Wydarzenia

18 listopada 2011

Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Banks in Action Challenge

Ruszyły zapisy do europejskiego konkursu Banks in Action Challenge. Rejestracja trwa do 16 grudnia 2011 r., szczegóły można znaleźć na stronie projektu (zobacz tutaj).

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011

W ramach inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011 odbyło się uroczyste podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Otwarta firma”, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
18 listopada 2011

Rozpoczęła się rejestracja do konkursów w ramach programu „Zarządzanie firmą”

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do sprawdzenia swoich umiejętności w zarządzaniu firmą - do 21 grudnia 2011 r. można rejestrować drużyny do Ogólnopolskiego konkursu JA TITAN 2012. Szczegóły dotyczące konkursu i rejestracji można znaleźć na stronie programu „Zarządzanie firmą” (zobacz tutaj).

Czytaj dalej
10 listopada 2011

Warsztaty w ramach projektu „Zostać przedsiębiorczym”

W dniach 21-24 października w Konstancinie-Jeziornie odbyły się warsztaty szkoleniowe przygotowujące nauczycieli i szkolnych liderów wychowania dla przedsiębiorczości do pilotażowej realizacji innowacyjnego projektu „Zostać przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum”.

Czytaj dalej
13 października 2011

Już niedługo Światowy Dzień Citi dla Społeczności

W dniach od 19 do 28 października 2011 r., w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, już po raz piąty odbędą się Grosikowe wędrówki. Będą to spotkania podsumowujące podróż po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzania, którą odbyli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych.


Czytaj dalej
12 października 2011

Zapraszamy do udziału w Sci-Tech Quiz!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Sci-Tech Quiz zorganizowanym we współpracy z firmą ExxonMobil. Każdy, kto rozwiąże Quiz Sci-Tech w języku polskim i odpowie poprawnie na 14 z 17 pytań, zdobędzie imienny certyfikat. Zdobądź certyfikat Sci-Tech Challenge już dziś!

Czytaj dalej
12 października 2011

Rozpoczęła się rejestracja do projektu „Otwarta firma”

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma”, organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła otrzymuje zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

Czytaj dalej
12 października 2011

Rozpoczęły się zapisy do IV edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji!

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Przedmiotem Olimpiady są szeroko rozumiane finanse, instytucje rynku finansowego, sposoby ich funkcjonowania, instrumenty finansowe oraz zasady racjonalnego z nich korzystania.
Tematem tegorocznej edycji Olimpiady jest bezpieczeństwo konsumenta na rynku finansowym.

Czytaj dalej
9 września 2011

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - ruszyła rejestracja do gry giełdowej i kursu e-learningowego o inwestowaniu

Od 1 września Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego przyjmuje zgłoszenia do dziesiątej edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. Partnerem Merytorycznym projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
9 września 2011

Szkolenia w ramach projektu „Od grosika do złotówki”

Rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w ramach projektu „Od grosika do złotówki”. W 20 warsztatach prowadzonych się na terenie całej Polski przez doświadczonych trenerów FMP weźmie udział ponad 400 nauczycieli, którzy przygotują się do wdrażania programu z zakresu edukacji finansowej w klasach trzecich szkoły podstawowej. Zajęcia z uczniami trwać będą od połowy września do grudnia. Jedną z okazji do podsumowania projektu będą „Grosikowe wędrówki”, w których udział wezmą uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni wolontariusze Citi Handlowy.

Czytaj dalej
5 września 2011

Konkurs na pracę pisemną Narodowego Banku Polskiego

Narodowy Bank Polski zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w X edycji Konkursu na pracę pisemną. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do zgłębiania wiedzy z ekonomii oraz nabycie umiejętności praktycznego jej wykorzystania.

Czytaj dalej
5 września 2011

Szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”

W dniach 22-26 sierpnia 2011 w Konstancinie-Jeziornie odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. W zajęciach prowadzonych przez doświadczonych trenerów FMP wzięło udział 100 nauczycieli, którzy przygotowywali się do udziału w testowaniu innowacyjnego programu nauczania oraz materiałów dydaktycznych do nowego przedmiotu ekonomia w praktyce.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj dalej
2 września 2011

Konkurs ThinkQuest International Competition 2012

Zapraszamy do udziału w konkursie ThinkQuest International Competition 2012 organizowanym przez Oracle Education Foundation. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej.

 

Czytaj dalej
10 sierpnia 2011

Brytyjczycy zwycięzcami Company of the Year Competition 2011

6 sierpnia 2011 r. zakończył się, rozgrywany w tym roku w Oslo, finał Company of the Year Competition. W konkursie brało udział wiele doskonałych zespołów, a główną nagrodę zdobyło brytyjskie przedsiębiorstwo Summit Enterprise, produkujące długopisy z atomizerem do perfum.

Czytaj dalej
9 sierpnia 2011

Laureaci Olimpiady Wiedzy o Finansach będą zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego

W komunikacie Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 30 czerwca 2011 r. współorganizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości Olimpiada Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji znalazła się na liście turniejów i olimpiad tematycznych, których laureaci i finaliści będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego w 2012 roku.

Czytaj dalej
3 sierpnia 2011

Olimpiada pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Minister Edukacji Narodowej Pani Katarzyna Hall objęła honorowym patronatem IV Olimpiadę Wiedzy o Finansach Banki w Akcji organizowaną przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Narodowy Bank Polski, Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy oraz Wyższe Szkoły Bankowe. Informacje o olimpiadzie znajdziecie na stronie http://www.olimpiadafinansowa.pl/

Czytaj dalej
14 czerwca 2011

Konkurs IDEA 2011 zakończony

W dniach 9-10 czerwca 2011 r. w Konstancinie - Jeziornie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2011. Konkurs jest częścią programu edukacyjnego „Przedsiębiorczość” skierowanego do uczniów gimnazjów, realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
7 czerwca 2011

Znamy już zwycięzców PRODUKCIKA 2011!

W ramach Europejskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo w dniach 2-3 czerwca 2011 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - patrona wydarzenia - odbył się XVI finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2011. Konkurs daje młodym ludziom możliwość prowadzenia na terenie szkoły własnych przedsiębiorstw. Uczniowie gromadzą kapitał, wybierają produkt, prowadzą badania marketingowe, organizują proces produkcji oraz sprzedaży, a także prowadzą ewidencję działalności zgodnie z zasadami panującymi
w spółkach jawnych.

Czytaj dalej
20 maja 2011

Polacy znów na europejskim podium!

W rozegranym 14 maja b.r. finale JA-YE Europe Banks in Action Challenge trzecie miejsce zajęła drużyna MAKO w składzie Magda Mejzner i Michał Koniar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku pod opieką Mieczysława Mejznera. Czwarte miejsce przypadło w udziale drużynie MAKA w składzie Katarzyna Puton i Magdalena Sosińska reprezentującej tę samą szkołę.

Czytaj dalej
20 maja 2011

Zaproszenie do programu „Ekonomia na co dzień”

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza na nieodpłatne 8-godzinne szkolenie dla nauczycieli gimnazjum „Ekonomia na co dzień”, które odbędzie się 3 czerwca b.r.

Czytaj dalej