Wydarzenia

12 maja 2022

Porozumienie o współpracy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Szkoły Głównej Handlowej

12 maja Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zawarły porozumienie o współpracy, mając na uwadze poczucie odpowiedzialności za edukację ekonomiczną i przygotowanie do życia w warunkach gospodarki rynkowej dzieci i młodzieży.
Czytaj dalej
14 kwietnia 2022

12 kwietnia 2022 roku odbyła się wirtualna Gala Otwartej Firmy!

Podsumowaliśmy tym wydarzeniem realizację 14. edycji programu „Otwarta firma-aktywnie po przyszłość”, która odbyła się dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Zajęcia i spotkania edukacyjne, prowadzone przez przedstawicieli środowiska gospodarczego dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, odbyły się w listopadzie 2021 roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
14 kwietnia 2022

Dentsu Polska zaprasza młodzież do spróbowania swoich sił w marketingu. Podsumowanie projektu „The Code” i konkursu „Rise Up”.

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w tak szybko cyfryzującym się świecie nabywanie kompetencji pozwalających odnaleźć się w digitalowym środowisku, jest niezwykle ważne. Dentsu Polska w partnerstwie z Klientem Biedronka (Jeronimo Martins Polska) oraz Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pomogło 70 licealistom z całej Polski ideę niemarnowania żywności przekuć w realne marketingowe działania.

Czytaj dalej
2 lutego 2022

Międzynarodowa organizacja Junior Achievement Worldwide, do której należy Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla 2022!

31 stycznia br. zakończył się okres zgłaszania nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla. Ku ogromnemu wzruszeniu i zaskoczeniu wszystkich pracowników krajowych organizacji JA, których jest 115 na całym świecie, okazało się że w gronie nominowanych jest także JA Worldwide.

Czytaj dalej
30 listopada 2021

Szkolenia w ramach projektu z zakresu edukacji ubezpieczeniowej i finansowej "Od grosika do złotówki"

W dniach od 3 do 30 listopada 2021 r. odbyło się 30 szkoleń przygotowujących nauczycieli do prowadzenia zajęć w ramach ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji ubezpieczeniowej i finansowej Od grosika do złotówki.

Jest to program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspólnie z Fundacją PZU, Fundacją Warszawski Instytut Bankowości, Bankiem Pekao S.A. oraz Contentplus. Program korzysta z dofinansowania w ramach funduszy EOG.

Czytaj dalej
16 października 2021

Seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”

16.10.2021 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”. Program jest realizowany wspólnie z Fundacją PZU, EY GDS Poland oraz BNY Mellon.

Czytaj dalej
4 października 2021

„Kierunek - sukces” – seminarium dla trenerów programu Ekonomia na co dzień

W dniach 2-3.10.2021 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Ekonomia na co dzień”, pt.: "Kierunek - sukces". Projekt jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości.

Czytaj dalej
6 września 2021

Seminarium dla trenerów „Od grosika do złotówki”

3 i 4 września 2021 r. odbyło się seminarium dla trenerów projektu „Od grosika do złotówki”.
Celem spotkania było przedstawienie trenerom zaplanowanych działań na rok szkolny 2021/2022. Trenerzy zapoznali się z tematem przewodnim tegorocznej edycji programu gdzie wiodący nacisk kładziony będzie przede wszystkim na edukację ubezpieczeniową.

Czytaj dalej
10 czerwca 2021

Ogólnopolski Konkurs „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” rozstrzygnięty!

W dniach 9-10 czerwca br. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Osiem najlepszych zespołów, wyłonionych spośród ponad 7000 uczniów biorących udział w Konkursie zmierzyło się w kilku konkurencjach, które zwieńczyła debata finałowa toczona metodą Karla Poppera. Uczniowie debatowali na temat: „Samozatrudnienie jest lepsze niż praca na etacie”

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów.

Czytaj dalej
28 maja 2021

RESIN zdobywcą Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2021!

Drugi w historii e-finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK odbył się 27-28 maja br. Najlepsze 20 uczniowskich firm zaprezentowało się w trakcie rozmów z komisją konkursową oraz prezentacji online. Po emocjonującym finale Grand Prix zdobyło miniprzedsiębiorstwo RESIN reprezentujące Zespół Szkół Technicznych nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim pod opieką Pani Celiny Krzyżańskiej.

