9 października 2023

6 października 2023 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Ekonomia na co dzień”.

Temat przewodni spotkania brzmiał „Z przedsiębiorczością na Ty – czyli jak wykorzystać ja na co dzień”. Koordynator programu wraz z Prezes Fundacji podsumowały ubiegłoroczną edycję oraz zaprezentowały nowe materiały czekające na uczestników programu w bieżącym roku szkolnym.

Trenerom przekazano wszelkie informacje dotyczące konkursów, zarówno internetowych jak i stacjonarnych jak również zaktualizowane zostały informacje na temat realizacji programu „Ekonomia na co dzień” w kontekście zmian w prawie oświatowym. Edycja 2023/2024 będzie kolejną, w której zostanie położony nacisk na integrację uczniów polskich z uczniami z Ukrainy. Wśród wielu wątków seminarium znalazła się również przestrzeń na dwa ciekawe wykłady: „Bezgotówkowo, czyli co się dzieje z pieniędzmi gdy płacisz kartą” oraz „Bezpieczny konsument”. Oba tematy stanowią podłoże do zaplanowanych na ten rok webinarów dla uczniów. Dodatkowo, kontynuowany będzie konkurs „Festiwal kreatywności”. Tym razem uczniowie i uczennice będą mieli za zadanie zaprojektować fikcyjną kartę bankomatową.

Wszyscy uczestnicy seminarium aktywnie uczestniczyli w spotkaniu dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z ubiegłego roku. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę spotkania i życzymy owocnej pracy podczas realizacji programu.

Do zobaczenia :)

Projekt jest realizowany we współpracy z UNICEF oraz Fundacją Warszawski Instytut Bankowości.