21 listopada 2023

Wizyta uczestniczek programu "Moje finanse" w Brukseli

W ramach inicjatywy Bloomberg EU "Women in Finance", realizowanej w programie "Moje finanse", reprezentacja uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku udała się na wizytę edukacyjną do Brukseli.

Inicjatywa "Women in Finance"  jest prowadzona w partnerstwie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości – organizatora programu „Moje finanse”, w ramach którego całe wydarzenie miało miejsce. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie tematyki i ułatwienie dostępu do rynków finansowych młodym kobietom a także zebranie przez nie doświadczeń mogących być pomocnymi w przyszłości zawodowej.

Julia i Karolina, pod opieką Pani Agnieszki Gołembiewskiej, odwiedziły m.in siedzibę Bloomberg oraz budynek Komisji Europejskiej. Tam miejsce miało spotkanie z Mairead McGuinness - Komisarz Unii Europejskiej do spraw stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych. Wizyta ta była niewątpliwie bardzo istotnym elementem gdyż stanowiła żywy dowód możliwości działania kobiet w świecie finansów.

Oprócz kontaktów z rówieśniczkami z Europy grupa przywiozła dużą dawkę wspomnień, pozytywnej energii oraz inspiracji do wielu przyszłych działań.