26 maja 2022

Finał Social Innovation Relay 2022

Legowiska dla psów z przetworzonych maseczek jednorazowych okazały się najlepszym pomysłem na biznes społeczny w projekcie Social Innovation Relay 2022!

24 maja 2022 r. odbył się finał programu Social Innovation Relay podczas którego dziesięć zespołów ze szkół średnich z całej Polski zaprezentowało biznesplany przedsiębiorstw społecznych. Był to pierwszy, od wybuchu pandemii, stacjonarny finał tego projektu. Wspaniale było spotkać się ze wszystkimi twarzą w twarz po tak długiej przerwie!

Jury, złożone z ekspertów Nationale-Nederlanden oraz członków Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, miało trudne zadanie. Ostatecznie I miejsce przyznano zespołowi "Na Psi Rachunek" z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie pod opieką pani Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej. Zespół ten zaprojektował i stworzył prototyp legowiska dla psów uszytego ze zużytych maseczek jednorazowych poddanych recycklingowi oraz materiałów z odzysku. Kolejne nagrody powędrowały do Parasiti z VII LO im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy pod opieką pani Anny Wolnik (II miejsce) oraz do zespołu EKOnomistki z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie pod opieką pani Justyny Kozłowskiej (III miejsce).

Laureatki I nagrody będą reprezentowały Polskę na międzynarodowym finale projektu, organizowanym przez Junior Achievement Europe.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe emocje i jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Do zobaczenia za rok!