23 października 2023

Wielkie otwarcie miasteczka edukacyjnego Miniciti!

W warszawskim Centrum Praskim "Koneser" otwarto miasteczko edukacyjne Miniciti. To wspaniałe miejsce, w którym dzieci będą mogły wcielić się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia.

W miniciti na odwiedzających czeka wyjątkowa, przedsiębiorcza zabawa i wiele różnych ścieżek kariery! Dzieci będą zdobywały wiedzę i kwalifikacje z różnych dziedzin, takich jak: bankowość, ekonomia, inżynieria, media, medycyna, motoryzacja, nowe technologie, profilaktyka zdrowia, projektowanie, przedsiębiorczość, sport, sztuka, bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność społeczna biznesu. Nauczą się zarządzania swoimi finansami, podejmowania decyzji, pracy w zespole i oszczędzania.

Miniciti to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym dzieci mają okazję pracować na prawdziwych sprzętach i uczyć się od profesjonalistów! Za swoją pracę otrzymają wynagrodzenia (miniasy), które potem wydadzą w miasteczkowym Sklepiku Marzeń, albo oszczędzą w miasteczkowym banku. A wszystko odbywa się w formie zabawy, w atmosferze równości i szacunku. Celem przedsięwzięcia jest inspiracja dzieci do rozwoju postaw przedsiębiorczych, obywatelskich oraz kształtowanie niezależności. Dodatkowo, uczą się przez doświadczanie, zdobywają praktyczne umiejętności i rozwijają kompetencje przyszłości.

Miniciti to kontynuacja projektu edukacji zawodowej dzieci i młodzieży, zainicjowanego przez Fundację Miasto Dzieci blisko dziesięć lat temu. To pierwszy taki projekt non-profit w Polsce.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiebiorczosci jest partnerem merytorycznym przedsięwzięcia.

Strona internetowa miniciti: https://miniciti.pl/