Wydarzenia

10 lipca 2013

Nowy członek Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

W czerwcu grono członków Rady Fundacji poszerzył pan Maciej Bombol – Prezes Zarządu AXA TFI. Jest on nie tylko wybitnym finansistą, doradcą inwestycyjnym, maklerem papierów wartościowych, lecz także koneserem wina i właścicielem restauracji – winiarni Enoteka Polska.

Czytaj dalej
19 czerwca 2013

Ekonomia w praktyce – ciekawie i bez podręczników

Pakiet dydaktyczny ze scenariuszami lekcji i materiały dla uczniów na platformie online.

Czytaj dalej
29 maja 2013

Polacy najlepsi w Europie w konkursie JA Europe Banks in Action Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie są bezkonkurencyjni! Reprezentujące nas drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce w symulacji zarządzania bankiem, zostawiając daleko w tyle pozostałe zespoły. Polacy pokonali przedstawicieli: Białorusi, Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Słowacji, Ukrain i Włoch. W sumie w rywalizacji wzięło udział 745 uczniów z 245 drużyn, w tym aż 133 uczniów z Polski z 58 zespołów.

Czytaj dalej
21 maja 2013

Sukces polskich drużyn w europejskim konkursie Virtual Business Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie nie mają konkurencji w zarządzaniu firmą. Nasi wirtualni biznesmeni zajęli pierwsze i czwarte miejsce w konkursie! To znaczne osiągnięcie w skali turnieju, w którym wzięło udział aż 514 drużyn z Europy z: Austrii, Belgii, Bułgarii, Estonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji i Serbii.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2013

Tytani zarządzania!

Laboratorium Dextera, PrimoVictoria i Astacompany to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan. Co ich łączy? Przedstawiciele tych drużyn są uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych jest codziennością.

PATRONATY MEDIALNE:
Radio Kampus, Miesięcznik: Perspektywy, Portale: Maturzaki, DlaStudenta.pl DlaMaturzysty.pl, Students.pl

 
 

Więcej informacji na www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl/pl/konkurs-ogolnopolski

Czytaj dalej
22 kwietnia 2013

Polka wśród zwycięzców na europejskim finale Sci-Tech Challenge!

W dniach 17-19.04.2013 r. w Mediolanie odbył się europejski finał programu Sci-Tech Challenge 2013, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania nauk ścisłych. W finale wzięło udział 60 licealistów z całej Europy, w tym 5 z Polski, którzy przez 3 dni konkurowali ze sobą podzieleni na międzynarodowe drużyny.

Czytaj dalej
18 kwietnia 2013

Zostań mistrzem zarządzania!

Dziś oraz jutro – 18 i 19 kwietnia 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować ze sobą w nietypowej konkurencji, jaką jest zarządzanie firmą!

PATRONATY MEDIALNE


Czytaj dalej
15 kwietnia 2013

List od Pani Minister Krystyny Szumilas

List od Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas z gratulacjami dla uczestników programów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
15 kwietnia 2013

Sukces w biznesie już w liceum! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK

click&find, Infinity Garden oraz MODULO – to młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa, które zostały najwyżej ocenione przez przedstawicieli biznesu. Firmy te znalazły dla siebie nisze na szkolnym i lokalnym rynku i mają duże szanse funkcjonować poza programem realizowanym w ramach Ekonomii w praktyce.

PATRONAT HONOROWY

PATRONATY MEDIALNE

   

OPIEKA MEDIALNA

Czytaj dalej
10 kwietnia 2013

Drodzy Uczniowie, Uczestnicy projektu "Dzień przedsiębiorczości"

Wybór drogi zawodowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Determinuje ona nasze późniejsze życie, dlatego wymaga dojrzałości, rozwagi, starannej analizy zarówno trendów na rynku pracy, jak i własnych zainteresowań, umiejętności oraz predyspozycji. Z własnego doświadczenia wiem, że trafny wybór tego, co chcemy robić w swoim życiu zawodowym może być źródłem satysfakcji oraz poczucia, że praca jest pasją i przyjemnością.

Przewodnicząca Rady
Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Iwona Sroka

Czytaj dalej
9 kwietnia 2013

Prawdziwy biznes jeszcze w szkolnej ławie! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK

Czy zajęcia z ekonomii w praktyce mogą być ciekawe? Czy uczniowie mają pomysły na biznes?
Czy potrafią prowadzić firmę z zyskiem? Przedstawiciele 30 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw udowodnią to podczas finału konkursu PRODUKCIK.

PATRONATY MEDIALNE

   

OPIEKA MEDIALNA

Więcej informacji na www.praktycznaekonomia.edu.pl/pl/Idea-Konkursu

Kontakt dla mediów:
Karolina Wierzbowska
karolina.wierzbowska@junior.org.pl

22 845 08 76 # 21

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej
20 marca 2013

Iwona Sroka na czele Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

19 marca 2013 roku na zebraniu Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Iwona Sroka, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, została jednogłośnie wybrana nową Przewodniczącą Rady. W skład Rady został również przyjęty Paweł Zylm, Prezes Zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A., BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o. i Aspiro S.A.

