Wydarzenia

27 marca 2012

Odbyła się IX edycja „Dnia przedsiębiorczości”

22 marca 2012 r. odbył się „Dzień przedsiębiorczości” organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP. Honorowy patronat nad IX edycją tego przedsięwzięcia objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Program ma charakter ogólnopolski i skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Polega na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy.

Maria Chmielowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu podczas praktyk w Pracowni Konserwacji Malarstwa Muzeum Narodowego w Warszawie.

Czytaj dalej
21 marca 2012

Seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”

W dniach 17-18 marca br. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”. W szkoleniu, którego głównym celem było przygotowanie do organizacji i prowadzenia warsztatów dla nauczycieli do nowego modułu tematycznego „Mój budżet” wzięło udział 51 osób.

Czytaj dalej
21 marca 2012

Warsztaty dla regionalnych ekspertów projektu uczniowskiego w ramach programu „Zostać przedsiębiorczym

W dniach 16-18 marca b.r. w Konstancinie-Jeziornie odbyły się warsztaty szkoleniowe dla regionalnych ekspertów projektu uczniowskiego w ramach projektu „Zostać przedsiębiorczym – program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum”.

Czytaj dalej
21 marca 2012

Znamy już zwycięzców krajowego finału Sci-Tech Challenge

16 marca 2012 r. odbył się krajowy finał konkursu Sci-Tech Challenge realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z firmą ExxonMobil. Honorowy patronat nad konkursem objęła Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.


Czytaj dalej
13 marca 2012

„Z klasy do kasy” – konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Z klasy do kasy”. W nowoczesnej, atrakcyjnej dla uczniów formie drużynowych zmagań popularyzuje on wiedzę o rynku kapitałowym, uczy inwestowania i oszczędzania – umiejętności, bez których trudno odnaleźć się w XXI wieku.


 

Czytaj dalej
31 stycznia 2012

Przedłużenie terminu przesyłania zgłoszeń do Projektu

Szanowni Państwo,
W związku z prośbami o przedłużenie terminu przesyłania zgłoszeń do II edycji projektu „Zostać Przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” uprzejmie informujemy, iż termin ten został przedłużony do dnia 21 lutego 2012 roku.
Procedura zgłoszeniowa pozostała bez zmian. Więcej na www.zostac-przedsiebiorczym.junior.org.pl

Czytaj dalej
11 stycznia 2012

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

10 stycznia 2012 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Minister Ireny Wóycickiej, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Ministra Mirosława Sielatyckiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Henryka Wujca, Doradcy Prezydenta RP.

Czytaj dalej
5 stycznia 2012

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Narodowy Bank Polski i Telewizja Polska zapraszają do udziału w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej. To sprawdzian nie tylko dla tych, którzy w zagadnieniach ekonomii czują się jak ryba w wodzie. To także dobra zabawa dla młodzieży, która nie zdecydowała jeszcze o dalszej drodze swojej edukacji. Zanim najlepsi wezmą udział w teście głównym, przeprowadzone będą pretesty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ich zwycięzca otrzyma nagrodę 10 000 złotych na rzecz swojej szkoły.

Czytaj dalej
5 stycznia 2012

Monety NBP wspierają WOŚP

Monety w kształcie serca oraz setki wyjątkowych numizmatów i dzieł sztuki z NBP wspierają XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach akcji Bank z Sercem NBP wystawił na aukcje internetowe 275 przedmiotów, które już teraz osiągnęły cenę 50 000 zł. Aukcje potrwają do 15 stycznia.

Czytaj dalej
19 grudnia 2011

Znamy już finalistów i laureatów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji

15 grudnia zakończyły się zmagania finalistów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Po dwóch dniach i trzech etapach konkursu z 62 osób wyłoniliśmy 18 laureatów, spośród których pierwszą nagrodę zdobył Rafał Wachowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży pod opieką pani Anny Skibińskiej, drugie miejsce zajęła Maria Szandrach z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, którą do olimpiady przygotował pan Waldemar Kotowski, a na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Paradowski z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, przygotowany do zawodów przez panią Katarzynę Sobczak .

Czytaj dalej
12 grudnia 2011

Konkurs dla Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości i członków klubu IMPULS

Narodowy Bank Polski wspólnie z Instytutem Marka Kamińskiego zapraszają członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls i uczniów należących do Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości do udziału w konkursie „Bieguny ekonomii”. W ramach konkursu grupy uczniowskie mają za zadanie przygotować projekt wycieczki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem opracowania prawidłowego biznesplanu i planu promocji. Szczegóły dostępne na stronie www.biegunyekonomii.pl

 

Czytaj dalej
7 grudnia 2011

Działamy z pasją!

Z radością informujemy, że w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją trzy realizowane przez nas programy zostały uznane za „Działania z Pasją”. Takie wyróżnienie otrzymały projekty „Od grosika do złotówki”, „Otwarta firma” oraz „Dzień przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
7 grudnia 2011

Ruszyła rejestracja do „Dnia przedsiębiorczości”

Już można rejestrować się do IX edycji „Dnia przedsiębiorczości”, programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

Czytaj dalej
23 listopada 2011

VI Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2011

Najbardziej przedsiębiorczy nauczyciele oraz przedstawiciele najlepszych zespołów uczniowskich uczestniczących w programach edukacyjnych NBP i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości odebrali nagrody za całoroczną pracę edukacyjną z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
23 listopada 2011

Konferencja - targi "Innowacje w praktyce"

17 listopada 2011 roku odbyła się w Warszawie konferencja i targi „Innowacje w praktyce” zorganizowane przez Krajową Instytucję Wspomagającą – Centrum Projektów Europejskich. Impreza zgromadziła prawie 170 uczestników, przedstawicieli instytucji i organizacji zainteresowanych innowacyjnością w edukacji oraz współpracą ponadnarodową w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki. Wśród nich znaleźli się m.in. reprezentanci Instytucji Pośredniczących, Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego, członkowie Sieci Tematycznych oraz beneficjenci projektów innowacyjnych i projektów współpracy ponadnarodowej, a także potencjalni użytkownicy produktów wypracowanych w ramach projektów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Banks in Action Challenge

Ruszyły zapisy do europejskiego konkursu Banks in Action Challenge. Rejestracja trwa do 16 grudnia 2011 r., szczegóły można znaleźć na stronie projektu (zobacz tutaj).

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011

W ramach inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011 odbyło się uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Rozpoczęła się rejestracja do konkursów w ramach programu „Zarządzanie firmą”

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do sprawdzenia swoich umiejętności w zarządzaniu firmą - do 21 grudnia 2011 r. można rejestrować drużyny do Ogólnopolskiego konkursu JA TITAN 2012. Szczegóły dotyczące konkursu i rejestracji można znaleźć na stronie programu „Zarządzanie firmą” (zobacz tutaj).

Czytaj dalej
10 listopada 2011

Warsztaty w ramach projektu „Zostać przedsiębiorczym”

W dniach 21-24 października w Konstancinie-Jeziornie odbyły się warsztaty szkoleniowe przygotowujące nauczycieli i szkolnych liderów wychowania dla przedsiębiorczości do pilotażowej realizacji innowacyjnego projektu „Zostać przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum”.

Czytaj dalej
13 października 2011

Już niedługo Światowy Dzień Citi dla Społeczności

W dniach od 19 do 28 października 2011 r., w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, już po raz piąty odbędą się Grosikowe wędrówki. Będą to spotkania podsumowujące podróż po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzania, którą odbyli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych.


Czytaj dalej