Wydarzenia

8 lipca 2024

#Gen_E 2024 w Katanii

W dniach 2-4 lipca odbyło się europejskie święto młodzieżowej przedsiębiorczości. Uczestniczyliśmy w GEN-E 2024, największym festiwalu przedsiębiorczości w Europie, organizowanym przez Junior Achievement Europe. Do Katanii przyjechało ponad 70 zespołów z 40 europejskich krajów oraz liczni przedstawiciele biznesu, wspierający edukację młodzieży.

Czytaj dalej
6 czerwca 2024

Wyniki konkursu "Przygody przedsiębiorczego Grosika"

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs Przygody przedsiębiorczego Grosika skierowany do uczestników projektu Od grosika do złotówki.

Czytaj dalej
6 czerwca 2024

Finał Forum Ekonomicznego Młodych 2024 za nami!

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Forum Ekonomiczne Młodych za nami. Zadaniem finalistów konkursu 2024, realizowanego w ramach programu „Ekonomia na co dzień”, było przedstawienie podsumowania z całorocznej realizacji projektu.

Czytaj dalej
5 czerwca 2024

Zespół z Krasnegostawu wśród zwycięzców Global Final Social Innovation Relay 2024!

5 czerwca br. roku odbył się Social Innovation Relay Global Final. Polskie reprezentantki - The Patterns of Aid - znalazły się wśród zwycięzców!

Czytaj dalej
26 maja 2024

STRIVE Laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2024

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2024 organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości rozegrał się w dniach 23-24 maja br. Uczestnicy gościli w gmachu patrona konkursu – Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W Finale wzięło udział 20 najlepszych uczniowskich firm, spośród niemal dwustu, które uczestniczyły w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo w bieżącym roku szkolnym.

Czytaj dalej
20 maja 2024

Noc Muzeów w Sejmie i Senacie RP

18 maja miała miejsce Noc Muzeów. Z tej okazji wiele instytucji otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających, udostępniając im wiedzę i zapraszając do miejsc, do których na co dzień nie tak łatwo się dostać.

Czytaj dalej
13 maja 2024

Finał Social Innovation Relay 2024

Kołdry dla osób bezdomnych szyte z niepotrzebnych ubrań i tkanin najlepszym pomysłem na przedsiębiorstwo społeczne w projekcie Social Innovation Relay 2024!

Czytaj dalej
8 maja 2024

Forum Przedsiębiorczości KRAB 2024 w Ostrołęce

26 kwietnia br. w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce odbyło się Forum Przedsiebiorczości organizowane przez Klub Rozwoju Aktywnego Biznesu - KRAB.

Czytaj dalej
30 kwietnia 2024

Konferencja upowszechniająca projekt nowego pakietu multimedialnego dla programu "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo"

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja przedstawiająca nowy pakiet multimedialny dla uczestników programu "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" Projekt "Innowacyjny i multimedialny pakiet dydaktyczny dla programu Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.

Czytaj dalej
19 kwietnia 2024

VIII Konkres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

W dniach 20-21 marca odbył się VIII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. W trakcie dwóch dni wydarzenia uczestnicy wysłuchali ponad 20 wystąpień, paneli i debat, w których głos zabrali przedstawiciele instytucji publicznych, środowiska akademickiego, sektora finansowego, firm technologicznych i mediów.

Czytaj dalej
12 kwietnia 2024

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości 2024

W dniach 11-12 kwietnia br. w Warszawie odbyła się 8. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości 2024. Konkurs ten jest kulminacyjnym elementem programu „Moje finanse”, realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
1 lutego 2024

Kolejna nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla

Junior Achievement Worldwide, którego częścią jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, po raz trzeci zostało nominowane do Pokojowej Nagrody Nobla.

Czytaj dalej
23 stycznia 2024

Visegrad Enterpreneurial Stars

Czy pamiętacie czerwiec zeszłego roku, kiedy to braliśmy udział w warsztatach pisania studium przypadku, które odbyły się w Pradze w ramach projektu Visegrad Entrepreneurial Stars? To projekt, który intensywnie toczy się w tle naszych innych edukacyjnych działań.

Czytaj dalej
11 stycznia 2024

Rok Edukacji Ekonomicznej zainaugurowany

W dniu 11 stycznia 2024 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta inauguracja Roku Edukacji Ekonomicznej.

Czytaj dalej
2 stycznia 2024

W roku 2024 rusza JA Alumni Poland!

Historia dzieje się na naszych oczach. W roku 2024 mija 25 lat od momentu statutowego powołania do życia Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Rok 2024 został także ogłoszony przez Senat RP Rokiem Edukacji Ekonomicznej. I właśnie w tym roku powstaje organizacja zrzeszająca absolwentów programów Fundacji – JA Alumni Poland!

Czytaj dalej
21 listopada 2023

Wizyta uczestniczek programu "Moje finanse" w Brukseli

W ramach inicjatywy Bloomberg EU "Women in Finance", realizowanej w programie "Moje finanse", reprezentacja uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku udała się na wizytę edukacyjną do Brukseli.

Czytaj dalej
23 października 2023

Wielkie otwarcie miasteczka edukacyjnego Miniciti!

W warszawskim Centrum Praskim "Koneser" otwarto miasteczko edukacyjne Miniciti. To wspaniałe miejsce, w którym dzieci będą mogły wcielić się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia.

Czytaj dalej
20 października 2023

3. edycja Dnia Edukacji Finansowej Fundacji GPW

W dniu 18 października br. mieliśmy przyjemność gościć na kolejnej, trzeciej, edycji Dnia Edukacji Finansowej, organizowanego przez Fundację GPW. Przyjemność była tym większa, iż uczestniczyliśmy w roli prelegentów.

Czytaj dalej
11 października 2023

Webinar #YouthEmpowered 2023

Za nami #Youth Empowered event 2023. Wydarzenie dedykowane jest uczestnikom programu „Moje finanse” i Youth Empowered. Tematem wiodącym wydarzenia były kompetencje 4K – komunikatywność, kooperacja, komunikacja i krytyczne myślenie.

Czytaj dalej
9 października 2023

6 października 2023 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Ekonomia na co dzień”.

Temat przewodni spotkania brzmiał „Z przedsiębiorczością na Ty – czyli jak wykorzystać ja na co dzień”. Koordynator programu wraz z Prezes Fundacji podsumowały ubiegłoroczną edycję oraz zaprezentowały nowe materiały czekające na uczestników programu w bieżącym roku szkolnym.

Czytaj dalej