Wydarzenia

10 kwietnia 2013

Drodzy Uczniowie, Uczestnicy projektu "Dzień przedsiębiorczości"

Wybór drogi zawodowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Determinuje ona nasze późniejsze życie, dlatego wymaga dojrzałości, rozwagi, starannej analizy zarówno trendów na rynku pracy, jak i własnych zainteresowań, umiejętności oraz predyspozycji. Z własnego doświadczenia wiem, że trafny wybór tego, co chcemy robić w swoim życiu zawodowym może być źródłem satysfakcji oraz poczucia, że praca jest pasją i przyjemnością.

Przewodnicząca Rady
Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Iwona Sroka

Czytaj dalej
9 kwietnia 2013

Prawdziwy biznes jeszcze w szkolnej ławie! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK

Czy zajęcia z ekonomii w praktyce mogą być ciekawe? Czy uczniowie mają pomysły na biznes?
Czy potrafią prowadzić firmę z zyskiem? Przedstawiciele 30 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw udowodnią to podczas finału konkursu PRODUKCIK.

PATRONATY MEDIALNE

   

OPIEKA MEDIALNA

Więcej informacji na www.praktycznaekonomia.edu.pl/pl/Idea-Konkursu

Kontakt dla mediów:
Karolina Wierzbowska
karolina.wierzbowska@junior.org.pl

22 845 08 76 # 21

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej
20 marca 2013

Iwona Sroka na czele Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

19 marca 2013 roku na zebraniu Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Iwona Sroka, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, została jednogłośnie wybrana nową Przewodniczącą Rady. W skład Rady został również przyjęty Paweł Zylm, Prezes Zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A., BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o. i Aspiro S.A.

Iwona Sroka
Prezes Zarządu, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych SA
Paweł Zylm
Prezes Zarządu BRE Ubezpieczenia
TUiR S.A.
BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o.
i Aspiro S.A.


Czytaj dalej
15 marca 2013

Członkinie Rady Fundacji najlepszymi menedżerkami według tygodnika „Wprost”!

Z wielką przyjemnością informujemy, że trzy członkinie naszej rady – panie Aneta Podyma, Iwona Sroka oraz Beata Jarosz znalazły się w rankingu „Kobiety Finansów” tygodnika „Wprost” w dziesiątce najlepszych menedżerek. Panie z powodzeniem łączą pracę w biznesie na najwyższych stanowiskach z działalnością w Fundacji. Wyróżnionym paniom serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej
11 marca 2013

Sci-Tech Challenge wyłania najbardziej kreatywne umysły ścisłe

Odnawialne źródła energii, racjonalne gospodarowanie zasobami, innowacyjne materiały budowlane oraz spójność koncepcji – to wyróżniki projektu drużyny KRAKÓW SCI-TECH TEAM, która zwyciężyła w piątek 8 marca w Krajowym Konkursie Sci-Tech Challenge 2013. Założeniem programu firmy ExxonMobil i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest zachęcenie młodzieży do studiowania na kierunkach ścisłych.

Patronat medialny polskiej edycji konkursu Sci-Tech Challenge:

ExxonMobil Lubricants and Specialties jest wiodącym dostawcą gotowych środków smarnych, asfaltu i produktów specjalistycznych, a także jednym z największych na świecie dostawców olejów bazowych. Więcej informacji na stronie www.mobil1.pl oraz www.mobil.pl

Czytaj dalej
21 lutego 2013

Konkurs Sci-Tech Challenge – wybierz nauki ścisłe!

Jak obniżyć zużycie energii? Jak zmniejszyć ilość odpadów? Rozwiązania takich problemów szukają uczestnicy międzynarodowego konkursu Sci-Tech Challenge. Program ma zachęcić uczniów do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci będą w najbliższych latach atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.

Więcej informacji na stronach http://www.exxonmobil.com/  i http://scitech.ja-ye.org

Patronaty medialne polskiej edycji konkursu Sci-Tech Challenge:

Czytaj dalej
15 lutego 2013

Sprawdź się w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej!

Telewizja Polska i Narodowy Bank Polski zapraszają na Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej! Odbędzie się on 25 lutego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zwycięzca otrzyma 20 tys. zł!

Więcej informacji na stronie internetowej www.wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl

Projekt powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Czytaj dalej
29 stycznia 2013

„Szkoła przedsiębiorczości”

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przystępuje do europejskiego projektu „Szkoła przedsiębiorczości’. Wspólnie z kilkunastoma instytucjami europejskimi wygraliśmy konkurs grantowy Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP- Competitiveness and Innovation Framework Programme). Celem programu jest promocja najlepszych praktyk w zakresie kształtowania u uczniów postaw przedsiębiorczych. W ramach „Szkoły przedsiębiorczości” powstaje przewodnik dla nauczycieli zawierający 75-100 nowatorskich narzędzi dydaktycznych. Przewodnik będzie skierowany do nauczycieli wszystkich przedmiotów i etapów edukacji. W ciągu trzech lat przewodnik ma dotrzeć do 4000 nauczycieli w 18 europejskich krajach. Nauczyciele uzyskają dodatkowo dostęp do narzędzi mierzących jakość ich nauczania i pozwalających zbadać metody używane do tej pory.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu sponsorów:


Czytaj dalej
25 stycznia 2013

20. edycja "Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan 2013"

W 20. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan 2013 bierze udział 1086 drużyn. Rozgrywki na poziomie regionalnym trwają od początku stycznia 2013 r., zakończą się w połowie marca. Finał konkursu odbędzie się w dniach 18/19 kwietnia 2013 roku w Warszawie, na Giełdzie Papierów Wartościowych.