Czytaj dalej
24 maja 2021

Uczniowie z Konina zwycięzcami Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych

Założeniem Forum realizowanego w ramach programu „Ekonomia na co dzień” było zainspirowanie młodzieży do interdyscyplinarnych aktywności i praktycznego wykorzystania wiedzy, angażowanie uczniów do podejmowania inicjatyw promujących edukację ekonomiczną w środowisku szkolnym i lokalnym. Do I etapu szkolnego mogli przystąpić wszyscy uczniowie realizujący program "Ekonomia na co dzień". Zespoły uczniów miały za zadanie inicjowanie edukacji finansowej i ekonomicznej w dowolnej formie jak np. wystawy, happeningi, foldery, plakaty, spotkania z przedstawicielami biznesu, itp. pod hasłem przewodnim “Mój region – przyszłość dla wielu”. Do finału zostało zaproszonych 12 szkół najbardziej zaangażowanych w różnorodne działania ekonomiczne.

Czytaj dalej
19 maja 2021

Zespoły Dream Team i AOV zwycięzcami ex aequo Social Innovation Relay 2021!

19 maja 2021 r. eksperci Nationale-Nederlanden i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości po raz kolejny wyłonili najlepsze pomysły na innowacje społeczne opracowane przez uczniów szkół średnich. W finale polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay 2021 wzięło udział 10 zespołów wyłonionych spośród 109, które zgłosiły się do projektu. Po raz pierwszy w historii konkursu zwycięzcami ex aequo zostały dwa zespoły: Dream Team z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu oraz AOV z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku.

Czytaj dalej
14 maja 2021

Młodzież rozwiązuje ważne problemy środowiskowe.

Młodzi ludzie odgrywają kluczową rolę w rozwiązywaniu niektórych z najpilniejszych globalnych i lokalnych wyzwań społecznych i środowiskowych. Pokazali to uczestnicy Innovation Camp Online, który odbył się w dniach 13-14 maja br. 64 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski rywalizowało o tytuł najlepszych innowatorów. Zwyciężył zespół Sakopta Vide z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z EY GDS Poland.

Czytaj dalej
9 kwietnia 2021

Seminarium dla trenerów „Od grosika do złotówki”

26.02.2021 r. odbyło się wirtualne seminarium dla koordynatorów regionalnych ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”. Celem spotkania było przedstawienie trenerom nowych rozwiązań i funkcjonalności stworzonej platformy, jak i wypracowanych rezultatów, typu filmy, gry czy e-przewodnik dla nauczycieli. Jednocześnie omówione zostały sprawy organizacyjne przygotowujące trenerów do prowadzenia szkoleń dla nauczycieli.

Czytaj dalej
30 marca 2021

Wystąpienie Minister Marzeny Machałek podsumowujące 17. edycję Dnia Przedsiębiorczości

Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki
Członek Komitetu Honorowego Dnia Przedsiębiorczości

Czytaj dalej
26 marca 2021

Wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej dla „PRODUKCIKA”!

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2020 otrzymał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej. Doceniono jego wpływ na rozwój kompetencji finansowych Polaków. Wyróżnienie zostało wręczone na ręce prezesa fundacji Małgorzaty Sobkowicz podczas dzisiejszego V Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
3 marca 2021

Warsztaty dla nauczycieli realizujących program „Ekonomia na co dzień”

Od grudnia 2020 r. do marca br. nauczyciele ze szkół podstawowych brali udział w e–warsztatach pt. „Moja przyszłość – moje decyzje, kształtowanie aktywnych postaw ucznia".

Czytaj dalej
25 lutego 2021

E-commerce teraz również dla młodzieżowych miniprzedsiębiorstw

Segment e-commerce w Polsce w ostatnich latach rozwijał się w średnim tempie około 18% rocznie (Forbes Polska). Jednak w wyniku pandemii koronawirusa wyniki za 2020 rok są jeszcze bardziej imponujące – handel internetowy wzrósł r/r o 26%! (PMR Market Experts).  

Czytaj dalej
16 grudnia 2020

Inauguracja e-wykładów dla uczniów programu „Moje finanse”

"Kompetencje przyszłości w erze cyfryzacji"

Wykład prowadził Cezary Jaroni

Grow with Google Program Manager

Czytaj dalej
1 grudnia 2020

Najlepsze uczniowskie innowacje społeczne wybrane

1 grudnia odbył się Social Innovation Camp online. Osiem zespołów z całej Polski rywalizowało w konkursie na najlepszą innowację społeczną. Uczniowie pracowali w zespołach 8-10 osób nad rozwiązaniem, które pomogłoby młodzieży poruszać się bezpiecznie w mediach społecznościowych oraz radzić sobie z hejtem.

Czytaj dalej