Iwona Sroka
Prezes Zarządu, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych SA
Paweł Zylm
Prezes Zarządu BRE Ubezpieczenia
TUiR S.A.
BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o.
i Aspiro S.A.


Czytaj dalej
15 marca 2013

Członkinie Rady Fundacji najlepszymi menedżerkami według tygodnika „Wprost”!

Z wielką przyjemnością informujemy, że trzy członkinie naszej rady – panie Aneta Podyma, Iwona Sroka oraz Beata Jarosz znalazły się w rankingu „Kobiety Finansów” tygodnika „Wprost” w dziesiątce najlepszych menedżerek. Panie z powodzeniem łączą pracę w biznesie na najwyższych stanowiskach z działalnością w Fundacji. Wyróżnionym paniom serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej
11 marca 2013

Sci-Tech Challenge wyłania najbardziej kreatywne umysły ścisłe

Odnawialne źródła energii, racjonalne gospodarowanie zasobami, innowacyjne materiały budowlane oraz spójność koncepcji – to wyróżniki projektu drużyny KRAKÓW SCI-TECH TEAM, która zwyciężyła w piątek 8 marca w Krajowym Konkursie Sci-Tech Challenge 2013. Założeniem programu firmy ExxonMobil i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest zachęcenie młodzieży do studiowania na kierunkach ścisłych.

Patronat medialny polskiej edycji konkursu Sci-Tech Challenge:

ExxonMobil Lubricants and Specialties jest wiodącym dostawcą gotowych środków smarnych, asfaltu i produktów specjalistycznych, a także jednym z największych na świecie dostawców olejów bazowych. Więcej informacji na stronie www.mobil1.pl oraz www.mobil.pl

Czytaj dalej
21 lutego 2013

Konkurs Sci-Tech Challenge – wybierz nauki ścisłe!

Jak obniżyć zużycie energii? Jak zmniejszyć ilość odpadów? Rozwiązania takich problemów szukają uczestnicy międzynarodowego konkursu Sci-Tech Challenge. Program ma zachęcić uczniów do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci będą w najbliższych latach atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.

Więcej informacji na stronach http://www.exxonmobil.com/  i http://scitech.ja-ye.org

Patronaty medialne polskiej edycji konkursu Sci-Tech Challenge:

Czytaj dalej
15 lutego 2013

Sprawdź się w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej!

Telewizja Polska i Narodowy Bank Polski zapraszają na Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej! Odbędzie się on 25 lutego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zwycięzca otrzyma 20 tys. zł!

Więcej informacji na stronie internetowej www.wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Czytaj dalej
29 stycznia 2013

„Szkoła przedsiębiorczości”

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przystępuje do europejskiego projektu „Szkoła przedsiębiorczości’. Wspólnie z kilkunastoma instytucjami europejskimi wygraliśmy konkurs grantowy Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP- Competitiveness and Innovation Framework Programme). Celem programu jest promocja najlepszych praktyk w zakresie kształtowania u uczniów postaw przedsiębiorczych. W ramach „Szkoły przedsiębiorczości” powstaje przewodnik dla nauczycieli zawierający 75-100 nowatorskich narzędzi dydaktycznych. Przewodnik będzie skierowany do nauczycieli wszystkich przedmiotów i etapów edukacji. W ciągu trzech lat przewodnik ma dotrzeć do 4000 nauczycieli w 18 europejskich krajach. Nauczyciele uzyskają dodatkowo dostęp do narzędzi mierzących jakość ich nauczania i pozwalających zbadać metody używane do tej pory.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu sponsorów:


Czytaj dalej
25 stycznia 2013

20. edycja "Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan 2013"

W 20. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan 2013 bierze udział 1086 drużyn. Rozgrywki na poziomie regionalnym trwają od początku stycznia 2013 r., zakończą się w połowie marca. Finał konkursu odbędzie się w dniach 18/19 kwietnia 2013 roku w Warszawie, na Giełdzie Papierów Wartościowych.


Czytaj dalej
30 listopada 2012

VII GALA Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2012

Najbardziej przedsiębiorczy nauczyciele oraz przedstawiciele najlepszych zespołów uczniowskich uczestniczących w programach edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości odebrali nagrody za całoroczną pracę edukacyjną. Nagrody zostały wręczone podczas Gali IMPULS 2012.

Czytaj dalej
16 listopada 2012

Spotkanie Pani Minister Krystyny Szumilas z młodzieżą, która brała udział w światowym Finale Konkursu Global JA Titan Challenge

15 listopada w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie Pani Minister Krystyny Szumilas z młodzieżą, która brała udział w światowym Finale Konkursu Global JA Titan Challenge oraz w europejskim finale JA-YE Europe Virtual Business Challenge.

Czytaj dalej