Wydarzenia
Dbam o przyszłość
Jak mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi? Jak za pomocą ubezpieczeń zminimalizować finansowe skutki nieszczęśliwych zdarzeń? Dlaczego warto oszczędzać? Jakie są typy inwestycji? Uczniowie szkół biorących udział w programie „Dbam o przyszłość” znają już odpowiedzi na te oraz milion innych pytań związanych z ubezpieczeniami i inwestowaniem.
![]() |
![]() |
Głosujmy na polskie szkoły!
Prosimy o głosowanie na polskie szkoły - Hyundai rozda 7 samochodów szkołom biorącym udział w programie Skills for the Future, które zdobędą najwięcej głosów (do 2 szkół z danego państwa). Można oddać jeden głos - wystarczy wpisać imię, nazwisko, mail oraz zaznaczyć szkołę.
Link do głosowania: http://skillsforthefuture.eu/car-donation/2013-2014
Firmy otwarte na uczniów
Ponad 67,5 tysiąca uczniów z 421 szkół i prawie 1600 firm – to bilans tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” odbywającego się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Liczby te są najlepszym dowodem na to, że polska szkoła zmienia swoje podejście do edukacji, a uczniowie potrzebują kontaktu z doświadczonymi przedstawicielami różnych zawodów, aby zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.
Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości
15 listopada odbyła się Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls organizowana przez Narodowy Bank Polski.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym nauczycielom i dziękujemy za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.
Zarządy biegają na rzecz Fundacji
W dniach 17/18 października odbył się VIII Kongres Zarządu Spółek Giełdowych organizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych – partnera Fundacji w programie „Zarządzanie firmą”. Przedstawiciele spółek nie tylko uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, lecz także biegali na rzecz młodzieży grającej w symulację komputerową „JA Titan”.
Kiedy skończy się energia na świecie? Sprawdź swoją wiedzę!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Sci-Tech Quiz zaprojektowanym we współpracy z firmą ExxonMobil.
![]() |
Biznes przy tablicy w Krakowie
Już po raz trzeci Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza firmę State Street do aktywnego udziału w programie Otwarta firma. Wolontariusze ugoszczą w siedzibie swojego przedsiębiorstwa w Krakowie ponad 50 gimnazjalistów, a także sami poprowadzą zajęcia dla uczniów VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego.
Upowszechniamy „Szkołę praktycznej ekonomii”
6 konferencji – w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Podsumowanie tego, co udało nam się wypracować w projekcie oraz prezentacja dokonań młodzieży. Na koniec warsztaty dla nauczycieli przybliżające zasady realizowania programu. Tak w skrócie można opisać ostatnią fazę upowszechniania projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.
![]() |
![]() |
|
ExxonMobil inwestuje w rozwój umysłów ścisłych – wyniki eliminacji do programu Sci-Tech Challenge
To już trzecia edycja programu Sci-Tech Challenge w Polsce, realizowana we współpracy z firmą ExxonMobil. Jego celem jest pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych atrakcyjności zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology – MST). W trakcie programu uczestnicy mają okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.
![]() |
![]() |
Szkolenie trenerów „Od grosika do złotówki”
W dniach 26-28 września odbyły się warsztaty dla koordynatorów regionalnych ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”. Celem spotkania było przygotowanie organizacyjne i dydaktyczne trenerów do prowadzenia szkolenia dla nauczycieli, umożliwiającego wdrażanie nowej wersji programu edukacyjnego.
![]() |
![]() |
Company of the Year Competition
Trzy dni ciężkiej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas londyńskiego finału Company of the Year 2013 już za nami. Drużyna click&find wróciła do Polski z tytułem Alumni Leadership Award zdobytym przez lidera zespołu – Mikołaja Folwarskiego.
Sukces projektu Szkoła Praktycznej Ekonomii!
Z wielką radością informujemy, że produkt finalny – innowacyjny program nauczania „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” wypracowany w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” przeszedł pomyślnie walidację podczas XXIV Posiedzenia Krajowej Sieci Tematycznej w obszarze Edukacja i Szkolnictwo Wyższe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Równocześnie program nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a tym samym włączony do polityki oświatowej ministerstwa.
Szkolimy trenerów
Wakacje to nie dla wszystkich okres odpoczynku od nauki. W ubiegłym tygodniu w warsztatach w Spale, organizowanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Być przedsiębiorczym”, wzięło udział trzynastu trenerów przygotowujących się do prowadzenia szkoleń z modułu „Przedsiębiorczość” oraz sześciu, którzy będą wdrażać moduł „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.
Nowy członek Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
W czerwcu grono członków Rady Fundacji poszerzył pan Maciej Bombol – Prezes Zarządu AXA TFI. Jest on nie tylko wybitnym finansistą, doradcą inwestycyjnym, maklerem papierów wartościowych, lecz także koneserem wina i właścicielem restauracji – winiarni Enoteka Polska.
Ekonomia w praktyce – ciekawie i bez podręczników
Pakiet dydaktyczny ze scenariuszami lekcji i materiały dla uczniów na platformie online.
Polacy najlepsi w Europie w konkursie JA Europe Banks in Action Challenge!
Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie są bezkonkurencyjni! Reprezentujące nas drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce w symulacji zarządzania bankiem, zostawiając daleko w tyle pozostałe zespoły. Polacy pokonali przedstawicieli: Białorusi, Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Słowacji, Ukrain i Włoch. W sumie w rywalizacji wzięło udział 745 uczniów z 245 drużyn, w tym aż 133 uczniów z Polski z 58 zespołów.
Sukces polskich drużyn w europejskim konkursie Virtual Business Challenge!
Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie nie mają konkurencji w zarządzaniu firmą. Nasi wirtualni biznesmeni zajęli pierwsze i czwarte miejsce w konkursie! To znaczne osiągnięcie w skali turnieju, w którym wzięło udział aż 514 drużyn z Europy z: Austrii, Belgii, Bułgarii, Estonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji i Serbii.
Tytani zarządzania!
Laboratorium Dextera, PrimoVictoria i Astacompany to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan. Co ich łączy? Przedstawiciele tych drużyn są uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych jest codziennością.
PATRONATY MEDIALNE:
Radio Kampus, Miesięcznik: Perspektywy, Portale: Maturzaki, DlaStudenta.pl DlaMaturzysty.pl, Students.pl
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Więcej informacji na www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl/pl/konkurs-ogolnopolski