Wydarzenia

28 maja 2021

RESIN zdobywcą Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2021!

Drugi w historii e-finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK odbył się 27-28 maja br. Najlepsze 20 uczniowskich firm zaprezentowało się w trakcie rozmów z komisją konkursową oraz prezentacji online. Po emocjonującym finale Grand Prix zdobyło miniprzedsiębiorstwo RESIN reprezentujące Zespół Szkół Technicznych nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim pod opieką Pani Celiny Krzyżańskiej.

Czytaj dalej
24 maja 2021

Uczniowie z Konina zwycięzcami Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych

Założeniem Forum realizowanego w ramach programu „Ekonomia na co dzień” było zainspirowanie młodzieży do interdyscyplinarnych aktywności i praktycznego wykorzystania wiedzy, angażowanie uczniów do podejmowania inicjatyw promujących edukację ekonomiczną w środowisku szkolnym i lokalnym. Do I etapu szkolnego mogli przystąpić wszyscy uczniowie realizujący program "Ekonomia na co dzień". Zespoły uczniów miały za zadanie inicjowanie edukacji finansowej i ekonomicznej w dowolnej formie jak np. wystawy, happeningi, foldery, plakaty, spotkania z przedstawicielami biznesu, itp. pod hasłem przewodnim “Mój region – przyszłość dla wielu”. Do finału zostało zaproszonych 12 szkół najbardziej zaangażowanych w różnorodne działania ekonomiczne.

Czytaj dalej
19 maja 2021

Zespoły Dream Team i AOV zwycięzcami ex aequo Social Innovation Relay 2021!

19 maja 2021 r. eksperci Nationale-Nederlanden i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości po raz kolejny wyłonili najlepsze pomysły na innowacje społeczne opracowane przez uczniów szkół średnich. W finale polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay 2021 wzięło udział 10 zespołów wyłonionych spośród 109, które zgłosiły się do projektu. Po raz pierwszy w historii konkursu zwycięzcami ex aequo zostały dwa zespoły: Dream Team z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu oraz AOV z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku.

Czytaj dalej
14 maja 2021

Młodzież rozwiązuje ważne problemy środowiskowe.

Młodzi ludzie odgrywają kluczową rolę w rozwiązywaniu niektórych z najpilniejszych globalnych i lokalnych wyzwań społecznych i środowiskowych. Pokazali to uczestnicy Innovation Camp Online, który odbył się w dniach 13-14 maja br. 64 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski rywalizowało o tytuł najlepszych innowatorów. Zwyciężył zespół Sakopta Vide z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z EY GDS Poland.

Czytaj dalej
9 kwietnia 2021

Seminarium dla trenerów „Od grosika do złotówki”

26.02.2021 r. odbyło się wirtualne seminarium dla koordynatorów regionalnych ogólnopolskiego projektu „Od grosika do złotówki”. Celem spotkania było przedstawienie trenerom nowych rozwiązań i funkcjonalności stworzonej platformy, jak i wypracowanych rezultatów, typu filmy, gry czy e-przewodnik dla nauczycieli. Jednocześnie omówione zostały sprawy organizacyjne przygotowujące trenerów do prowadzenia szkoleń dla nauczycieli.

Czytaj dalej
30 marca 2021

Wystąpienie Minister Marzeny Machałek podsumowujące 17. edycję Dnia Przedsiębiorczości

Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki
Członek Komitetu Honorowego Dnia Przedsiębiorczości

Czytaj dalej
26 marca 2021

Wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej dla „PRODUKCIKA”!

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2020 otrzymał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej. Doceniono jego wpływ na rozwój kompetencji finansowych Polaków. Wyróżnienie zostało wręczone na ręce prezesa fundacji Małgorzaty Sobkowicz podczas dzisiejszego V Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
3 marca 2021

Warsztaty dla nauczycieli realizujących program „Ekonomia na co dzień”

Od grudnia 2020 r. do marca br. nauczyciele ze szkół podstawowych brali udział w e–warsztatach pt. „Moja przyszłość – moje decyzje, kształtowanie aktywnych postaw ucznia".

Czytaj dalej
25 lutego 2021

E-commerce teraz również dla młodzieżowych miniprzedsiębiorstw

Segment e-commerce w Polsce w ostatnich latach rozwijał się w średnim tempie około 18% rocznie (Forbes Polska). Jednak w wyniku pandemii koronawirusa wyniki za 2020 rok są jeszcze bardziej imponujące – handel internetowy wzrósł r/r o 26%! (PMR Market Experts).  

