Wydarzenia

28 listopada 2013

Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości

15 listopada odbyła się Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls organizowana przez Narodowy Bank Polski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym nauczycielom i dziękujemy za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

Czytaj dalej
31 października 2013

Zarządy biegają na rzecz Fundacji

W dniach 17/18 października odbył się VIII Kongres Zarządu Spółek Giełdowych organizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych – partnera Fundacji w programie „Zarządzanie firmą”. Przedstawiciele spółek nie tylko uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, lecz także biegali na rzecz młodzieży grającej w symulację komputerową „JA Titan”.

Czytaj dalej
22 października 2013

Kiedy skończy się energia na świecie? Sprawdź swoją wiedzę!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Sci-Tech Quiz zaprojektowanym we współpracy z firmą ExxonMobil.


Czytaj dalej
21 października 2013

Biznes przy tablicy w Krakowie

Już po raz trzeci Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza firmę State Street do aktywnego udziału w programie Otwarta firma. Wolontariusze ugoszczą w siedzibie swojego przedsiębiorstwa w Krakowie ponad 50 gimnazjalistów, a także sami poprowadzą zajęcia dla uczniów VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj dalej
18 października 2013

Upowszechniamy „Szkołę praktycznej ekonomii”

6 konferencji – w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Podsumowanie tego, co udało nam się wypracować w projekcie oraz prezentacja dokonań młodzieży. Na koniec warsztaty dla nauczycieli przybliżające zasady realizowania programu. Tak w skrócie można opisać ostatnią fazę upowszechniania projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
17 października 2013

ExxonMobil inwestuje w rozwój umysłów ścisłych – wyniki eliminacji do programu Sci-Tech Challenge

To już trzecia edycja programu Sci-Tech Challenge w Polsce, realizowana we współpracy z firmą ExxonMobil. Jego celem jest pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych atrakcyjności zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology – MST). W trakcie programu uczestnicy mają okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.

Czytaj dalej
16 października 2013

Szkolenie trenerów „Od grosika do złotówki”

W dniach 26-28 września odbyły się warsztaty dla koordynatorów regionalnych ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”. Celem spotkania było przygotowanie organizacyjne i dydaktyczne trenerów do prowadzenia szkolenia dla nauczycieli, umożliwiającego wdrażanie nowej wersji programu edukacyjnego.

Czytaj dalej
23 lipca 2013

Company of the Year Competition

Trzy dni ciężkiej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas londyńskiego finału Company of the Year 2013 już za nami. Drużyna click&find wróciła do Polski z tytułem Alumni Leadership Award zdobytym przez lidera zespołu – Mikołaja Folwarskiego.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Sukces projektu Szkoła Praktycznej Ekonomii!

Z wielką radością informujemy, że produkt finalny – innowacyjny program nauczania „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” wypracowany w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” przeszedł pomyślnie walidację podczas XXIV Posiedzenia Krajowej Sieci Tematycznej w obszarze Edukacja i Szkolnictwo Wyższe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Równocześnie program nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a tym samym włączony do polityki oświatowej ministerstwa.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Szkolimy trenerów

Wakacje to nie dla wszystkich okres odpoczynku od nauki. W ubiegłym tygodniu w warsztatach w Spale, organizowanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Być przedsiębiorczym”, wzięło udział trzynastu trenerów przygotowujących się do prowadzenia szkoleń z modułu „Przedsiębiorczość” oraz sześciu, którzy będą wdrażać moduł „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Nowy członek Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

W czerwcu grono członków Rady Fundacji poszerzył pan Maciej Bombol – Prezes Zarządu AXA TFI. Jest on nie tylko wybitnym finansistą, doradcą inwestycyjnym, maklerem papierów wartościowych, lecz także koneserem wina i właścicielem restauracji – winiarni Enoteka Polska.

Czytaj dalej
19 czerwca 2013

Ekonomia w praktyce – ciekawie i bez podręczników

Pakiet dydaktyczny ze scenariuszami lekcji i materiały dla uczniów na platformie online.

Czytaj dalej
29 maja 2013

Polacy najlepsi w Europie w konkursie JA Europe Banks in Action Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie są bezkonkurencyjni! Reprezentujące nas drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce w symulacji zarządzania bankiem, zostawiając daleko w tyle pozostałe zespoły. Polacy pokonali przedstawicieli: Białorusi, Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Słowacji, Ukrain i Włoch. W sumie w rywalizacji wzięło udział 745 uczniów z 245 drużyn, w tym aż 133 uczniów z Polski z 58 zespołów.

Czytaj dalej
21 maja 2013

Sukces polskich drużyn w europejskim konkursie Virtual Business Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie nie mają konkurencji w zarządzaniu firmą. Nasi wirtualni biznesmeni zajęli pierwsze i czwarte miejsce w konkursie! To znaczne osiągnięcie w skali turnieju, w którym wzięło udział aż 514 drużyn z Europy z: Austrii, Belgii, Bułgarii, Estonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji i Serbii.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2013

Tytani zarządzania!

Laboratorium Dextera, PrimoVictoria i Astacompany to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan. Co ich łączy? Przedstawiciele tych drużyn są uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych jest codziennością.

PATRONATY MEDIALNE:
Radio Kampus, Miesięcznik: Perspektywy, Portale: Maturzaki, DlaStudenta.pl DlaMaturzysty.pl, Students.pl

 
 

Więcej informacji na www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl/pl/konkurs-ogolnopolski

Czytaj dalej
22 kwietnia 2013

Polka wśród zwycięzców na europejskim finale Sci-Tech Challenge!

W dniach 17-19.04.2013 r. w Mediolanie odbył się europejski finał programu Sci-Tech Challenge 2013, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania nauk ścisłych. W finale wzięło udział 60 licealistów z całej Europy, w tym 5 z Polski, którzy przez 3 dni konkurowali ze sobą podzieleni na międzynarodowe drużyny.

Czytaj dalej
18 kwietnia 2013

Zostań mistrzem zarządzania!

Dziś oraz jutro – 18 i 19 kwietnia 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować ze sobą w nietypowej konkurencji, jaką jest zarządzanie firmą!

PATRONATY MEDIALNE


Czytaj dalej
15 kwietnia 2013

List od Pani Minister Krystyny Szumilas

List od Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas z gratulacjami dla uczestników programów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
15 kwietnia 2013

Sukces w biznesie już w liceum! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK

click&find, Infinity Garden oraz MODULO – to młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa, które zostały najwyżej ocenione przez przedstawicieli biznesu. Firmy te znalazły dla siebie nisze na szkolnym i lokalnym rynku i mają duże szanse funkcjonować poza programem realizowanym w ramach Ekonomii w praktyce.

PATRONAT HONOROWY

PATRONATY MEDIALNE

   

OPIEKA MEDIALNA

Czytaj dalej