Wydarzenia

28 maja 2014

Młody biznes górą! Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – PRODUKCIK

Wzrost świadomości ekonomicznej młodzieży, entuzjazm do prowadzenia biznesu i ogromna kreatywność - to wnioski płynące z tegorocznej edycji Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK”. Uczniowie 30 miniprzedsiębiorstw swój potencjał potwierdzą w trakcie finału w dniach 29–30 maja w Warszawie.

Patronat honorowy

 

Patroni medialni


Czytaj dalej
21 maja 2014

Najlepsze młode idee wybrane! Wyniki konkursu IDEA 2014

„Elektroodpady zbierasz – naszą Ziemię wspierasz”, „Czy wiecie, że Krzczonów niejeden na świecie?” oraz „Duże problemy małych ludzi” – to młodzieżowe projekty, które zostały najwyżej ocenione w konkursie IDEA 2014. Najaktywniejsi gimnazjaliści z całej Polski stanęli w szranki w finale 20 maja.


Czytaj dalej
13 maja 2014

Pomysły uczniowskie na start!

Wybór najaktywniejszych gimnazjalistów, którzy łączą zdobywanie wiedzy z podejmowaniem działań to główny cel konkursu IDEA 2014. Finał zmagań uczniowskich odbędzie się 20 maja w Konstancinie-Jeziornej.

 

 

Czytaj dalej
29 kwietnia 2014

Znamy zwycięzców krajowego konkursu Hyundai Award!

29 kwietnia zakończyły się zmagania drużyn w Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo związane z rynkiem motoryzacyjnym w ramach programu Skills for the Future! Zdobywcą pierwszego miejsca jest drużyna Lazy Flowers z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, drugiego zaś drużyna Perjantai z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świeciu.

Czytaj dalej
17 kwietnia 2014

Konkurs AXA Polska!

Stwórz mapę ubezpieczeń w Twoim domu i weź udział w konkursie!


AXA Polska oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy brali udział w programie AXA "Dbam o przyszłość" na konkurs, w którym nagrodą są książki Martyny Wojciechowskiej z odręczną dedykacją autorki. Zadaniem konkursowym jest opisanie ryzyk na jakie narażeni są członkowie rodziny w codziennym życiu i stworzenie mapy ubezpieczeń, które mogą chronić ich przed konsekwencjami zdarzeń w krótkim i długim okresie czasu.
Na rozwiązania czekamy do 20 maja!

Szczegóły zadania oraz regulamin.
 

Czytaj dalej
16 kwietnia 2014

Hyundai przekazuje samochody!

15 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość przekazania auta osobowego. Kilka dni wcześniej podobna nagroda została dostarczona do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Samochody były nagrodami w konkursie dla uczestników programu „Skills for the Future”, organizowanym w Polsce przez firmę Hyundai Motor Poland wraz z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
14 kwietnia 2014

Nowe pokolenie menedżerów!

Jak prowadzić firmę w czasie kryzysu? Jak inwestować w niestabilnej sytuacji politycznej? Czy receptą jest udział w przetargach na dostarczanie sprzętu wojskowego? Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – znają odpowiedzi na te pytania.

Sponsorzy

Patronaty medialne


Czytaj dalej
14 kwietnia 2014

Hyundai wspiera kreatywność!

Co kryje się pod maską samochodu? Jak siedzi się za kierownicą auta marki Hyundai? Już wkrótce uczniowie dwóch polskich szkół, uczestniczących w programie „Skills for the Future” – sami się o tym przekonają!

Czytaj dalej
7 kwietnia 2014

Polacy znów wśród zwycięzców Europejskiego Konkursu Sci-Tech Challenge!

Super8, drużyna, w skład której wchodził Szymon Lewandowski z XI LO im. Zembrzuskich w Poznaniu, a także uczniowie z Francji, Norwegii i Włoch zwyciężyła w tegorocznym finale Europejskiego Konkursu Sci-Tech Challenge, realizowanego przez organizację Junior Achievement-Young Enterprise Europe w partnerstwie z firmą ExxonMobil.

