11 października 2023

Webinar #YouthEmpowered 2023

Za nami #Youth Empowered event 2023. Wydarzenie dedykowane jest uczestnikom programu „Moje finanse” i Youth Empowered. Tematem wiodącym wydarzenia były kompetencje 4K – komunikatywność, kooperacja, komunikacja i krytyczne myślenie.

Przez 2 godziny publiczność miała okazję posłuchać inspirujących wystąpień dotyczących wykorzystania kompetencji przyszłości w codziennej pracy i kreowaniu swojej ścieżki zawodowej. Webinar zrealizowany był przy współpracy Coca-Cola HBC Polska, w ramach programu Youth Empowered. Jego ideą jest udzielenie mentorskiego wsparcia dla młodzieży po to, aby mogli jak najlepiej rozpoznać swoje mocne strony i oprzeć na nich dalsze działania w kierunku rozwoju ścieżki edukacyjnej a następnie zawodowej.

Wśród prelegentów wystąpili: Ruža Tomić Fontana – General Manager Coca-Cola HBC Poland and Baltics, która podzieliła się swoimi osobistymi doświadczeniami, które miały wpływ na jej ścieżkę zawodową a także odpowiedziała na kilka pytań zadanych zdalnie przez publiczność. Podczas polskiej części spotkania gościliśmy kolejno: Filipa Konopczyńskiego, analityka regulacji sztucznej inteligencji i nowych technologii oraz badacza społeczeństwa i gospodarki cyfrowej, który opowiedział o AI i o tym w jaki sposób mądrze z niej korzystać. W korelacji do tematu 4K przedstawiono krytyczne myślenie jako klucz do pracy ze sztuczną inteligencją. Następnie, dzięki duetowi Lucyna Sajdek i Wojciech Śliwa (Coca-Cola HBC Polska) uczestnicy poznali 4 asy współpracy i tajniki kooperacji jako sukcesu warunkującego duże i złożone projekty. Kolejny gość – Franciszek Georgiew, założyciel agencji digitalowej Tigers – opowiedział jak budować swoją markę osobistą w oczach przyszłego pracodawcy będąc dopiero na początku swojej drogi zawodowej. Na koniec, w wykonaniu Michała Niewiary - Dyrektora Artystycznego agencji Platige Image - uczestnicy dowiedzieli się jak kreatywność może wpłynąć na losy zawodowe i w jaki sposób można ją połączyć z nowoczesnymi technologiami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prowadzącym za wspaniałe wydarzenie, pełne pozytywnej energii, wiedzy i inspiracji.

Do zobaczenia za rok!