Wydarzenia

20 maja 2011

Polacy znów na europejskim podium!

W rozegranym 14 maja b.r. finale JA-YE Europe Banks in Action Challenge trzecie miejsce zajęła drużyna MAKO w składzie Magda Mejzner i Michał Koniar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku pod opieką Mieczysława Mejznera. Czwarte miejsce przypadło w udziale drużynie MAKA w składzie Katarzyna Puton i Magdalena Sosińska reprezentującej tę samą szkołę.

Czytaj dalej
20 maja 2011

Zaproszenie do programu „Ekonomia na co dzień”

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza na nieodpłatne 8-godzinne szkolenie dla nauczycieli gimnazjum „Ekonomia na co dzień”, które odbędzie się 3 czerwca b.r.

Czytaj dalej
18 maja 2011

Zakończył się międzyszkolny konkurs „Z przedsiębiorczością na Ty”.

Międzyszkolny konkurs „Z przedsiębiorczością na Ty” pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości został zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca`56 w Poznaniu - Anetę Sauer, Annę Strykowską oraz Urszulę Szulczewską. Miał on za zadanie przybliżyć młodzieży tematykę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz skłonić do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W konkursie wzięły udział 3-osobowe zespoły uczniów Zespołu Szkół Handlowych i Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu.

Czytaj dalej
13 maja 2011

Znamy już listę finalistów Konkursu IDEA 2011!

Komisja konkursowa wyłoniła finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Uczniowskie Przedsięwzięcie IDEA 2011.
Protokół komisji i listę zakwalifikowanych przedsięwzięć uczniowskich można znaleźć pod tym linkiem.

Czytaj dalej
11 maja 2011

Znamy już półfinalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Uczniowskie Przedsięwzięcie IDEA 2011

Protokół komisji i listę zakwalifikowanych przedsięwzięć uczniowskich można znaleźć pod tym linkiem.

Czytaj dalej
9 maja 2011

Kolejny sukces naszych licealistów!

W rozegranym 7 maja finale JA-YE Europe Virtual Business Challenge dominowały drużyny z Polski, kolejny raz zajmując czołowe miejsca. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna EAGLES z I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach (Dominik Wasiluk, Justyna Pawłowska i Bartłomiej Joński) pod opieką Jarosława Mitka. Na drugiej pozycji znalazła się drużyna Roots z II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie (Piotr Świnionoga i Dominik Wieczorek) pod opieką Roberta Zielińskiego. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie z Bułgarii.

Czytaj dalej
5 maja 2011

Polskie drużyny w europejskich finałach!

Podobnie jak w latach ubiegłych do finałów konkursów organizowanych przez JA-YE Europe znów zakwalifikowały się drużyny z Polski.

Czytaj dalej
18 kwietnia 2011

Gala Finałowa II edycji Projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”.

Podczas Gali Finałowej II edycji Projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”, która odbędzie się 20 kwietnia b.r. najlepsi szkolni inwestorzy i ich nauczyciele, wyłonieni spośród 6 157 zespołów z 1 175 szkół, odbiorą dyplomy i wyróżnienia na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Czytaj dalej
15 kwietnia 2011

Licealiści z Tarnowa zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan 2011.

14 i 15 kwietnia 2011 w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie odbył się po raz siedemnasty finał Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W konkursie opartym na symulacji komputerowej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem JA Titan uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ten praktyczny kurs zarządzania firmą ćwiczy i rozwija wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej oraz podejmowania decyzji.

Czytaj dalej
13 kwietnia 2011

Znamy już finalistów konkursu PRODUKCIK 2011!

W dniach 25 – 27 marca komisja kwalifikacyjna w składzie:
- Halina Dudzik,
- Bogumiła Filipiak,
- Wiesława Kitajgrodzka,
- Karina Machura,
- Artur Dęsoł,
- Łukasz Karwot,
- Paweł Mataśka,
- Andrzej Stężały,
po ocenie prezentacji i raportów z działalności 54 miniprzedsiębiorstw wyłoniła 30 finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "Produkcik 2011".