Czytaj dalej
3 kwietnia 2014

Nastoletni menedżerowie!

Zaciągają kredyty w wirtualnym świecie i uruchamiają nowe linie produkcyjne, decydują o fuzjach oraz wydatkowaniu środków na promocję, a także inwestycje. Są dopiero uczniami liceum bądź technikum, a już doskonale orientują się w sposobach zarządzania firmą. Dzięki symulacji komputerowej JA Titan wiedzą, jakie konsekwencje niosą wybrane przez nich rozwiązania i są przygotowani na niespodziewane okoliczności.

Sponsorzy

Patronaty medialne

Czytaj dalej
26 marca 2014

Młodzież poznaje zawody dzięki praktykom!

„Dzień przedsiębiorczości” już za tydzień. 2. kwietnia około 50 tysięcy uczniów będzie uczestniczyć w jednodniowych praktykach. Młodzi ludzie towarzyszyć będą profesjonalistom w ich miejscach pracy. Dzięki wolontariuszom z różnych firm i instytucji spróbują swoich sił w wymarzonych zawodach. 11. edycję tego programu objął patronatem honorowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
 

Czytaj dalej
26 marca 2014

XI edycja Festiwalu BOSS - Rozwój, Kariera, Sukces

Jesteś przedsiębiorczy? Masz pomysł na biznes? Szukasz wartościowych szkoleń, które dadzą Ci solidny zastrzyk motywacji oraz przygotowanie merytoryczne do Bardzo Odpowiedzialnego Startu w Samodzielność?

Festiwal BOSS to wydarzenie właśnie dla Ciebie!


 

Czytaj dalej
21 marca 2014

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce zdobywcą prestiżowej nagrody Global Entrepreneurship Week Award

19 marca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce, koordynowany przez Forum Młodych Lewiatan, pokonał 143 krajów świata zajmując pierwsze miejsce w kategorii “Największa liczba partnerów” w 2013 roku. Nagrodę za to niezwykłe osiągnięcie wręczono podczas trwającego w tym tygodniu Światowego Kongresu Przedsiębiorczości w Moskwie.

Czytaj dalej
17 marca 2014

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

14 marca 2014 r. w Pałacu Prezydenckim odbędzie się Gala Przedsiębiorczości, będąca zwieńczeniem 10. edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad 10. edycją programu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj dalej
10 marca 2014

Zapraszamy na szkolenie „Giełda i fundusze inwestycyjne – inwestycje dla każdego”

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości objęła patronatem szkolenie dla nauczycieli przedsiębiorczości i ekonomii „Giełda i fundusze inwestycyjne – inwestycje dla każdego” organizowane przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu Kapitalna Warszawa, propagującego wiedzę o giełdzie i rynku kapitałowym.

 

Czytaj dalej
28 lutego 2014

Zapraszamy do udziału w konferencji "Zostać przedsiębiorczym – innowacyjny program dla gimnazjum"

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Lider projektu "Zostać przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum" , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, serdecznie zaprasza na konferencję upowszechniającą, która odbędzie się w dniu 25 marca 2014 r. w godzinach 11:00 – 15:00 w Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 21.

Czytaj dalej
28 lutego 2014

Nie wybieraj zawodu w ciemno!

Co chcę robić w życiu? Czy mam predyspozycje do wymarzonej pracy? Jakie wybrać studia? To dylematy, przed którymi stają uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną. Jak można je rozwiązać? Biorąc udział w „Dniu przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
7 lutego 2014

„Zostać przedsiębiorczym” na piątkę!

Z przyjemnością informujemy, że „Zostać przedsiębiorczym – program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” uzyskał pomyślny wynik walidacji. Jednocześnie program nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, co jest równoznaczne z włączeniem go do polityki oświatowej ministerstwa.  

Czytaj dalej