Czytaj dalej
16 grudnia 2020

Inauguracja e-wykładów dla uczniów programu „Moje finanse”

"Kompetencje przyszłości w erze cyfryzacji"

Wykład prowadził Cezary Jaroni

Grow with Google Program Manager

Czytaj dalej
1 grudnia 2020

Najlepsze uczniowskie innowacje społeczne wybrane

1 grudnia odbył się Social Innovation Camp online. Osiem zespołów z całej Polski rywalizowało w konkursie na najlepszą innowację społeczną. Uczniowie pracowali w zespołach 8-10 osób nad rozwiązaniem, które pomogłoby młodzieży poruszać się bezpiecznie w mediach społecznościowych oraz radzić sobie z hejtem.

Czytaj dalej
23 listopada 2020

Najaktywniejsze szkoły w programie Otwarta firma 2020

W dniach 16–22 listopada 2020 r. odbyła się trzynasta edycja programu Otwarta firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które mimo trudności związanych z pandemią koronawirusa COVID-19 wzięły udział w programie Otwarta firma 2020.

Czytaj dalej
26 października 2020

„Moja przyszłość – moje decyzje, kształtowanie aktywnych postaw ucznia” – seminarium dla trenerów programu Ekonomia na co dzień

W dniach 24-25.10.2020 odbyło się seminarium dla trenerów programu Ekonomia na co dzień, pt: "Moja przyszłość – moje decyzje, kształtowanie aktywnych postaw ucznia". Program jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości. W tym roku po raz pierwszy odbyło się online w formie webinarium.

Czytaj dalej
12 października 2020

e-SEMINARIUM DLA TRENERÓW PROGRAMU „MOJE FINANSE”

10 i 11 października odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”, którego tematem przewodnim był „Rynek pracy w Polsce i Unii Europejskiej”. 

Czytaj dalej
21 lipca 2020

Już jutro rozpoczyna się JA Europe Company of the Year Competition 2020!

Już od jutra miniprzedsiębiorstwa z 39 krajów mierzyć się będą w pierwszym w historii wirtualnym JA Europe Company of the Year Competition. W tym gronie znalazły się również Animalki - zwycięzcy polskiej edycji konkursu, reprezentujący VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Opiekunem miniprzedsiębiorstwa jest Pani Teresa Wójcicka.

Czytaj dalej
15 czerwca 2020

e-Finał Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki Ekonomiczne

Dzisiaj, 15 czerwca 2020 r. za pośrednictwem platformy Zoom odbyła się runda finałowa Ogólnopolskiego e-Finału Potyczki Ekonomiczne.

Do finału zakwalifikowało się 12 zespołów uczniów ze szkół podstawowych. Konkurencje online obejmowały podstawową wiedzę z zakresu ekonomii, zasad bezpieczeństwa i racjonalnego zarządzania finansami, funkcjonowania na rynku pracy, weryfikowały umiejętności zdalnej współpracy w zespole.

Czytaj dalej
10 czerwca 2020

Licealiści z Częstochowy zwycięzcami e-Finału Ogólnopolskiego Konkursu „PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU FINANSOWYM”

W dniach 9-10 czerwca odbył się e-Finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU FINANSOWYM”. Kilkumiesięczne zmagania konkursowe blisko 5000 uczniów oraz dwudniowy finał, zwieńczyła debata finałowa toczona metodą K. Poppera. Tegoroczny temat debaty brzmiał: „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu fundamentem przedsiębiorczości w XXI wieku”. Z ośmiu finałowych drużyn najlepsi okazali się uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego  im. dra Władysława Biegańskiego w Częstochowie, pod opieką Pani Agnieszki Ziajskiej.

Czytaj dalej
4 czerwca 2020

Animalki zwyciężają w jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2020!

W dniach 2-3 czerwca odbył e-finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiebiorstwo PRODUKCIK 2020. To było wyjątkowe wydarzenie, nie tylko ze względu na jubileusz dwudziestopięciolecia konkursu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”, ale również z powodu epidemii koronawirusa. Najlepsze 20 uczniowskich firm zaprezentowało się w trakcie rozmów z komisją konkursową oraz prezentacji online. Grand Prix zdobyło miniprzedsiębiorstwo Animalki reprezentujące VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach pod opieką Pani Teresy Wójcickiej.

Czytaj dalej
29 maja 2020

Armata.Team z Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu z najlepszym pomysłem na przedsiębiorstwo społeczne w konkursie Social Innovation Relay 2020!

Social Innovation Relay to ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale-Nederlanden skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mają za zadanie opracować biznesplan innowacyjnego przedsiębiorstwa społecznego, którego celem będzie rozwiązanie wybranego przez nich problemu społecznego. W finale konkursu wzięło udział 10 najlepszych zespołów wyłonionych przez ekspertów Fundacji i Partnera.

 

Czytaj dalej
29 maja 2020

Dwanaście najlepszych zespołów weźmie udział w e-finale Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki Ekonomiczne

Zakończyły się już dwa etapy konkursu dostosowane do warunków wymuszonych przez COVID-19. W pierwszym – szkolnym – zespoły uczniów miały za zadanie opracowanie ćwiczenia z zakresu edukacji ekonomicznej.

Czytaj dalej