2 lutego 2022

Międzynarodowa organizacja Junior Achievement Worldwide, do której należy Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla 2022!

31 stycznia br. zakończył się okres zgłaszania nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla. Ku ogromnemu wzruszeniu i zaskoczeniu wszystkich pracowników krajowych organizacji JA, których jest 115 na całym świecie, okazało się że w gronie nominowanych jest także JA Worldwide.

Trudno wyrazić słowami, jak bardzo dumni jesteśmy, że jako zespół Fundacji naszą codzienną pracą przyczyniamy się do budowania wizerunku JA Worldwide. Poprzez realizację naszych projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży przyczyniamy się do rozwoju bogatszego i lepiej prosperującego społeczeństwa. Młodzież, która reprezentuje nasz kraj w czasie międzynarodowych konkursów, ma okazję poznać rówieśników z całej Europy i świata. Tym samym buduje przyjaźnie, przekonuje się o znaczeniu i sile różnorodności - będącej przeciwieństwem uprzedzeń. Asheesh Advani, szef JA Worldwide, powiedział: „Pokój na świecie jest możliwy tylko wtedy, gdy młodzież we wszystkich krajach i regionach ma zapewnione możliwości społecznego i gospodarczego rozwoju. JA Worldwide jest zaszczycona otrzymaniem tej nominacji. Będziemy kontynuować naszą pracę, aby umożliwić wszystkim młodym ludziom nabycie umiejętności potrzebnych do budowania dobrze prosperujących społeczności. Naszą niegasnącą nadzieją na rozwiązanie najbardziej złożonych problemów świata są młodzi ludzie – liderzy jutra”.