Wydarzenia

19 lipca 2018

So!Sock

So!Socks – firma założona przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze reprezentowała Polskę podczas 29. edycji konkursu Company of the Year Competition, który odbył się w dniach 16-19 lipca w Belgradzie w Serbii. Wspólnicy: Barbara Chrześcijańska (Dyrektor naczelny), Piotr Jastrzębski (Zastępca dyrektora), Amadeusz Trzaska (Dyrektor działu marketingu) oraz Iga Janowska (Grafik) rywalizowali z rówieśnikami z 39 krajów z całej Europy o tytuł najlepszego uczniowskiego przedsiębiorstwa. Młodzi przedsiębiorcy pracowali pod opieką Pani Ewy Krzywickiej.
 

Czytaj dalej
6 czerwca 2018

Grand Prix PRODUKCIKA 2018 dla So!Socks

W dniach 5-6 czerwca br. w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dwadzieścia najlepszych uczniowskich firm, które powstały w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” rywalizowało o Grand Prix 24. edycji konkursu.

Czytaj dalej
29 maja 2018

Ogólnopolski Finał Konkursu Potyczki Ekonomiczne 2018 rozstrzygnięty!

O zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Potyczki Ekonomiczne, który odbył się 25 maja 2018 r. w Narodowym Banku Polskim, walczyło 16 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów – szkolnego, w którym zadaniem uczniów było opracować ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej i przeprowadzić je z rówieśnikami lub młodszymi kolegami ze swojej szkoły oraz półfinału, w którym uczniowie rozwiązywali zadanie problemowe - stworzenie pomysłu na produkt bądź usługę, która rozwiąże konkretny problem środowiska lokalnego, a jednocześnie przyniesie korzyści finansowe.

 

Czytaj dalej
24 maja 2018

Nawozy z fusów najlepszą innowacją społeczną w konkursie Social Innovation Relay 2018!

Zwycięzcą tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Social Innovation Relay został zespół ADAR z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Aleksandra Badura, Aniela Fałek, Dominika Sobczak i Robert Krakowiak będą reprezentować Polskę na Międzynarodowym Finale, który odbędzie się 19 czerwca br.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2018

MetLife LifeChanger Cup w Centrum Kreatywności

25 kwietnia 2018 roku 61 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Warszawy oraz Żor wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie podsumowujące realizację międzynarodowego programu MetLife LifeChanger w Polsce realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife. Uczniowie, nauczyciele oraz wolontariusze MetLife już po raz czwarty wzięli udział w edukacyjno-integracyjnych warsztatach rozwiązując zagadki i sprawdzając swoje umiejętności z zakresu przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
24 kwietnia 2018

Ogólnopolski Konkurs „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym” rozstrzygnięty!

Finał konkursu odbył się w dniach 19-20 kwietnia 2018 r. w Konstancinie-Jeziornie. Uczestnicy musieli wykazać się ugruntowaną wiedzą ekonomiczną, w szczególności dotyczącą rynków walutowych – rozwiązywali testy i zadania, podejmowali decyzje finansowe, a także zmierzyli się w debacie, wokół tezy: „Mocny złoty wzmacnia polską gospodarkę”.

Najlepsi okazali się Julia Barańska, Patrycja Kurczyma, i Wiktor Wdowin z VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach pod opieką pani Teresy Wójcik.

Patronat Honorowy Ministerstwa Finansów

Program realizowany wspólnie z:


Czytaj dalej
16 kwietnia 2018

Licealiści z Tucholi zdobywają Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN 2018”

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN 2018” odbył się w dniach 12-13 kwietnia w gmachu Ministerstwa Finansów, które już po raz drugi objęło konkurs honorowym patronatem. Podczas rywalizacji finaliści musieli podejmować szereg decyzji dotyczących strategii produkcji, sprzedaży oraz marketingu swoich produktów w zmieniającym się środowisku gospodarczym. Najlepszy okazał się zespół „ViceVersa” z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Czytaj dalej
10 kwietnia 2018

Finał Konkursu „Zarządzanie Firmą” w Ministerstwie Finansów

12-13 kwietnia br. w Ministerstwie Finansów odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą - JA TITAN 2018” organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Podczas rywalizacji o Grand Prix finaliści konkursu podejmować będą szereg decyzji dotyczących strategii produkcji, sprzedaży oraz marketingu swoich produktów w zmieniającym się środowisku gospodarczym. Konkurs już po raz drugi został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.

Czytaj dalej
21 marca 2018

Wyrazy uznania od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy

W związku z piętnastą edycją "Dnia przedsiębiorczości" objętej Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018, Pan Prezydent przekazał Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości dyplom uznania za ciekawe i społecznie cenne przedsięwzięcie, umożliwiające młodym ludziom poznanie reguł i zasad kształtujących współczesną gospodarkę. Spodziewamy się, że w tegorocznej edycji weźmie udział ok. 38 tys. uczniów i 14 tys. firm i instytucji. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 553 885 uczniów. 

