Wydarzenia
PINazing jedzie do Berlina! Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2015 rozstrzygnięty
W dniach 28 – 29 maja bieżącego roku Warszawska Giełda Papierów Wartościowych gościła finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK 2015. W tych dniach 30 najlepszych miniprzedsiębiorstw, spośród 324 biorących udział w programie, konkurowało ze sobą o Grand Prix. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami biznesowymi oraz zdolnościami prezentacji własnych produktów i usług. W komisji oceniającej młodych przedsiębiorców zasiedli przedstawiciele biznesu, reprezentanci firm i instytucji takich jak: Citi Handlowy, HSBC, MetLife, Union Investment TFI, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Diners Club, PwC, Europ Assistance, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Związek Banków Polskich.
Ponad 320 młodzieżowych przedsiębiorstw! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK 2015
Entuzjazm do prowadzenia biznesu i ogromna kreatywność cechują uczniów, którzy biorą udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK. Swój potencjał będą mogli oni potwierdzić w trakcie finału konkursu w dniach 28-29 maja w Warszawie.
Warsztaty z Grosikiem!
Ostatnie dwa miesiące są bardzo pracowite dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z całej Polski, którzy wprowadzają projekt „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Do końca maja 700 pedagogów weźmie udział w drugim już cyklu szkoleniowym. Wszystko po to, aby jak najskuteczniej realizować program z udziałem dzieci i ich rodziców. To, czego teraz nauczą się wychowawcy klas drugich, wykorzystają w przyszłym roku szkolnym.
Konkurs na Grosikową gazetkę miesiąca
Uwaga: Konkurs na Grosikową gazetkę miesiąca
Bierzesz udział w projekcie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”? Zainspiruj innych! Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczestniczących w naszym programie do udziału w konkursie Grosikowa gazetka miesiąca.
Bezpieczne wędrówki po świecie finansów
Jak zarabia się pieniądze? Jak oszczędzać energię, wodę czy kieszonkowe i jak mądrze je wydawać? Jakie mamy korzyści z segregowania odpadów? Do kogo zwrócić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa? Jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze? Dowiadują się tego uczniowie drugich i trzecich klas ze szkół podstawowych podróżując z przewodnikiem Grosikiem po Galaktykach Finanse i Oszczędzanie.
87% dzieci uczestniczących w projekcie odkłada przynajmniej część otrzymywanych pieniędzy,
74 % oszczędza inne zasoby, a 72% podejmuje bardziej racjonalne decyzje zakupowe. Tak wynika z raportu z ewaluacji zewnętrznej programu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”.
Zwycięzcy finału Konkursu „Skills for the Future” zostali wyłonieni!
Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą tegorocznego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Skills for the Future” została drużyna Janusze Przyszłości z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu.
Polska młodzież w czołówce finalistów Europejskiego Konkursu Sci-Tech Challenge 2015 w Bukareszcie!
W dniach 21-23.04.2015 r. w Bukareszcie odbył się Europejski Finał programu Sci-Tech Challenge 2015, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania na kierunkach ścisłych. W szóstym już finale wzięło udział 54 licealistów z całej Europy - finalistów konkursów krajowych. W tym roku po raz kolejny Polskę reprezentowała drużyna z XI Liceum Ogólnokształcącego im. J. W. Zembrzuskich w Poznaniu pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości, pani mgr Magdaleny Ciesielskiej. Tym razem w nowym składzie: Vanessa Machnicka, Arkadiusz Przywecki, Eryk Ruciński, Kamil Nowak i Bartosz Garczyk. Młodzież podzielona na międzynarodowe drużyny konkurowała ze sobą o tytuł laureata.
https://www.facebook.com/jaye.europe?fref=nf
https://www.facebook.com/jaye.europe/videos/10153236214878374/?video_source=pages_finch_main_video
Znamy już tytanów zarządzania 2015!
16 kwietnia br. dwanaście wirtualnych spółek „zadebiutowało” na rynku New Connect w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Zarządzały nimi dwuosobowe drużyny złożone z uczniów liceum lub technikum, wyłonione spośród 1116 zespołów startujących w konkursie i 10 000 uczniów uczestniczących w programie „Zarządzanie firmą”.
Patronat honorowy
Branża motoryzacyjna – wymarzona przyszłość dla młodych ludzi
Polscy uczniowie, podobnie do kilkuset innych młodych ludzi z różnych krajów Europy, mają szansę przekonać się jak fascynujący jest świat motoryzacji!
