Wydarzenia

5 stycznia 2012

Monety NBP wspierają WOŚP

Monety w kształcie serca oraz setki wyjątkowych numizmatów i dzieł sztuki z NBP wspierają XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach akcji Bank z Sercem NBP wystawił na aukcje internetowe 275 przedmiotów, które już teraz osiągnęły cenę 50 000 zł. Aukcje potrwają do 15 stycznia.

Czytaj dalej
19 grudnia 2011

Znamy już finalistów i laureatów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji

15 grudnia zakończyły się zmagania finalistów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Po dwóch dniach i trzech etapach konkursu z 62 osób wyłoniliśmy 18 laureatów, spośród których pierwszą nagrodę zdobył Rafał Wachowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży pod opieką pani Anny Skibińskiej, drugie miejsce zajęła Maria Szandrach z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, którą do olimpiady przygotował pan Waldemar Kotowski, a na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Paradowski z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, przygotowany do zawodów przez panią Katarzynę Sobczak .

Czytaj dalej
12 grudnia 2011

Konkurs dla Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości i członków klubu IMPULS

Narodowy Bank Polski wspólnie z Instytutem Marka Kamińskiego zapraszają członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls i uczniów należących do Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości do udziału w konkursie „Bieguny ekonomii”. W ramach konkursu grupy uczniowskie mają za zadanie przygotować projekt wycieczki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem opracowania prawidłowego biznesplanu i planu promocji. Szczegóły dostępne na stronie www.biegunyekonomii.pl

 

Czytaj dalej
7 grudnia 2011

Działamy z pasją!

Z radością informujemy, że w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją trzy realizowane przez nas programy zostały uznane za „Działania z Pasją”. Takie wyróżnienie otrzymały projekty „Od grosika do złotówki”, „Otwarta firma” oraz „Dzień przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
7 grudnia 2011

Ruszyła rejestracja do „Dnia przedsiębiorczości”

Już można rejestrować się do IX edycji „Dnia przedsiębiorczości”, programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

Czytaj dalej
23 listopada 2011

VI Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2011

Najbardziej przedsiębiorczy nauczyciele oraz przedstawiciele najlepszych zespołów uczniowskich uczestniczących w programach edukacyjnych NBP i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości odebrali nagrody za całoroczną pracę edukacyjną z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
23 listopada 2011

Konferencja - targi "Innowacje w praktyce"

17 listopada 2011 roku odbyła się w Warszawie konferencja i targi „Innowacje w praktyce” zorganizowane przez Krajową Instytucję Wspomagającą – Centrum Projektów Europejskich. Impreza zgromadziła prawie 170 uczestników, przedstawicieli instytucji i organizacji zainteresowanych innowacyjnością w edukacji oraz współpracą ponadnarodową w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki. Wśród nich znaleźli się m.in. reprezentanci Instytucji Pośredniczących, Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego, członkowie Sieci Tematycznych oraz beneficjenci projektów innowacyjnych i projektów współpracy ponadnarodowej, a także potencjalni użytkownicy produktów wypracowanych w ramach projektów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Banks in Action Challenge

Ruszyły zapisy do europejskiego konkursu Banks in Action Challenge. Rejestracja trwa do 16 grudnia 2011 r., szczegóły można znaleźć na stronie projektu (zobacz tutaj).

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011

W ramach inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011 odbyło się uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Rozpoczęła się rejestracja do konkursów w ramach programu „Zarządzanie firmą”

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do sprawdzenia swoich umiejętności w zarządzaniu firmą - do 21 grudnia 2011 r. można rejestrować drużyny do Ogólnopolskiego konkursu JA TITAN 2012. Szczegóły dotyczące konkursu i rejestracji można znaleźć na stronie programu „Zarządzanie firmą” (zobacz tutaj).

Czytaj dalej
10 listopada 2011

Warsztaty w ramach projektu „Zostać przedsiębiorczym”

W dniach 21-24 października w Konstancinie-Jeziornie odbyły się warsztaty szkoleniowe przygotowujące nauczycieli i szkolnych liderów wychowania dla przedsiębiorczości do pilotażowej realizacji innowacyjnego projektu „Zostać przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum”.

Czytaj dalej
13 października 2011

Już niedługo Światowy Dzień Citi dla Społeczności

W dniach od 19 do 28 października 2011 r., w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, już po raz piąty odbędą się Grosikowe wędrówki. Będą to spotkania podsumowujące podróż po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzania, którą odbyli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych.


Czytaj dalej
12 października 2011

Zapraszamy do udziału w Sci-Tech Quiz!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Sci-Tech Quiz zorganizowanym we współpracy z firmą ExxonMobil. Każdy, kto rozwiąże Quiz Sci-Tech w języku polskim i odpowie poprawnie na 14 z 17 pytań, zdobędzie imienny certyfikat. Zdobądź certyfikat Sci-Tech Challenge już dziś!

Czytaj dalej
12 października 2011

Rozpoczęła się rejestracja do projektu „Otwarta firma”

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma”, organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła otrzymuje zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

Czytaj dalej
12 października 2011

Rozpoczęły się zapisy do IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Przedmiotem Olimpiady są szeroko rozumiane finanse, instytucje rynku finansowego, sposoby ich funkcjonowania, instrumenty finansowe oraz zasady racjonalnego z nich korzystania.
Tematem tegorocznej edycji Olimpiady jest bezpieczeństwo konsumenta na rynku finansowym.

Czytaj dalej
9 września 2011

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - ruszyła rejestracja do gry giełdowej i kursu e-learningowego o inwestowaniu

Od 1 września Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego przyjmuje zgłoszenia do dziesiątej edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. Partnerem Merytorycznym projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
9 września 2011

Szkolenia w ramach projektu „Od grosika do złotówki”

Rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w ramach projektu „Od grosika do złotówki”. W 20 warsztatach prowadzonych się na terenie całej Polski przez doświadczonych trenerów FMP weźmie udział ponad 400 nauczycieli, którzy przygotują się do wdrażania programu z zakresu edukacji finansowej w klasach trzecich szkoły podstawowej. Zajęcia z uczniami trwać będą od połowy września do grudnia. Jedną z okazji do podsumowania projektu będą „Grosikowe wędrówki”, w których udział wezmą uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni wolontariusze Citi Handlowy.

Czytaj dalej
5 września 2011

Konkurs na pracę pisemną Narodowego Banku Polskiego

Narodowy Bank Polski zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w X edycji Konkursu na pracę pisemną. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do zgłębiania wiedzy z ekonomii oraz nabycie umiejętności praktycznego jej wykorzystania.

Czytaj dalej
5 września 2011

Szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”

W dniach 22-26 sierpnia 2011 w Konstancinie-Jeziornie odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. W zajęciach prowadzonych przez doświadczonych trenerów FMP wzięło udział 100 nauczycieli, którzy przygotowywali się do udziału w testowaniu innowacyjnego programu nauczania oraz materiałów dydaktycznych do nowego przedmiotu ekonomia w praktyce.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj dalej
2 września 2011

Konkurs ThinkQuest International Competition 2012

Zapraszamy do udziału w konkursie ThinkQuest International Competition 2012 organizowanym przez Oracle Education Foundation. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej.

 

Czytaj dalej