Wydarzenia

27 kwietnia 2012

Dwie drużyny z Łosic w finale międzynarodowego konkursu Global JA Titan Challenge!

Do finału konkursu 2012 Global JA Titan Challenge awansowały w tym roku aż dwie polskie drużyny. Co ciekawe, obie uczą się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach i do konkursu przygotowywał ich ten sam opiekun – pan Jarosław Mitek.

Serdecznie gratulujemy sukcesu obu zespołom z Łosic oraz ich opiekunowi i życzymy powodzenia w sierpniowym finale!
 

Czytaj dalej
27 kwietnia 2012

Zakończył się konkurs European Sci-Tech Challenge

20 marca 2012 r. zakończył się European Sci-Tech Challenge w Rotterdamie. Celem konkursu organizowanego przez JA-YE Europe w partnerstwie z firmą ExxonMobil jest rozwijanie wśród uczniów w wieku 15-18 lat innowacyjności, przedsiębiorczych postaw, umiejętności rozwiązywania problemów oraz zachęcanie ich do wybrania w przyszłości studiów i zawodów związanych z matematyką, nauką i technologią.

 
Czytaj dalej
18 kwietnia 2012

Licealiści z Tarnowa zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan 2012

12 i 13 kwietnia 2012 r. odbył się po raz dziewiętnasty finał Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W konkursie opartym na symulacji komputerowej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem JA Titan uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ten praktyczny kurs zarządzania firmą ćwiczy umiejętności i rozwija wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej oraz podejmowania decyzji.

Czytaj dalej
11 kwietnia 2012

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2012 już niedługo!

12 i 13 kwietnia 2012 r. odbędzie się po raz dziewiętnasty finał Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2012. W konkursie opartym na symulacji komputerowej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem JA Titan uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ten praktyczny kurs zarządzania firmą ćwiczy i rozwija wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej oraz podejmowania decyzji.

Czytaj dalej
3 kwietnia 2012

Sonia Wędrychowicz-Horbatowska laureatką JA-YE Europe Leadership Award

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że podczas odbywającego się w dniach 28-30 marca 2012 r. w Zurichu JA-YE Annual General Meeting pani Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, Przewodnicząca Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy, została wyróżniona JA-YE Europe Leadership Award.

Przewodnicząca Rady FMP Sonia Wędrychowicz-Horbatowska odbiera nagrodę z rąk Michaela P. Bray’a - Przewodniczącego Rady JA-YE Europe.
 

Czytaj dalej
27 marca 2012

Odbyła się IX edycja „Dnia przedsiębiorczości”

22 marca 2012 r. odbył się „Dzień przedsiębiorczości” organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP. Honorowy patronat nad IX edycją tego przedsięwzięcia objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Program ma charakter ogólnopolski i skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Polega na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy.

Maria Chmielowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu podczas praktyk w Pracowni Konserwacji Malarstwa Muzeum Narodowego w Warszawie.

Czytaj dalej
21 marca 2012

Seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”

W dniach 17-18 marca br. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”. W szkoleniu, którego głównym celem było przygotowanie do organizacji i prowadzenia warsztatów dla nauczycieli do nowego modułu tematycznego „Mój budżet” wzięło udział 51 osób.

Czytaj dalej
21 marca 2012

Warsztaty dla regionalnych ekspertów projektu uczniowskiego w ramach programu „Zostać przedsiębiorczym

W dniach 16-18 marca b.r. w Konstancinie-Jeziornie odbyły się warsztaty szkoleniowe dla regionalnych ekspertów projektu uczniowskiego w ramach projektu „Zostać przedsiębiorczym – program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum”.

Czytaj dalej
21 marca 2012

Znamy już zwycięzców krajowego finału Sci-Tech Challenge

16 marca 2012 r. odbył się krajowy finał konkursu Sci-Tech Challenge realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z firmą ExxonMobil. Honorowy patronat nad konkursem objęła Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.


