drużyny złożone z uczniów liceum lub technikum, wyłonione spośród 1116 zespołów startujących w konkursie i 10 000 uczniów uczestniczących w programie „Zarządzanie firmą”.

 

 

Patronat honorowy

Czytaj dalej
23 kwietnia 2015

Branża motoryzacyjna – wymarzona przyszłość dla młodych ludzi

Polscy uczniowie, podobnie do kilkuset innych młodych ludzi z różnych krajów Europy, mają szansę przekonać się jak fascynujący jest świat motoryzacji!

Wyzwanie, przed którym stoi współcześnie branża motoryzacyjna to stałe poszukiwanie wykwalifikowanych specjalistów. Od dwóch lat przygotowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych do kariery związanej z matematyką, nauką, inżynierią i technologią zajmuje się Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości – członek międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide w partnerstwie z firmą Hyundai Motor Poland. Realizując program Skills for the Future umożliwia młodzieży zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych, zwiększając tym samym możliwości zatrudnienia. Głównym założeniem programu jest przygotowanie młodzieży, by była w stanie wyjść naprzeciw wysokim oczekiwaniom wymagającej kreatywnego, innowacyjnego, technologicznego myślenia, branży motoryzacyjnej jutra. W programie biorą udział uczniowie, przyszli mechanicy, mechatronicy, logistycy oraz nauczyciele i wolontariusze – konsultanci HYUNDAI Motor Poland.  

Czytaj dalej
27 marca 2015

Gala Przedsiębiorczości po raz kolejny w Pałacu Prezydenckim


45 tysięcy uczniów, tyle samo wolontariuszy spośród 18 tysięcy firm i instytucji wzięło udział w 11 edycji „Dnia przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jej podsumowanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego i przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP – Ireny Wóycickiej, Olgierda Dziekońskiego i Henryka Wujca, Doradcy Prezydenta RP oraz przedstawicieli Rady Zarządu Fundacji. Program od 5 lat objęty jest honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gala była także inauguracją „Dnia przedsiębiorczości” 2015.

– Słabszą stroną systemu edukacji w Polsce jest słabość relacji i powiązań między praktyką życia zawodowego a systemem edukacji – mówił Bronisław Komorowski podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Podkreślał, że dzisiaj ważne są działania praktyczne – jak praktyki w ramach „Dnia przedsiębiorczości”. Jak zaznaczył liczy, że akcja przyniesie dalsze efekty w postaci zbudowania w Polsce systemu, który w praktycznym wymiarze będzie wyposażał jak największą liczbę młodych ludzi w wiedzę i umiejętności przydatne w momencie startu w dorosłe życie.
 

Czytaj dalej
17 marca 2015

Sci-Tech Challenge 2015 – wolontariusze ExxonMobil, zdolni uczniowie oraz ich wizja miasta przyszłości

Za nami krajowy finał IV edycji międzynarodowego programu Sci-Tech Challenge, realizowanego w Polsce przez ExxonMobil oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem projektu jest zachęcenie uczniów do studiowania na kierunkach matematycznych i przyrodniczych, odpowiadających oczekiwaniom dzisiejszego rynku pracy. Tegorocznym zadaniem finałowym było zaprojektowanie energooszczędnego miasta przyszłości, które będzie przyjazne mieszkańcom i środowisku. Wygrała drużyna z XI LO z Poznania, która w kwietniu będzie reprezentować Polskę podczas europejskiego finału konkursu w Bukareszcie.

 

Czytaj dalej
13 marca 2015

Gala Dnia Przedsiębiorczości już 24 marca!

Miło nam poinformować, że Gala Dnia Przedsiębiorczości, podczas której zostaną wręczone statuetki dla Najaktywniejszej Szkoły i Najaktywniejszej Firmy 2014, odbędzie się w Pałacu Prezydenckim już 24 marca. Zaproszenia do szkół i instytucji zostaną niebawem wysłane.

Czytaj dalej
5 stycznia 2015

Moje finanse – konkursy 2014 roku

W grudniu 2014 roku zakończył się cykl ogólnopolskich konkursów internetowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbyło się pięć konkursów, w których łącznie wzięło udział 4 828 uczniów. W ramach każdego z konkursów nagrodzono 20 uczniów oraz najaktywniejszego nauczyciela.

Czytaj dalej
22 grudnia 2014

Znamy zwycięzców Konkursu „Gimnazjalne Potyczki”!

Finał ogólnopolskiego Konkursu odbył się w ramach programu „Ekonomia na co dzień” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W tegorocznej edycji do programu przystąpiło ponad 320 zespołów z całej Polski.

Czytaj dalej
26 listopada 2014

Razem dla rozwoju przedsiębiorczości

W trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce powołano Koalicję na Rzecz Przedsiębiorczości. Jednym z sygnatariuszy jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej