Wydarzenia

11 października 2022

W minioną sobotę, 8 października 2022 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Ekonomia na co dzień”. Spotkanie odbyło się w formie online.

Tematem przewodnim było kreowanie świadomości finansowej i ekonomicznej w otaczającej nas rzeczywistości oraz zapobieganie wykluczeniu finansowemu i dostrzeganie skutków zadłużania się - dywersyfikacja kapitału. Dodatkowo uaktualnione zostały informacje dotyczące realizacji programu „Ekonomia na co dzień” w kontekście zmian w prawie oświatowym. Szczególny nacisk podczas tegorocznej edycji kładziony będzie na integrację uczniów polskich z uczniami z Ukrainy.

Czytaj dalej
10 października 2022

6 października br. spotkaliśmy się zdalnie na seminarium dla trenerów programu „Od grosika do złotówki”

Na początku spotkania podsumowaliśmy minioną edycję programu i osiągnięte rezultaty. Trenerzy zostali zapoznani z ofertą programu na rok szkolny 2022/2023. Omówiono sposoby wykorzystywania zasobów internetowych platformy, na której znajdują się m.in. przewodnik dla nauczyciela, filmy i gry edukacyjne, prezentacje, oraz szeroka gama pakietu ćwiczeń, w tym „Dzienniki podróży”.

Czytaj dalej
3 października 2022

Seminarium programu "Moje finanse"

W dniach 30 września -1 października 2022 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”. Projekt jest realizowany wspólnie z Coca-Cola HBC Polska w ramach progamu Youth Empowered,  EY GDS Poland, BNY Mellon oraz PMI Educational Foundation. Było to pierwsze, po przerwie spowodowanej pandemią, spotkanie stacjonarne, tym bardziej miło było spotkać się osobiście, porozmawiać i wymienić cenne uwagi.

Czytaj dalej
9 września 2022

Porozumienie o współpracy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Uniwersytetu Warszawskiego

W dniu 8 września 2022 r. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Uniwersytet Warszawski zawarły porozumienie o współpracy. Jesteśmy dumni i upatrujemy wielką wartość we wspólnej przestrzeni propagowania i realizacji celów związanych z edukacją ekonomiczną oraz przygotowaniem młodych pokoleń do życia w warunkach gospodarki rynkowej.

Czytaj dalej
26 sierpnia 2022

JA Worldwide na liście Fast Company`s "Best workplaces for Innovators"

Organizacja JA Worldwide znalazła się na liście 100 firm i organizacji - Best Workplaces for Innovators.
Czytaj dalej
23 czerwca 2022

"Na psi rachunek" wśród zwycięzców Global Final Social Innovationa Relay

Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie podbił serca jury.

Czytaj dalej
Aleksandra Kostka i Piotr Dzięcielski - nasi niezawodni prowadzący!
9 czerwca 2022

Uczniowie z IV Liceum w Piasecznie najbardziej przedsiębiorczy na rynku finansowym!

Drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie zwyciężyła w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym" 2022.

Czytaj dalej
3 czerwca 2022

Miniprzedsiebiorstwo Bloom Laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022

Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022 organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbył się w dniach 2-3 czerwca br. w gmachu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, spośród kilkuset, które uczestniczyły w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

Czytaj dalej
30 maja 2022

20 maja 2022 r. odbył się Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych 2022!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudnikach zwycięzcami Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych 2022!

Czytaj dalej
27 maja 2022

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudnikach zwycięzcami Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych 2022!

Założeniem Forum realizowanego w ramach programu „Ekonomia na co dzień” było zainspirowanie młodzieży do interdyscyplinarnych aktywności i praktycznego wykorzystania wiedzy, angażowanie uczniów do podejmowania inicjatyw promujących edukację ekonomiczną w środowisku szkolnym i lokalnym. Do I etapu szkolnego mogli przystąpić wszyscy uczniowie realizujący program "Ekonomia na co dzień". Zespoły uczniów miały za zadanie inicjowanie edukacji finansowej i ekonomicznej w dowolnej formie jak np. wystawy, happeningi, foldery, plakaty, spotkania z przedstawicielami biznesu, itp. pod hasłem przewodnim “Rozwój regionu – lokalny biznes”. Do finału zostało zaproszonych 12 zespołów, które wykazały się najciekawszymi inicjatywami ekonomicznymi.

