Wydarzenia

27 kwietnia 2015

Polska młodzież w czołówce finalistów Europejskiego Konkursu Sci-Tech Challenge 2015 w Bukareszcie!

W dniach 21-23.04.2015 r. w Bukareszcie odbył się Europejski Finał programu Sci-Tech Challenge 2015, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania na kierunkach ścisłych. W szóstym już finale wzięło udział 54 licealistów z całej Europy - finalistów konkursów krajowych. W tym roku po raz kolejny Polskę reprezentowała drużyna z XI Liceum Ogólnokształcącego im. J. W. Zembrzuskich w Poznaniu pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości, pani mgr Magdaleny Ciesielskiej. Tym razem w nowym składzie: Vanessa Machnicka, Arkadiusz Przywecki, Eryk Ruciński, Kamil Nowak i Bartosz Garczyk. Młodzież podzielona na międzynarodowe drużyny konkurowała ze sobą o tytuł laureata.

https://www.facebook.com/jaye.europe?fref=nf

https://www.facebook.com/jaye.europe/videos/10153236214878374/?video_source=pages_finch_main_video

Czytaj dalej
23 kwietnia 2015

Znamy już tytanów zarządzania 2015!

16 kwietnia br. dwanaście wirtualnych spółek „zadebiutowało” na rynku New Connect w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Zarządzały nimi dwuosobowe drużyny złożone z uczniów liceum lub technikum, wyłonione spośród 1116 zespołów startujących w konkursie i 10 000 uczniów uczestniczących w programie „Zarządzanie firmą”.

 

 

Patronat honorowy

Czytaj dalej
23 kwietnia 2015

Branża motoryzacyjna – wymarzona przyszłość dla młodych ludzi

Polscy uczniowie, podobnie do kilkuset innych młodych ludzi z różnych krajów Europy, mają szansę przekonać się jak fascynujący jest świat motoryzacji!

Wyzwanie, przed którym stoi współcześnie branża motoryzacyjna to stałe poszukiwanie wykwalifikowanych specjalistów. Od dwóch lat przygotowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych do kariery związanej z matematyką, nauką, inżynierią i technologią zajmuje się Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości – członek międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide w partnerstwie z firmą Hyundai Motor Poland. Realizując program Skills for the Future umożliwia młodzieży zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych, zwiększając tym samym możliwości zatrudnienia. Głównym założeniem programu jest przygotowanie młodzieży, by była w stanie wyjść naprzeciw wysokim oczekiwaniom wymagającej kreatywnego, innowacyjnego, technologicznego myślenia, branży motoryzacyjnej jutra. W programie biorą udział uczniowie, przyszli mechanicy, mechatronicy, logistycy oraz nauczyciele i wolontariusze – konsultanci HYUNDAI Motor Poland.  

Czytaj dalej
27 marca 2015

Gala Przedsiębiorczości po raz kolejny w Pałacu Prezydenckim


45 tysięcy uczniów, tyle samo wolontariuszy spośród 18 tysięcy firm i instytucji wzięło udział w 11 edycji „Dnia przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jej podsumowanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego i przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP – Ireny Wóycickiej, Olgierda Dziekońskiego i Henryka Wujca, Doradcy Prezydenta RP oraz przedstawicieli Rady Zarządu Fundacji. Program od 5 lat objęty jest honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gala była także inauguracją „Dnia przedsiębiorczości” 2015.

– Słabszą stroną systemu edukacji w Polsce jest słabość relacji i powiązań między praktyką życia zawodowego a systemem edukacji – mówił Bronisław Komorowski podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Podkreślał, że dzisiaj ważne są działania praktyczne – jak praktyki w ramach „Dnia przedsiębiorczości”. Jak zaznaczył liczy, że akcja przyniesie dalsze efekty w postaci zbudowania w Polsce systemu, który w praktycznym wymiarze będzie wyposażał jak największą liczbę młodych ludzi w wiedzę i umiejętności przydatne w momencie startu w dorosłe życie.
 