Czytaj dalej
30 listopada 2012

VII GALA Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2012

Najbardziej przedsiębiorczy nauczyciele oraz przedstawiciele najlepszych zespołów uczniowskich uczestniczących w programach edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości odebrali nagrody za całoroczną pracę edukacyjną. Nagrody zostały wręczone podczas Gali IMPULS 2012.

Czytaj dalej
16 listopada 2012

Spotkanie Pani Minister Krystyny Szumilas z młodzieżą, która brała udział w światowym Finale Konkursu Global JA Titan Challenge

15 listopada w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie Pani Minister Krystyny Szumilas z młodzieżą, która brała udział w światowym Finale Konkursu Global JA Titan Challenge oraz w europejskim finale JA-YE Europe Virtual Business Challenge.

Czytaj dalej
12 listopada 2012

Podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”

9 listopada miało miejsce uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”. Wydarzenie, organizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, odbyło się w ramach inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012. Uroczystość, podczas której wręczono statuetki dla najaktywniejszych szkół, miała miejsce w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj dalej
26 października 2012

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim'2012

22 października 2012 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości z udziałem Minister Ireny Wóycickiej, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Ministra Mirosława Sielatyckiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Doradców Prezydenta RP – Premiera Tadeusza Mazowieckiego i Henryka Wujca.

Czytaj dalej
12 października 2012

Paliwa, odnawialne źródła energii, nowe technologie – sprawdź swoją wiedzę!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Sci-Tech Quiz zaprojektowanym we współpracy z firmą ExxonMobil.

Czytaj dalej
28 września 2012

NBP – Skarbnica wiedzy o pieniądzu, czyli Dni Otwarte NBP w Warszawie (6-7 października 2012 r.)

Narodowy Bank Polski już po raz dziewiąty zaprasza całe rodziny do udziału w Dniach Otwartych NBP w Warszawie, które odbędą się w weekend 6-7 października 2012 r. Dotychczasowa formuła tego niezwykłego wydarzenia została wzbogacona o ciekawe informacje dotyczące pieniędzy, funkcjonowania NBP i gospodarki oraz światowego kryzysu finansowego. Dlatego hasło przewodnie tegorocznych Dni Otwartych to: NBP – Skarbnica wiedzy o pieniądzu.

Czytaj dalej
11 września 2012

XI edycja Konkursu na pracę pisemną NBP

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną  o tematyce ekonomicznej. Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:

  • Gimnazja: Instytucje parabankowe. Czy „para” robi różnicę?
  • Szkoły ponadgimnazjalne: Lokowanie oszczędności, czyli sztuka roztropności.

Czytaj dalej
16 sierpnia 2012

Polacy wśród najlepszych na świecie w zarządzaniu firmą!

W rozegranym w dniach 6 – 9 sierpnia b.r. w amerykańskim Wilmington finale konkursu 2012 Global JA Titan Challenge polscy licealiści udowodnili, że w grze symulacyjnej JA Titan stanowią ścisłą światową czołówkę!

Serdecznie gratulujemy spektakularnego sukcesu obu zespołom z Łosic oraz ich opiekunowi!

Konkurs wspierany jest przez firmę MasterCard Worldwide i MasterCard Polska.


 

Czytaj dalej
1 sierpnia 2012

Zakończył się Company of the Year Competition 2012

W dniach 19-21 lipca 2012 r. odbył się - rozgrywany w tym roku w Bukareszcie - finał Company of the Year Competition. W europejskim finale konkursu wzięli udział przedstawiciele 32 najlepszych młodzieżowych firm, wyłonieni w konkursach krajowych spośród tysięcy młodych ludzi prowadzących własne przedsiębiorstwa. Polskę reprezentowało miniprzedsiębiorstwo „Spiritus Vitae” z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach pod opieką pani Jowity Łubińskiej.

Czytaj dalej
6 czerwca 2012

Sonia Wędrychowicz-Horbatowska rezygnuje z przewodniczenia Radzie Fundacji

W związku z wyjazdem zagranicznym i objęciem nowych obowiązków zawodowych wieloletnia Przewodnicząca Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pani Sonia Wędrychowicz-Horbatowska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Przewodniczącej za wieloletnią współpracę i okazane nam wsparcie oraz życzymy wielu sukcesów związanych z nowymi obowiązkami zawodowymi.


 

Czytaj dalej
6 czerwca 2012

Znamy już tegorocznych najlepszych młodych przedsiębiorców

W dniach 31 maja – 1 czerwca 2012 r. w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2012. Konkurs był organizowany w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”, realizowanego w szkołach ponadgimnazjanych i współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Finalistom i laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej