Wydarzenia

18 października 2013

Upowszechniamy „Szkołę praktycznej ekonomii”

6 konferencji – w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Podsumowanie tego, co udało nam się wypracować w projekcie oraz prezentacja dokonań młodzieży. Na koniec warsztaty dla nauczycieli przybliżające zasady realizowania programu. Tak w skrócie można opisać ostatnią fazę upowszechniania projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
17 października 2013

ExxonMobil inwestuje w rozwój umysłów ścisłych – wyniki eliminacji do programu Sci-Tech Challenge

To już trzecia edycja programu Sci-Tech Challenge w Polsce, realizowana we współpracy z firmą ExxonMobil. Jego celem jest pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych atrakcyjności zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology – MST). W trakcie programu uczestnicy mają okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.

Czytaj dalej
16 października 2013

Szkolenie trenerów „Od grosika do złotówki”

W dniach 26-28 września odbyły się warsztaty dla koordynatorów regionalnych ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”. Celem spotkania było przygotowanie organizacyjne i dydaktyczne trenerów do prowadzenia szkolenia dla nauczycieli, umożliwiającego wdrażanie nowej wersji programu edukacyjnego.

Czytaj dalej
23 lipca 2013

Company of the Year Competition

Trzy dni ciężkiej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas londyńskiego finału Company of the Year 2013 już za nami. Drużyna click&find wróciła do Polski z tytułem Alumni Leadership Award zdobytym przez lidera zespołu – Mikołaja Folwarskiego.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Sukces projektu Szkoła Praktycznej Ekonomii!

Z wielką radością informujemy, że produkt finalny – innowacyjny program nauczania „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” wypracowany w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” przeszedł pomyślnie walidację podczas XXIV Posiedzenia Krajowej Sieci Tematycznej w obszarze Edukacja i Szkolnictwo Wyższe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Równocześnie program nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a tym samym włączony do polityki oświatowej ministerstwa.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Szkolimy trenerów

Wakacje to nie dla wszystkich okres odpoczynku od nauki. W ubiegłym tygodniu w warsztatach w Spale, organizowanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Być przedsiębiorczym”, wzięło udział trzynastu trenerów przygotowujących się do prowadzenia szkoleń z modułu „Przedsiębiorczość” oraz sześciu, którzy będą wdrażać moduł „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
10 lipca 2013

Nowy członek Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

W czerwcu grono członków Rady Fundacji poszerzył pan Maciej Bombol – Prezes Zarządu AXA TFI. Jest on nie tylko wybitnym finansistą, doradcą inwestycyjnym, maklerem papierów wartościowych, lecz także koneserem wina i właścicielem restauracji – winiarni Enoteka Polska.

Czytaj dalej
19 czerwca 2013

Ekonomia w praktyce – ciekawie i bez podręczników

Pakiet dydaktyczny ze scenariuszami lekcji i materiały dla uczniów na platformie online.

Czytaj dalej
29 maja 2013

Polacy najlepsi w Europie w konkursie JA Europe Banks in Action Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie są bezkonkurencyjni! Reprezentujące nas drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce w symulacji zarządzania bankiem, zostawiając daleko w tyle pozostałe zespoły. Polacy pokonali przedstawicieli: Białorusi, Bułgarii, Czech, Grecji, Litwy, Słowacji, Ukrain i Włoch. W sumie w rywalizacji wzięło udział 745 uczniów z 245 drużyn, w tym aż 133 uczniów z Polski z 58 zespołów.

Czytaj dalej
21 maja 2013

Sukces polskich drużyn w europejskim konkursie Virtual Business Challenge!

Kolejny raz okazało się, że polscy uczniowie nie mają konkurencji w zarządzaniu firmą. Nasi wirtualni biznesmeni zajęli pierwsze i czwarte miejsce w konkursie! To znaczne osiągnięcie w skali turnieju, w którym wzięło udział aż 514 drużyn z Europy z: Austrii, Belgii, Bułgarii, Estonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji i Serbii.

Czytaj dalej
26 kwietnia 2013

Tytani zarządzania!

Laboratorium Dextera, PrimoVictoria i Astacompany to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan. Co ich łączy? Przedstawiciele tych drużyn są uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych jest codziennością.

PATRONATY MEDIALNE:
Radio Kampus, Miesięcznik: Perspektywy, Portale: Maturzaki, DlaStudenta.pl DlaMaturzysty.pl, Students.pl

 
 

Więcej informacji na www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl/pl/konkurs-ogolnopolski

Czytaj dalej
22 kwietnia 2013

Polka wśród zwycięzców na europejskim finale Sci-Tech Challenge!

W dniach 17-19.04.2013 r. w Mediolanie odbył się europejski finał programu Sci-Tech Challenge 2013, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania nauk ścisłych. W finale wzięło udział 60 licealistów z całej Europy, w tym 5 z Polski, którzy przez 3 dni konkurowali ze sobą podzieleni na międzynarodowe drużyny.

Czytaj dalej
18 kwietnia 2013

Zostań mistrzem zarządzania!

Dziś oraz jutro – 18 i 19 kwietnia 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować ze sobą w nietypowej konkurencji, jaką jest zarządzanie firmą!

PATRONATY MEDIALNE


Czytaj dalej
15 kwietnia 2013

List od Pani Minister Krystyny Szumilas

List od Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas z gratulacjami dla uczestników programów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
15 kwietnia 2013

Sukces w biznesie już w liceum! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK

click&find, Infinity Garden oraz MODULO – to młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa, które zostały najwyżej ocenione przez przedstawicieli biznesu. Firmy te znalazły dla siebie nisze na szkolnym i lokalnym rynku i mają duże szanse funkcjonować poza programem realizowanym w ramach Ekonomii w praktyce.

PATRONAT HONOROWY

PATRONATY MEDIALNE

   

OPIEKA MEDIALNA

Czytaj dalej
10 kwietnia 2013

Drodzy Uczniowie, Uczestnicy projektu "Dzień przedsiębiorczości"

Wybór drogi zawodowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Determinuje ona nasze późniejsze życie, dlatego wymaga dojrzałości, rozwagi, starannej analizy zarówno trendów na rynku pracy, jak i własnych zainteresowań, umiejętności oraz predyspozycji. Z własnego doświadczenia wiem, że trafny wybór tego, co chcemy robić w swoim życiu zawodowym może być źródłem satysfakcji oraz poczucia, że praca jest pasją i przyjemnością.

Przewodnicząca Rady
Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Iwona Sroka

Czytaj dalej
9 kwietnia 2013

Prawdziwy biznes jeszcze w szkolnej ławie! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK

Czy zajęcia z ekonomii w praktyce mogą być ciekawe? Czy uczniowie mają pomysły na biznes?
Czy potrafią prowadzić firmę z zyskiem? Przedstawiciele 30 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw udowodnią to podczas finału konkursu PRODUKCIK.

PATRONATY MEDIALNE

   

OPIEKA MEDIALNA

Więcej informacji na www.praktycznaekonomia.edu.pl/pl/Idea-Konkursu

Kontakt dla mediów:
Karolina Wierzbowska
karolina.wierzbowska@junior.org.pl

22 845 08 76 # 21

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej
20 marca 2013

Iwona Sroka na czele Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

19 marca 2013 roku na zebraniu Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Iwona Sroka, Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, została jednogłośnie wybrana nową Przewodniczącą Rady. W skład Rady został również przyjęty Paweł Zylm, Prezes Zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A., BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o. i Aspiro S.A.

Iwona Sroka
Prezes Zarządu, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych SA
Paweł Zylm
Prezes Zarządu BRE Ubezpieczenia
TUiR S.A.
BRE Ubezpieczenia Sp. z o.o.
i Aspiro S.A.


Czytaj dalej
15 marca 2013

Członkinie Rady Fundacji najlepszymi menedżerkami według tygodnika „Wprost”!

Z wielką przyjemnością informujemy, że trzy członkinie naszej rady – panie Aneta Podyma, Iwona Sroka oraz Beata Jarosz znalazły się w rankingu „Kobiety Finansów” tygodnika „Wprost” w dziesiątce najlepszych menedżerek. Panie z powodzeniem łączą pracę w biznesie na najwyższych stanowiskach z działalnością w Fundacji. Wyróżnionym paniom serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej