Wydarzenia

10 marca 2018

Pani Minister Anna Zalewska z laureatami Dnia przedsiębiorczości

9 marca 2018 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

 

 

Czytaj dalej
20 lutego 2018

Laureaci XIV edycji Dnia przedsiębiorczości 2017

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

9 marca 2018 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala Przedsiębiorczości, podczas której uhonorujemy laureatów czternastej edycji programu Dzień przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które wzięły udział w programie i w ten sposób umożliwiły uczniom zweryfikowanie ich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie i pomogły w podjęciu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W programie wzięło udział 35 868 uczniów, 630 szkół i 12 308 firm i instytucji z całej Polski.

Czytaj dalej
11 czerwca 2017

Pan Premier Morawiecki wśród młodych przedsiębiorców. FOLKSELF zdobyli Grand Prix!

W dniach 6-7 czerwca 2017 roku w gmachu Ministerstwa Rozwoju odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, które powstały w ramach projektu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju

Program realizowany wspólnie z:

Czytaj dalej
5 czerwca 2017

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa w Ministerstwie Rozwoju!

Mają głowy pełne pomysłów, chęć do zmiany otoczenia i rozwoju biznesu, choć są dopiero uczniami szkół ponadgimnazjalnych. W dniach 6-7 czerwca zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017. Jest to już 23. edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju

Program realizowany wspólnie z:

Czytaj dalej
24 maja 2017

Najlepszy pomysł na innowację społeczną wybrany!

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay został zespół Ajro z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Małgorzata Supryn, Mateusz Kociński i Paweł Hoppe zdobyli uznanie jurorów projektem ZEOPOT – doniczek wykonanych z zeolitów, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w Międzynarodowym Finale Online, który odbędzie się 21 czerwca br.

Czytaj dalej
6 maja 2017

Znamy już wyniki kwalifikacji do Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017!

Za nami I etap Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017 – kwalifikacja wstępna. Komisja kwalifikacyjna, złożona z przedstawicieli biznesu, dokonała w dniach 19 kwietnia – 4 maja 2017 r. oceny działalności 63 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju

 

Program realizowany wspólnie z:

Czytaj dalej
26 kwietnia 2017

26 kwietnia 2017 r. tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w Dniu przedsiębiorczości – wydarzeniu, które od 14 lat realizuje nasza Fundacja

Celem programu jest pomoc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dzięki jednodniowej wizycie w wybranej przez siebie firmie, w trakcie której każdy uczestnik towarzyszy swojemu mentorowi w jego codziennych obowiązkach, uczniowie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką danego zawodu oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

Dla mentorów jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby włączyć się w edukację młodzieży, ale również poznać jej cele zawodowe, motywacje i postawy względem przyszłej pracy i obowiązków zawodowych. W czasach, gdy pozyskanie i zatrzymanie w firmie talentów jest szalenie ważne, a jednocześnie trudne, ta wiedza staje się nieoceniona.

„Dla nas jako firmy angażowanie się w projekty takie jak ten jest bardzo ważne, ponieważ wierzymy, że młode talenty są siłą napędową przyszłości i mają wpływ na cele firmy” – mówi Aleksandra Stasiak, Employer Branding Specialist w Nationale-Nederlanden.

NN przyjęło 20 uczniów w swojej siedzibie w Warszawie i w oddziałach regionalnych w Bielsku-Białej, Katowicach, Koninie i Radomiu.
W centrali uczniowie zgłębiali tajniki pracy na stanowiskach w dziale IT. Takie terminy jak SCRUM, lean management czy SQL już nie będą im obce.  

Czytaj dalej
26 kwietnia 2017

Znamy już mistrzów debatowania! Finał Konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym"

Uczniowie z Limanowej okazali się mistrzami debaty prowadzonej metodą Karla Poppera - przebiegającej w sformalizowany i uporządkowany sposób. Wykazali się też najlepiej ugruntowaną wiedzą ekonomiczną oraz umiejętnością kręcenia ciekawych filmów, promujących tematykę finansów osobistych. Zdobyli I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”.

Czytaj dalej
13 kwietnia 2017

Gala Przedsiębiorczości z udziałem Pani Minister Marzeny Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej

12 kwietnia 2017 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 13. edycję „Dnia przedsiębiorczości” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Partnerzy:

Czytaj dalej
4 kwietnia 2017

Licealiści z Jordanowa Zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN”

Po jakiej cenie sprzedawać produkt? Jaki budżet przeznaczyć na marketing? Ile pieniędzy wydawać na inwestycje? Przed takimi wyborami stanęli finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą” - JA TITAN 2017, który po raz 24. zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Grand Prix zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Patronat honorowy Ministerstwa Finansówbł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów, w którego gmachu odbywały się również finałowe zmagania.