Czytaj dalej
17 marca 2015

Sci-Tech Challenge 2015 – wolontariusze ExxonMobil, zdolni uczniowie oraz ich wizja miasta przyszłości

Za nami krajowy finał IV edycji międzynarodowego programu Sci-Tech Challenge, realizowanego w Polsce przez ExxonMobil oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem projektu jest zachęcenie uczniów do studiowania na kierunkach matematycznych i przyrodniczych, odpowiadających oczekiwaniom dzisiejszego rynku pracy. Tegorocznym zadaniem finałowym było zaprojektowanie energooszczędnego miasta przyszłości, które będzie przyjazne mieszkańcom i środowisku. Wygrała drużyna z XI LO z Poznania, która w kwietniu będzie reprezentować Polskę podczas europejskiego finału konkursu w Bukareszcie.

 

Czytaj dalej
13 marca 2015

Gala Dnia Przedsiębiorczości już 24 marca!

Miło nam poinformować, że Gala Dnia Przedsiębiorczości, podczas której zostaną wręczone statuetki dla Najaktywniejszej Szkoły i Najaktywniejszej Firmy 2014, odbędzie się w Pałacu Prezydenckim już 24 marca. Zaproszenia do szkół i instytucji zostaną niebawem wysłane.

Czytaj dalej
5 stycznia 2015

Moje finanse – konkursy 2014 roku

W grudniu 2014 roku zakończył się cykl ogólnopolskich konkursów internetowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbyło się pięć konkursów, w których łącznie wzięło udział 4 828 uczniów. W ramach każdego z konkursów nagrodzono 20 uczniów oraz najaktywniejszego nauczyciela.

Czytaj dalej
22 grudnia 2014

Znamy zwycięzców Konkursu „Gimnazjalne Potyczki”!

Finał ogólnopolskiego Konkursu odbył się w ramach programu „Ekonomia na co dzień” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W tegorocznej edycji do programu przystąpiło ponad 320 zespołów z całej Polski.

Czytaj dalej
26 listopada 2014

Razem dla rozwoju przedsiębiorczości

W trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce powołano Koalicję na Rzecz Przedsiębiorczości. Jednym z sygnatariuszy jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
19 listopada 2014

Kampania medialna: Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Chociaż maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek wynosi obecnie 12 procent, to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent. Dlatego też nierozważne podpisanie umowy o „szybką i łatwą pożyczkę” może prowadzić do utraty dorobku całego życia i rodzinnych dramatów.  

Czytaj dalej
18 listopada 2014

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014!

Uroczysta Gala, podczas której wręczono dyplomy i statuetki „Najaktywniejsza Szkoła” w programie "Otwarta firma" w 2013 roku, zainaugurowała Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce. W zabytkowej sali Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu spotkali się: szkolni koordynatorzy i uczniowie z całej Polski z przedstawicielami firm będących partnerami programu. Serdecznie dziękujemy za przybycie!

 


Czytaj dalej
9 listopada 2014

Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości uhonorowani nagrodami Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Podczas IX Gali Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS uhonorowani zostali najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości, najlepsze w tej dziedzinie szkoły i najlepsze Szkolne Kluby Przedsiębiorczości, które w roku szkolnym 2013/2014 realizowały projekty edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów.

Czytaj dalej
13 października 2014

„Otwarta firma” – uczymy się od praktyków

Największy projekt edukacyjny realizowany w Polsce w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
29 września 2014

Cyfrowy klucz do przedsiębiorczości

Za nami konferencja promująca ideę przewodnika dobrych praktyk nauczania przedsiębiorczości w ramach programu „Szkoła przedsiębiorczości” skierowanego do nauczycieli wszystkich przedmiotów i etapów edukacji.

 

  

Czytaj dalej
1 sierpnia 2014

MetLife i nauczyciele uczą przedsiębiorczości

Jak sprawić, żeby nauka przedsiębiorczości była ciekawa i inspirowała do wzmożonej pracy? Jak efektywnie kształtować postawy przedsiębiorcze wśród młodych? Już wkrótce na te pytania odpowiedzą wolontariusze MetLife wraz z nauczycielami w ramach projektu „Szkoła przedsiebiorczości”.

 

Czytaj dalej
28 lipca 2014

Company of the Year Competition 2014

Czas wytężonej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas jubileuszowego 25 finału Company of the Year Competition 2014 w Tallinnie już za nami. Polskę w stolicy Estonii reprezentowało miniprzedsiębiorstwo NEW ARTS.

Czytaj dalej