Wyzwanie, przed którym stoi współcześnie branża motoryzacyjna to stałe poszukiwanie wykwalifikowanych specjalistów. Od dwóch lat przygotowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych do kariery związanej z matematyką, nauką, inżynierią i technologią zajmuje się Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości – członek międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide w partnerstwie z firmą Hyundai Motor Poland. Realizując program Skills for the Future umożliwia młodzieży zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych, zwiększając tym samym możliwości zatrudnienia. Głównym założeniem programu jest przygotowanie młodzieży, by była w stanie wyjść naprzeciw wysokim oczekiwaniom wymagającej kreatywnego, innowacyjnego, technologicznego myślenia, branży motoryzacyjnej jutra. W programie biorą udział uczniowie, przyszli mechanicy, mechatronicy, logistycy oraz nauczyciele i wolontariusze – konsultanci HYUNDAI Motor Poland.
Gala Przedsiębiorczości po raz kolejny w Pałacu Prezydenckim
45 tysięcy uczniów, tyle samo wolontariuszy spośród 18 tysięcy firm i instytucji wzięło udział w 11 edycji „Dnia przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jej podsumowanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego i przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP – Ireny Wóycickiej, Olgierda Dziekońskiego i Henryka Wujca, Doradcy Prezydenta RP oraz przedstawicieli Rady Zarządu Fundacji. Program od 5 lat objęty jest honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gala była także inauguracją „Dnia przedsiębiorczości” 2015.
– Słabszą stroną systemu edukacji w Polsce jest słabość relacji i powiązań między praktyką życia zawodowego a systemem edukacji – mówił Bronisław Komorowski podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Podkreślał, że dzisiaj ważne są działania praktyczne – jak praktyki w ramach „Dnia przedsiębiorczości”. Jak zaznaczył liczy, że akcja przyniesie dalsze efekty w postaci zbudowania w Polsce systemu, który w praktycznym wymiarze będzie wyposażał jak największą liczbę młodych ludzi w wiedzę i umiejętności przydatne w momencie startu w dorosłe życie.
Sci-Tech Challenge 2015 – wolontariusze ExxonMobil, zdolni uczniowie oraz ich wizja miasta przyszłości
Za nami krajowy finał IV edycji międzynarodowego programu Sci-Tech Challenge, realizowanego w Polsce przez ExxonMobil oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem projektu jest zachęcenie uczniów do studiowania na kierunkach matematycznych i przyrodniczych, odpowiadających oczekiwaniom dzisiejszego rynku pracy. Tegorocznym zadaniem finałowym było zaprojektowanie energooszczędnego miasta przyszłości, które będzie przyjazne mieszkańcom i środowisku. Wygrała drużyna z XI LO z Poznania, która w kwietniu będzie reprezentować Polskę podczas europejskiego finału konkursu w Bukareszcie.
Gala Dnia Przedsiębiorczości już 24 marca!
Miło nam poinformować, że Gala Dnia Przedsiębiorczości, podczas której zostaną wręczone statuetki dla Najaktywniejszej Szkoły i Najaktywniejszej Firmy 2014, odbędzie się w Pałacu Prezydenckim już 24 marca. Zaproszenia do szkół i instytucji zostaną niebawem wysłane.
Moje finanse – konkursy 2014 roku
W grudniu 2014 roku zakończył się cykl ogólnopolskich konkursów internetowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbyło się pięć konkursów, w których łącznie wzięło udział 4 828 uczniów. W ramach każdego z konkursów nagrodzono 20 uczniów oraz najaktywniejszego nauczyciela.
Znamy zwycięzców Konkursu „Gimnazjalne Potyczki”!
Finał ogólnopolskiego Konkursu odbył się w ramach programu „Ekonomia na co dzień” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W tegorocznej edycji do programu przystąpiło ponad 320 zespołów z całej Polski.
Razem dla rozwoju przedsiębiorczości
W trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce powołano Koalicję na Rzecz Przedsiębiorczości. Jednym z sygnatariuszy jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Kampania medialna: Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!
Chociaż maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek wynosi obecnie 12 procent, to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent. Dlatego też nierozważne podpisanie umowy o „szybką i łatwą pożyczkę” może prowadzić do utraty dorobku całego życia i rodzinnych dramatów.
Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014!
Uroczysta Gala, podczas której wręczono dyplomy i statuetki „Najaktywniejsza Szkoła” w programie "Otwarta firma" w 2013 roku, zainaugurowała Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce. W zabytkowej sali Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu spotkali się: szkolni koordynatorzy i uczniowie z całej Polski z przedstawicielami firm będących partnerami programu. Serdecznie dziękujemy za przybycie!
Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości uhonorowani nagrodami Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Podczas IX Gali Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS uhonorowani zostali najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości, najlepsze w tej dziedzinie szkoły i najlepsze Szkolne Kluby Przedsiębiorczości, które w roku szkolnym 2013/2014 realizowały projekty edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów.