Wydarzenia

3 kwietnia 2014

Nastoletni menedżerowie!

Zaciągają kredyty w wirtualnym świecie i uruchamiają nowe linie produkcyjne, decydują o fuzjach oraz wydatkowaniu środków na promocję, a także inwestycje. Są dopiero uczniami liceum bądź technikum, a już doskonale orientują się w sposobach zarządzania firmą. Dzięki symulacji komputerowej JA Titan wiedzą, jakie konsekwencje niosą wybrane przez nich rozwiązania i są przygotowani na niespodziewane okoliczności.

Sponsorzy

Patronaty medialne

Czytaj dalej
26 marca 2014

Młodzież poznaje zawody dzięki praktykom!

„Dzień przedsiębiorczości” już za tydzień. 2. kwietnia około 50 tysięcy uczniów będzie uczestniczyć w jednodniowych praktykach. Młodzi ludzie towarzyszyć będą profesjonalistom w ich miejscach pracy. Dzięki wolontariuszom z różnych firm i instytucji spróbują swoich sił w wymarzonych zawodach. 11. edycję tego programu objął patronatem honorowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
 

Czytaj dalej
26 marca 2014

XI edycja Festiwalu BOSS - Rozwój, Kariera, Sukces

Jesteś przedsiębiorczy? Masz pomysł na biznes? Szukasz wartościowych szkoleń, które dadzą Ci solidny zastrzyk motywacji oraz przygotowanie merytoryczne do Bardzo Odpowiedzialnego Startu w Samodzielność?

Festiwal BOSS to wydarzenie właśnie dla Ciebie!


 

Czytaj dalej
21 marca 2014

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce zdobywcą prestiżowej nagrody Global Entrepreneurship Week Award

19 marca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce, koordynowany przez Forum Młodych Lewiatan, pokonał 143 krajów świata zajmując pierwsze miejsce w kategorii “Największa liczba partnerów” w 2013 roku. Nagrodę za to niezwykłe osiągnięcie wręczono podczas trwającego w tym tygodniu Światowego Kongresu Przedsiębiorczości w Moskwie.

Czytaj dalej
17 marca 2014

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

14 marca 2014 r. w Pałacu Prezydenckim odbędzie się Gala Przedsiębiorczości, będąca zwieńczeniem 10. edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad 10. edycją programu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj dalej
10 marca 2014

Zapraszamy na szkolenie „Giełda i fundusze inwestycyjne – inwestycje dla każdego”

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości objęła patronatem szkolenie dla nauczycieli przedsiębiorczości i ekonomii „Giełda i fundusze inwestycyjne – inwestycje dla każdego” organizowane przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu Kapitalna Warszawa, propagującego wiedzę o giełdzie i rynku kapitałowym.

 

Czytaj dalej
28 lutego 2014

Zapraszamy do udziału w konferencji "Zostać przedsiębiorczym – innowacyjny program dla gimnazjum"

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Lider projektu "Zostać przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum" , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, serdecznie zaprasza na konferencję upowszechniającą, która odbędzie się w dniu 25 marca 2014 r. w godzinach 11:00 – 15:00 w Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 21.

Czytaj dalej
28 lutego 2014

Nie wybieraj zawodu w ciemno!

Co chcę robić w życiu? Czy mam predyspozycje do wymarzonej pracy? Jakie wybrać studia? To dylematy, przed którymi stają uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną. Jak można je rozwiązać? Biorąc udział w „Dniu przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
7 lutego 2014

„Zostać przedsiębiorczym” na piątkę!

Z przyjemnością informujemy, że „Zostać przedsiębiorczym – program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” uzyskał pomyślny wynik walidacji. Jednocześnie program nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co jest równoznaczne z włączeniem go do polityki oświatowej ministerstwa.  

Czytaj dalej
5 lutego 2014

Fundacja MetLife wspiera kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów!

Przedsiębiorczości można uczyć na biologii, języku polskim albo na wychowaniu fizycznym. Ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, lecz także umiejętność zastosowania jej w praktyce. Pokazuje to Przewodnik dla nauczycieli przygotowywany m.in. przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, której działania w tym obszarze wsparła Fundacja MetLife.

 

               
 

Czytaj dalej
21 stycznia 2014

FUTURE IS OURS!

Tak przewidującą nazwę przyjęła drużyna z XI LO w Poznaniu, która zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Sci-Tech Challenge 2014. Licealiści przekonali się, że wiedza dotycząca transportu, wykorzystania energii oraz nauk ścisłych – ta zdobyta w szkole, podczas warsztatów ExxonMobil Poland oraz samodzielnie – przydaje się nie tylko do pisania klasówek, lecz także w przemyśle i w codziennym życiu. A czasem może zaowocować wyjazdem na europejski finał konkursu do Londynu!
 

PATRONATY MEDIALNE

PATRONAT HONOROWY

Czytaj dalej
9 stycznia 2014

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości już za nami. Teraz czas na jej podsumowanie, dlatego prosimy uczestników wydarzenia o wypełnienie ankiety dostępnej pod adresem http://moje-ankiety.pl/respond-57030.html.

 

Czytaj dalej
8 stycznia 2014

Sci-Tech Challenge ściśle inspiruje!

Odnawialne źródła energii, najnowsze technologie, oszczędność w gospodarowaniu zasobami naturalnymi. To tylko niektóre z zagadnień, którymi interesują się uczestnicy konkursu Sci-Tech Challenge.

 

PATRONATY MEDIALNE


Czytaj dalej
20 grudnia 2013

Dbam o przyszłość

Jak mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi? Jak za pomocą ubezpieczeń zminimalizować finansowe skutki nieszczęśliwych zdarzeń? Dlaczego warto oszczędzać? Jakie są typy inwestycji? Uczniowie szkół biorących udział w programie „Dbam o przyszłość” znają już odpowiedzi na te oraz milion innych pytań związanych z ubezpieczeniami i inwestowaniem.


 

Czytaj dalej
18 grudnia 2013

Głosujmy na polskie szkoły!

Prosimy o głosowanie na polskie szkoły - Hyundai rozda 7 samochodów szkołom biorącym udział w programie Skills for the Future, które zdobędą najwięcej głosów (do 2 szkół z danego państwa). Można oddać jeden głos - wystarczy wpisać imię, nazwisko, mail oraz zaznaczyć szkołę.

Link do głosowania: http://skillsforthefuture.eu/car-donation/2013-2014

Czytaj dalej
18 grudnia 2013

Firmy otwarte na uczniów

Ponad 67,5 tysiąca uczniów z 421 szkół i prawie 1600 firm – to bilans tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” odbywającego się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Liczby te są najlepszym dowodem na to, że polska szkoła zmienia swoje podejście do edukacji, a uczniowie potrzebują kontaktu z doświadczonymi przedstawicielami różnych zawodów, aby zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.

Czytaj dalej
5 grudnia 2013

Otwarty bank

Jak działa bank? Skąd biorą się środki na inwestycje i kredyty? Jak powstają kryzysy finansowe?

Czytaj dalej
28 listopada 2013

Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości

15 listopada odbyła się Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls organizowana przez Narodowy Bank Polski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym nauczycielom i dziękujemy za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

Czytaj dalej