Wydarzenia

10 marca 2014

Zapraszamy na szkolenie „Giełda i fundusze inwestycyjne – inwestycje dla każdego”

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości objęła patronatem szkolenie dla nauczycieli przedsiębiorczości i ekonomii „Giełda i fundusze inwestycyjne – inwestycje dla każdego” organizowane przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu Kapitalna Warszawa, propagującego wiedzę o giełdzie i rynku kapitałowym.

 

Czytaj dalej
28 lutego 2014

Zapraszamy do udziału w konferencji "Zostać przedsiębiorczym – innowacyjny program dla gimnazjum"

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Lider projektu "Zostać przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum" , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, serdecznie zaprasza na konferencję upowszechniającą, która odbędzie się w dniu 25 marca 2014 r. w godzinach 11:00 – 15:00 w Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 21.

Czytaj dalej
28 lutego 2014

Nie wybieraj zawodu w ciemno!

Co chcę robić w życiu? Czy mam predyspozycje do wymarzonej pracy? Jakie wybrać studia? To dylematy, przed którymi stają uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną. Jak można je rozwiązać? Biorąc udział w „Dniu przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
7 lutego 2014

„Zostać przedsiębiorczym” na piątkę!

Z przyjemnością informujemy, że „Zostać przedsiębiorczym – program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” uzyskał pomyślny wynik walidacji. Jednocześnie program nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co jest równoznaczne z włączeniem go do polityki oświatowej ministerstwa.  

Czytaj dalej
5 lutego 2014

Fundacja MetLife wspiera kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów!

Przedsiębiorczości można uczyć na biologii, języku polskim albo na wychowaniu fizycznym. Ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, lecz także umiejętność zastosowania jej w praktyce. Pokazuje to Przewodnik dla nauczycieli przygotowywany m.in. przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, której działania w tym obszarze wsparła Fundacja MetLife.

 

               
 

Czytaj dalej
21 stycznia 2014

FUTURE IS OURS!

Tak przewidującą nazwę przyjęła drużyna z XI LO w Poznaniu, która zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Sci-Tech Challenge 2014. Licealiści przekonali się, że wiedza dotycząca transportu, wykorzystania energii oraz nauk ścisłych – ta zdobyta w szkole, podczas warsztatów ExxonMobil Poland oraz samodzielnie – przydaje się nie tylko do pisania klasówek, lecz także w przemyśle i w codziennym życiu. A czasem może zaowocować wyjazdem na europejski finał konkursu do Londynu!
 

PATRONATY MEDIALNE

PATRONAT HONOROWY

Czytaj dalej
9 stycznia 2014

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości już za nami. Teraz czas na jej podsumowanie, dlatego prosimy uczestników wydarzenia o wypełnienie ankiety dostępnej pod adresem http://moje-ankiety.pl/respond-57030.html.

 

Czytaj dalej
8 stycznia 2014

Sci-Tech Challenge ściśle inspiruje!

Odnawialne źródła energii, najnowsze technologie, oszczędność w gospodarowaniu zasobami naturalnymi. To tylko niektóre z zagadnień, którymi interesują się uczestnicy konkursu Sci-Tech Challenge.

 

PATRONATY MEDIALNE


Czytaj dalej
20 grudnia 2013

Dbam o przyszłość

Jak mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi? Jak za pomocą ubezpieczeń zminimalizować finansowe skutki nieszczęśliwych zdarzeń? Dlaczego warto oszczędzać? Jakie są typy inwestycji? Uczniowie szkół biorących udział w programie „Dbam o przyszłość” znają już odpowiedzi na te oraz milion innych pytań związanych z ubezpieczeniami i inwestowaniem.


 

Czytaj dalej
18 grudnia 2013

Głosujmy na polskie szkoły!

Prosimy o głosowanie na polskie szkoły - Hyundai rozda 7 samochodów szkołom biorącym udział w programie Skills for the Future, które zdobędą najwięcej głosów (do 2 szkół z danego państwa). Można oddać jeden głos - wystarczy wpisać imię, nazwisko, mail oraz zaznaczyć szkołę.

Link do głosowania: http://skillsforthefuture.eu/car-donation/2013-2014

Czytaj dalej
18 grudnia 2013

Firmy otwarte na uczniów

Ponad 67,5 tysiąca uczniów z 421 szkół i prawie 1600 firm – to bilans tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” odbywającego się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Liczby te są najlepszym dowodem na to, że polska szkoła zmienia swoje podejście do edukacji, a uczniowie potrzebują kontaktu z doświadczonymi przedstawicielami różnych zawodów, aby zaplanować swoją przyszłą ścieżkę kariery.

Czytaj dalej
5 grudnia 2013

Otwarty bank

Jak działa bank? Skąd biorą się środki na inwestycje i kredyty? Jak powstają kryzysy finansowe?

Czytaj dalej
28 listopada 2013

Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości

15 listopada odbyła się Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls organizowana przez Narodowy Bank Polski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym nauczycielom i dziękujemy za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

Czytaj dalej
31 października 2013

Zarządy biegają na rzecz Fundacji

W dniach 17/18 października odbył się VIII Kongres Zarządu Spółek Giełdowych organizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych – partnera Fundacji w programie „Zarządzanie firmą”. Przedstawiciele spółek nie tylko uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, lecz także biegali na rzecz młodzieży grającej w symulację komputerową „JA Titan”.

Czytaj dalej
22 października 2013

Kiedy skończy się energia na świecie? Sprawdź swoją wiedzę!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Sci-Tech Quiz zaprojektowanym we współpracy z firmą ExxonMobil.


Czytaj dalej
21 października 2013

Biznes przy tablicy w Krakowie

Już po raz trzeci Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza firmę State Street do aktywnego udziału w programie Otwarta firma. Wolontariusze ugoszczą w siedzibie swojego przedsiębiorstwa w Krakowie ponad 50 gimnazjalistów, a także sami poprowadzą zajęcia dla uczniów VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj dalej
18 października 2013

Upowszechniamy „Szkołę praktycznej ekonomii”

6 konferencji – w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Podsumowanie tego, co udało nam się wypracować w projekcie oraz prezentacja dokonań młodzieży. Na koniec warsztaty dla nauczycieli przybliżające zasady realizowania programu. Tak w skrócie można opisać ostatnią fazę upowszechniania projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Czytaj dalej
17 października 2013

ExxonMobil inwestuje w rozwój umysłów ścisłych – wyniki eliminacji do programu Sci-Tech Challenge

To już trzecia edycja programu Sci-Tech Challenge w Polsce, realizowana we współpracy z firmą ExxonMobil. Jego celem jest pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych atrakcyjności zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology – MST). W trakcie programu uczestnicy mają okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.

Czytaj dalej
16 października 2013

Szkolenie trenerów „Od grosika do złotówki”

W dniach 26-28 września odbyły się warsztaty dla koordynatorów regionalnych ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”. Celem spotkania było przygotowanie organizacyjne i dydaktyczne trenerów do prowadzenia szkolenia dla nauczycieli, umożliwiającego wdrażanie nowej wersji programu edukacyjnego.

Czytaj dalej