Czytaj dalej
13 marca 2012

„Z klasy do kasy” – konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Z klasy do kasy”. W nowoczesnej, atrakcyjnej dla uczniów formie drużynowych zmagań popularyzuje on wiedzę o rynku kapitałowym, uczy inwestowania i oszczędzania – umiejętności, bez których trudno odnaleźć się w XXI wieku.


 

Czytaj dalej
31 stycznia 2012

Przedłużenie terminu przesyłania zgłoszeń do Projektu

Szanowni Państwo,
W związku z prośbami o przedłużenie terminu przesyłania zgłoszeń do II edycji projektu „Zostać Przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” uprzejmie informujemy, iż termin ten został przedłużony do dnia 21 lutego 2012 roku.
Procedura zgłoszeniowa pozostała bez zmian. Więcej na www.zostac-przedsiebiorczym.junior.org.pl

Czytaj dalej
11 stycznia 2012

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

10 stycznia 2012 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Minister Ireny Wóycickiej, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Ministra Mirosława Sielatyckiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Henryka Wujca, Doradcy Prezydenta RP.

Czytaj dalej
5 stycznia 2012

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Narodowy Bank Polski i Telewizja Polska zapraszają do udziału w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej. To sprawdzian nie tylko dla tych, którzy w zagadnieniach ekonomii czują się jak ryba w wodzie. To także dobra zabawa dla młodzieży, która nie zdecydowała jeszcze o dalszej drodze swojej edukacji. Zanim najlepsi wezmą udział w teście głównym, przeprowadzone będą pretesty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ich zwycięzca otrzyma nagrodę 10 000 złotych na rzecz swojej szkoły.

Czytaj dalej
5 stycznia 2012

Monety NBP wspierają WOŚP

Monety w kształcie serca oraz setki wyjątkowych numizmatów i dzieł sztuki z NBP wspierają XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach akcji Bank z Sercem NBP wystawił na aukcje internetowe 275 przedmiotów, które już teraz osiągnęły cenę 50 000 zł. Aukcje potrwają do 15 stycznia.

Czytaj dalej
19 grudnia 2011

Znamy już finalistów i laureatów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji

15 grudnia zakończyły się zmagania finalistów IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Po dwóch dniach i trzech etapach konkursu z 62 osób wyłoniliśmy 18 laureatów, spośród których pierwszą nagrodę zdobył Rafał Wachowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży pod opieką pani Anny Skibińskiej, drugie miejsce zajęła Maria Szandrach z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, którą do olimpiady przygotował pan Waldemar Kotowski, a na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Paradowski z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, przygotowany do zawodów przez panią Katarzynę Sobczak .

Czytaj dalej
12 grudnia 2011

Konkurs dla Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości i członków klubu IMPULS

Narodowy Bank Polski wspólnie z Instytutem Marka Kamińskiego zapraszają członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls i uczniów należących do Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości do udziału w konkursie „Bieguny ekonomii”. W ramach konkursu grupy uczniowskie mają za zadanie przygotować projekt wycieczki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem opracowania prawidłowego biznesplanu i planu promocji. Szczegóły dostępne na stronie www.biegunyekonomii.pl

 

Czytaj dalej
7 grudnia 2011

Działamy z pasją!

Z radością informujemy, że w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją trzy realizowane przez nas programy zostały uznane za „Działania z Pasją”. Takie wyróżnienie otrzymały projekty „Od grosika do złotówki”, „Otwarta firma” oraz „Dzień przedsiębiorczości”.

Czytaj dalej
7 grudnia 2011

Ruszyła rejestracja do „Dnia przedsiębiorczości”

Już można rejestrować się do IX edycji „Dnia przedsiębiorczości”, programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

Czytaj dalej
23 listopada 2011

VI Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2011

Najbardziej przedsiębiorczy nauczyciele oraz przedstawiciele najlepszych zespołów uczniowskich uczestniczących w programach edukacyjnych NBP i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości odebrali nagrody za całoroczną pracę edukacyjną z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Czytaj dalej