Patronat honorowy Ministerstwa Finansów

Program realizowany wspólnie z:

 

Czytaj dalej
24 marca 2017

Licealiści rozwiązują problemy społeczne

Ponad 60 pomysłów na innowacje społeczne zgłosili uczniowie w pierwszej polskiej edycji konkursu Social Innovation Relay. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu. Wśród zgłoszonych pomysłów jest między innymi specjalna opaska połączona z aplikacją mobilną, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i osób starszych oraz projekt aktywizacji społecznej emerytów czy wsparcia funduszu stypendialnego dla utalentowanej młodzieży.

Lista zwycięzców

Czytaj dalej
23 marca 2017

Gimnazjaliści podejmują wyzwanie MetLife LifeChanger Cup

22 marca 2017 roku 58 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Warszawy, Będzina, Lublina, Gdańska, Prudnika i Jasienicy wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy. Spotkanie podsumowało trzecią już edycję programu MetLife LifeChanger realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife.

Czytaj dalej
13 marca 2017

Za nami Ogólnopolski Finał Konkursu Gimnazjalne Potyczki 2017

47 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych przystąpiło do finałowej rundy rozgrywek 9. edycji Ogólnopolskiego Finału Konkursu Gimnazjalne Potyczki, który odbył się 10 marca br. w Narodowym Banku Polskim. Finaliści pokonali aż 430 trzyosobowych zespołów z całej Polski i przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas realizacji programu Ekonomia na co dzień.

Link do albumu

Czytaj dalej
23 lutego 2017

Znamy już finalistów Ogólnopolskiego Finału Konkursu „Gimnazjalne Potyczki” 2017

Udział w Konkursie „Gimnazjalne Potyczki” pozwala młodym ludziom na sprawdzenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas realizacji programu „Ekonomia na co dzień”, organizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Do szkolnego etapu Konkursu przystąpiło aż 430 trzyosobowych zespołów uczniowskich. Młodzi ludzie mieli za zadanie opracować i przeprowadzić minimum jedno ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi młodszymi kolegami.

Czytaj dalej
18 lutego 2017

Wyniki Dnia przedsiębiorczości 2016

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości w składzie:
prof. Dr hab. Elżbieta Mączyńska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego,
Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP
Ewa Tomaszewska – Poseł na Sejm RP
Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
wyłonił laureatów Dnia przedsiębiorczości 2016 – najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?.

Czytaj dalej
28 listopada 2016

Mistrzowie finansów na start!

Czy wiesz, jak racjonalnie zarządzać swoimi finansami? Jesteś mistrzem debaty i umiesz bronić swojego zdania? Kręcisz świetne filmy? Sprawdź się! Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym".


Czytaj dalej
28 listopada 2016

Zarządzaj swoimi finansami

Zapraszamy do udziału w internetowym konkursie dla uczniów "Racjonalne gospodarowanie finansami osobistymi”.

Czytaj dalej
7 listopada 2016

Włącz się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości!

Zbliża się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi realizowane jednocześnie w ponad 120 krajach.

Czytaj dalej
23 września 2016

Konkurs NBP dla młodzieży: napisz pracę, wygraj nagrody!

Chodzisz do gimnazjum lub szkoły średniej i interesujesz się finansami? Napisz pracę na temat oszczędzania albo odpowiedzialnego zadłużania się i wygraj cenne nagrody. Czekamy na Twoje pomysły do 16 października 2016 roku.

Czytaj dalej
5 sierpnia 2016

Futapp finalistą konkursu europejskiego Company of the Year Competiton

Uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego w Bydgoszczy reprezentowali Polskę podczas 27. edycji konkursu Company of the Year Competition, który odbył się w dniach 25-28 lipca w Lucernie w Szwajcarii. Miniprzedsiębiorstwo Futapp reprezentowali: Barbara Górzyńska (Dyrektor ds. finansów), Maria Lachowicz (Dyrektor naczelny), Paweł Milaszewski (Dyrektor ds. marketingu) oraz Piotr Waśk (Dyrektor ds. produkcji). Młodzi przedsiębiorcy pracowali pod opieką Pani Anny Wolnik.

Czytaj dalej