Czytaj dalej
26 maja 2022

Finał Social Innovation Relay 2022

Legowiska dla psów z przetworzonych maseczek jednorazowych okazały się najlepszym pomysłem na biznes społeczny w projekcie Social Innovation Relay 2022!
Czytaj dalej
12 maja 2022

Porozumienie o współpracy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Szkoły Głównej Handlowej

12 maja Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zawarły porozumienie o współpracy, mając na uwadze poczucie odpowiedzialności za edukację ekonomiczną i przygotowanie do życia w warunkach gospodarki rynkowej dzieci i młodzieży.
Czytaj dalej
14 kwietnia 2022

12 kwietnia 2022 roku odbyła się wirtualna Gala Otwartej Firmy!

Podsumowaliśmy tym wydarzeniem realizację 14. edycji programu „Otwarta firma-aktywnie po przyszłość”, która odbyła się dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Zajęcia i spotkania edukacyjne, prowadzone przez przedstawicieli środowiska gospodarczego dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, odbyły się w listopadzie 2021 roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
14 kwietnia 2022

Dentsu Polska zaprasza młodzież do spróbowania swoich sił w marketingu. Podsumowanie projektu „The Code” i konkursu „Rise Up”.

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w tak szybko cyfryzującym się świecie nabywanie kompetencji pozwalających odnaleźć się w digitalowym środowisku, jest niezwykle ważne. Dentsu Polska w partnerstwie z Klientem Biedronka (Jeronimo Martins Polska) oraz Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pomogło 70 licealistom z całej Polski ideę niemarnowania żywności przekuć w realne marketingowe działania.

Czytaj dalej
2 lutego 2022

Międzynarodowa organizacja Junior Achievement Worldwide, do której należy Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla 2022!

31 stycznia br. zakończył się okres zgłaszania nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla. Ku ogromnemu wzruszeniu i zaskoczeniu wszystkich pracowników krajowych organizacji JA, których jest 115 na całym świecie, okazało się że w gronie nominowanych jest także JA Worldwide.

Czytaj dalej
30 listopada 2021

Szkolenia w ramach projektu z zakresu edukacji ubezpieczeniowej i finansowej "Od grosika do złotówki"

W dniach od 3 do 30 listopada 2021 r. odbyło się 30 szkoleń przygotowujących nauczycieli do prowadzenia zajęć w ramach ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji ubezpieczeniowej i finansowej Od grosika do złotówki.

Jest to program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspólnie z Fundacją PZU, Fundacją Warszawski Instytut Bankowości, Bankiem Pekao S.A. oraz Contentplus. Program korzysta z dofinansowania w ramach funduszy EOG.

Czytaj dalej
16 października 2021

Seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”

16.10.2021 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”. Program jest realizowany wspólnie z Fundacją PZU, EY GDS Poland oraz BNY Mellon.

Czytaj dalej
4 października 2021

„Kierunek - sukces” – seminarium dla trenerów programu Ekonomia na co dzień

W dniach 2-3.10.2021 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Ekonomia na co dzień”, pt.: "Kierunek - sukces". Projekt jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości.

Czytaj dalej
6 września 2021

Seminarium dla trenerów „Od grosika do złotówki”

3 i 4 września 2021 r. odbyło się seminarium dla trenerów projektu „Od grosika do złotówki”.
Celem spotkania było przedstawienie trenerom zaplanowanych działań na rok szkolny 2021/2022. Trenerzy zapoznali się z tematem przewodnim tegorocznej edycji programu gdzie wiodący nacisk kładziony będzie przede wszystkim na edukację ubezpieczeniową.

Czytaj dalej
10 czerwca 2021

Ogólnopolski Konkurs „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” rozstrzygnięty!

W dniach 9-10 czerwca br. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Osiem najlepszych zespołów, wyłonionych spośród ponad 7000 uczniów biorących udział w Konkursie zmierzyło się w kilku konkurencjach, które zwieńczyła debata finałowa toczona metodą Karla Poppera. Uczniowie debatowali na temat: „Samozatrudnienie jest lepsze niż praca na etacie”

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów.

Czytaj dalej