Czytaj dalej
10 marca 2018

Pani Minister Anna Zalewska z laureatami Dnia przedsiębiorczości

9 marca 2018 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

 

 

Czytaj dalej
20 lutego 2018

Laureaci XIV edycji Dnia przedsiębiorczości 2017

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

9 marca 2018 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala Przedsiębiorczości, podczas której uhonorujemy laureatów czternastej edycji programu Dzień przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które wzięły udział w programie i w ten sposób umożliwiły uczniom zweryfikowanie ich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie i pomogły w podjęciu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W programie wzięło udział 35 868 uczniów, 630 szkół i 12 308 firm i instytucji z całej Polski.

Czytaj dalej
11 czerwca 2017

Pan Premier Morawiecki wśród młodych przedsiębiorców. FOLKSELF zdobyli Grand Prix!

W dniach 6-7 czerwca 2017 roku w gmachu Ministerstwa Rozwoju odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, które powstały w ramach projektu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju

Program realizowany wspólnie z:

Czytaj dalej
5 czerwca 2017

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa w Ministerstwie Rozwoju!

Mają głowy pełne pomysłów, chęć do zmiany otoczenia i rozwoju biznesu, choć są dopiero uczniami szkół ponadgimnazjalnych. W dniach 6-7 czerwca zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017. Jest to już 23. edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju

Program realizowany wspólnie z:

Czytaj dalej
24 maja 2017

Najlepszy pomysł na innowację społeczną wybrany!

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay został zespół Ajro z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Małgorzata Supryn, Mateusz Kociński i Paweł Hoppe zdobyli uznanie jurorów projektem ZEOPOT – doniczek wykonanych z zeolitów, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w Międzynarodowym Finale Online, który odbędzie się 21 czerwca br.

Czytaj dalej
6 maja 2017

Znamy już wyniki kwalifikacji do Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017!

Za nami I etap Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017 – kwalifikacja wstępna. Komisja kwalifikacyjna, złożona z przedstawicieli biznesu, dokonała w dniach 19 kwietnia – 4 maja 2017 r. oceny działalności 63 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju

 

Program realizowany wspólnie z:

Czytaj dalej
26 kwietnia 2017

26 kwietnia 2017 r. tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w Dniu przedsiębiorczości – wydarzeniu, które od 14 lat realizuje nasza Fundacja

Celem programu jest pomoc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dzięki jednodniowej wizycie w wybranej przez siebie firmie, w trakcie której każdy uczestnik towarzyszy swojemu mentorowi w jego codziennych obowiązkach, uczniowie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką danego zawodu oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

Dla mentorów jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby włączyć się w edukację młodzieży, ale również poznać jej cele zawodowe, motywacje i postawy względem przyszłej pracy i obowiązków zawodowych. W czasach, gdy pozyskanie i zatrzymanie w firmie talentów jest szalenie ważne, a jednocześnie trudne, ta wiedza staje się nieoceniona.

„Dla nas jako firmy angażowanie się w projekty takie jak ten jest bardzo ważne, ponieważ wierzymy, że młode talenty są siłą napędową przyszłości i mają wpływ na cele firmy” – mówi Aleksandra Stasiak, Employer Branding Specialist w Nationale-Nederlanden.

NN przyjęło 20 uczniów w swojej siedzibie w Warszawie i w oddziałach regionalnych w Bielsku-Białej, Katowicach, Koninie i Radomiu.
W centrali uczniowie zgłębiali tajniki pracy na stanowiskach w dziale IT. Takie terminy jak SCRUM, lean management czy SQL już nie będą im obce.  

Czytaj dalej
26 kwietnia 2017

Znamy już mistrzów debatowania! Finał Konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym"

Uczniowie z Limanowej okazali się mistrzami debaty prowadzonej metodą Karla Poppera - przebiegającej w sformalizowany i uporządkowany sposób. Wykazali się też najlepiej ugruntowaną wiedzą ekonomiczną oraz umiejętnością kręcenia ciekawych filmów, promujących tematykę finansów osobistych. Zdobyli I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”.

Czytaj dalej
13 kwietnia 2017

Gala Przedsiębiorczości z udziałem Pani Minister Marzeny Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej

12 kwietnia 2017 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 13. edycję „Dnia przedsiębiorczości” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Partnerzy:

Czytaj dalej
4 kwietnia 2017

Licealiści z Jordanowa Zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN”

Po jakiej cenie sprzedawać produkt? Jaki budżet przeznaczyć na marketing? Ile pieniędzy wydawać na inwestycje? Przed takimi wyborami stanęli finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą” - JA TITAN 2017, który po raz 24. zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Grand Prix zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Patronat honorowy Ministerstwa Finansówbł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów, w którego gmachu odbywały się również finałowe zmagania.

Patronat honorowy Ministerstwa Finansów

Program realizowany wspólnie z:

 

Czytaj dalej
24 marca 2017

Licealiści rozwiązują problemy społeczne

Ponad 60 pomysłów na innowacje społeczne zgłosili uczniowie w pierwszej polskiej edycji konkursu Social Innovation Relay. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu. Wśród zgłoszonych pomysłów jest między innymi specjalna opaska połączona z aplikacją mobilną, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i osób starszych oraz projekt aktywizacji społecznej emerytów czy wsparcia funduszu stypendialnego dla utalentowanej młodzieży.

Lista zwycięzców

Czytaj dalej