Czytaj dalej
1 kwietnia 2011

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2011 już niedługo!

14 i 15 kwietnia 2011 r. odbędzie się po raz osiemnasty finał Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2011. W konkursie opartym na symulacji komputerowej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem JA Titan uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ten praktyczny kurs zarządzania firmą ćwiczy i rozwija wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej oraz podejmowania decyzji.

Czytaj dalej
1 kwietnia 2011

„Dzień przedsiębiorczości” zakończony!

31 marca 2011 odbyła się VIII edycja projektu „Dzień przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj dalej
31 marca 2011

"Dzień przedsiębiorczości" już dzisiaj!

„Dzień przedsiębiorczości” 2011 stał się faktem. Dziś uczniowie z 652 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski odbywają jednodniowe praktyki na wybranych przez siebie stanowiskach.

Czytaj dalej
10 lutego 2011

25 drużyn z Polski weźmie udział w światowym konkursie 2011 Global JA Titan Challenge

25 drużyn z Polski weźmie udział w światowym konkursie 2011 Global JA Titan Challenge.
2011 Global JA Titan Challenge to międzynarodowy konkurs organizowany przez Junior Achievement Worlwide. W rozgrywkach uczestniczy ponad 1000 zespołów reprezentujących szkoły z całego świata. W tym roku Polskę będzie reprezentować aż 25 drużyn ze szkół realizujących program "Zarządzanie firmą" oraz finaliści konkursu ogólnopolskiego JA Titan. Listę polskich drużyn zgłoszonych do konkursu można znaleźć tutaj

Czytaj dalej
3 lutego 2011

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

2 lutego 2011 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP, Pana Bronisława Komorowskiego.

Pobierz zdjęcia>>

Czytaj dalej
28 stycznia 2011

Zgłoś się do konkursu Produkcik 2011!

Przypominamy, że wszystkie zarejestrowane w roku szkolnym 2010/2011 miniprzedsiębiorstwa mogą uczestniczyć w Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2011. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 marca 2011, a zakwalifikowane drużyny wezmą udział w finale, który odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Warszawie. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w konkursie JA-YE Europe Company of the Year Competition, który odbędzie się w sierpniu w Oslo.

Czytaj dalej
28 stycznia 2011

Gala przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim już 2 lutego 2011 r.

2 lutego b.r. w Pałacu Prezydenckim odbędzie się Gala Przedsiębiorczości z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Pani Minister Ireny Wóycickiej, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Gala Przedsiębiorczości podsumowuje „Dzień przedsiębiorczości” 2010 i jest okazją do wyróżnienia najaktywniejszych szkół i firm biorących udział w tym wydarzeniu dyplomami i statuetkami wręczanymi przez Pana Prezydenta Komorowskiego i Panią Minister Wóycicką. W „Dniu przedsiębiorczości” wzięło udział ponad 45 000 uczniów z 629 szkół, a pomagało im
45 000 wolontariuszy z 19 000 instytucji, urzędów i firm.

Czytaj dalej
28 stycznia 2011

Jeszcze tylko tydzień na rejestrację do 2011 Global JA Titan Challenge

Przypominamy, że 4 lutego upływa termin rejestracji drużyn do międzynarodowego konkursu 2011 Global JA Titan Challenge. Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować drużynę w systemie Titan i zgłosić chęć uczestnictwa w 2011 Global JA Titan Challenge do koordynatora programu „Zarządzanie firmą” (danuta.romanowska@junior.org.pl)

Czytaj dalej
28 stycznia 2011

Zapraszamy do udziału w konkursie ThinkQuest International Competition 2011

Konkurs ThinkQuest International Competition 2011 polega na opracowaniu rozwiązania rzeczywistego problemu poprzez zastosowanie umiejętności innowacyjnego myślenia, zdolności komunikacyjnych i wiedzy technicznej. Uczestnicy mogą wziąć udział w następujących konkurencjach: ThinkQuest Project Event, Digital Media Event, Application Development Event.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Zespoły mogą liczyć maksymalnie 6 osób i przygotowują pracę konkursową pod opieką trenera-nauczyciela.

Czytaj dalej