Wydarzenia

23 listopada 2020

Najaktywniejsze szkoły w programie Otwarta firma 2020

W dniach 16–22 listopada 2020 r. odbyła się trzynasta edycja programu Otwarta firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom, firmom i instytucjom, które mimo trudności związanych z pandemią koronawirusa COVID-19 wzięły udział w programie Otwarta firma 2020.

Czytaj dalej
26 października 2020

„Moja przyszłość – moje decyzje, kształtowanie aktywnych postaw ucznia” – seminarium dla trenerów programu Ekonomia na co dzień

W dniach 24-25.10.2020 odbyło się seminarium dla trenerów programu Ekonomia na co dzień, pt: "Moja przyszłość – moje decyzje, kształtowanie aktywnych postaw ucznia". Program jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości. W tym roku po raz pierwszy odbyło się online w formie webinarium.

Czytaj dalej
12 października 2020

e-SEMINARIUM DLA TRENERÓW PROGRAMU „MOJE FINANSE”

10 i 11 października odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”, którego tematem przewodnim był „Rynek pracy w Polsce i Unii Europejskiej”. 

Czytaj dalej
21 lipca 2020

Już jutro rozpoczyna się JA Europe Company of the Year Competition 2020!

Już od jutra miniprzedsiębiorstwa z 39 krajów mierzyć się będą w pierwszym w historii wirtualnym JA Europe Company of the Year Competition. W tym gronie znalazły się również Animalki - zwycięzcy polskiej edycji konkursu, reprezentujący VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Opiekunem miniprzedsiębiorstwa jest Pani Teresa Wójcicka.

Czytaj dalej
15 czerwca 2020

e-Finał Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki Ekonomiczne

Dzisiaj, 15 czerwca 2020 r. za pośrednictwem platformy Zoom odbyła się runda finałowa Ogólnopolskiego e-Finału Potyczki Ekonomiczne.

Do finału zakwalifikowało się 12 zespołów uczniów ze szkół podstawowych. Konkurencje online obejmowały podstawową wiedzę z zakresu ekonomii, zasad bezpieczeństwa i racjonalnego zarządzania finansami, funkcjonowania na rynku pracy, weryfikowały umiejętności zdalnej współpracy w zespole.

Czytaj dalej
10 czerwca 2020

Licealiści z Częstochowy zwycięzcami e-Finału Ogólnopolskiego Konkursu „PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU FINANSOWYM”

W dniach 9-10 czerwca odbył się e-Finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU FINANSOWYM”. Kilkumiesięczne zmagania konkursowe blisko 5000 uczniów oraz dwudniowy finał, zwieńczyła debata finałowa toczona metodą K. Poppera. Tegoroczny temat debaty brzmiał: „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu fundamentem przedsiębiorczości w XXI wieku”. Z ośmiu finałowych drużyn najlepsi okazali się uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego  im. dra Władysława Biegańskiego w Częstochowie, pod opieką Pani Agnieszki Ziajskiej.

Czytaj dalej
4 czerwca 2020

Animalki zwyciężają w jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2020!

W dniach 2-3 czerwca odbył e-finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiebiorstwo PRODUKCIK 2020. To było wyjątkowe wydarzenie, nie tylko ze względu na jubileusz dwudziestopięciolecia konkursu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”, ale również z powodu epidemii koronawirusa. Najlepsze 20 uczniowskich firm zaprezentowało się w trakcie rozmów z komisją konkursową oraz prezentacji online. Grand Prix zdobyło miniprzedsiębiorstwo Animalki reprezentujące VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach pod opieką Pani Teresy Wójcickiej.

Czytaj dalej
29 maja 2020

Armata.Team z Zespołu Szkół nr 2 w Sosnowcu z najlepszym pomysłem na przedsiębiorstwo społeczne w konkursie Social Innovation Relay 2020!

Social Innovation Relay to ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale-Nederlanden skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mają za zadanie opracować biznesplan innowacyjnego przedsiębiorstwa społecznego, którego celem będzie rozwiązanie wybranego przez nich problemu społecznego. W finale konkursu wzięło udział 10 najlepszych zespołów wyłonionych przez ekspertów Fundacji i Partnera.

 

Czytaj dalej
29 maja 2020

Dwanaście najlepszych zespołów weźmie udział w e-finale Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki Ekonomiczne

Zakończyły się już dwa etapy konkursu dostosowane do warunków wymuszonych przez COVID-19. W pierwszym – szkolnym – zespoły uczniów miały za zadanie opracowanie ćwiczenia z zakresu edukacji ekonomicznej.

Czytaj dalej
13 maja 2020

Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwa zmierzą się w E-Finale!

Komisja kwalifikacyjna złożona z przedstawicieli biznesu reprezentujących firmy Accenture, BNY Mellon, Citi Handlowy, Euroclear Bank, Dentsu Aegis Network Polska, HSBC, MetLife dokonała w dniach 30 kwietnia – 8 maja 2020 r. oceny działalności młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.

Program realizowany wspólnie z:  

 

Czytaj dalej
Minister Marzena Machałek oraz Minister Marek Niedużak wręczają nagrodę laureatowi konkursu
28 lutego 2020

Gala Przedsiębiorczości w Ministerstwie Rozwoju

27 lutego b.r. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się Gala podsumowująca 16. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Gości powitał Zbigniew Modrzewski Prezes Zarządu Fundacji. Pogratulował laureatom oraz podziękował za współpracę wszystkim szkołom, firmom i instytucjom zaangażowanym w realizację programu. Podkreślił znaczenie Dnia przedsiębiorczości dla polskiej szkoły ze względu na jego imponujący zasięg, a także zaangażowanie dziesiątek tysięcy dorosłych w edukację młodzieży. We wszystkich edycjach programu wzięło udział ponad 650 000 uczniów.

Czytaj dalej
4 lutego 2020

Wyniki Dnia przedsiębiorczości 2019

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości w składzie:

Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej
Marek Niedużak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju
Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

wyłonił laureatów Dnia przedsiębiorczości 2019 – najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?

Czytaj dalej
20 grudnia 2019

Prawie 70 000 uczniów i ponad 1500 firm wzięło udział w programie „Otwarta firma”

W dniach 18-24 listopada uczniowie z prawie 500 szkół realizowali program Otwarta firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wycieczki do firm i instytucji oraz spotkania z wolontariuszami w szkole były znakomitą okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy w różnych zawodach. Bezpośredni kontakt z wolontariuszami to prawdziwa i cenna lekcja przedsiębiorczości.

Czytaj dalej
19 listopada 2019

Razem z Citi Foundation wspieramy przedsiębiorczych uczniów z rodzin o niskich dochodach

Bruksela, [20 listopada] - Citi Foundation i Junior Achievement Europe (JA Europe), do której należy Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w bieżącym roku szkolnym kładą większy nacisk na wspieranie społeczności o niskich dochodach.

Czytaj dalej
Wyjątkowa frekwencja na seminarium spowodowała, że uczestnicy z trudem mieścili się w kadrze.
30 października 2019

Seminarium dla trenerów programu "Moje finanse"

W dniach 26-27 października 2019 r. w Warszawie odbyło się seminarium dla trenerów programu "Moje finanse". Podczas 2-dniowego seminarium trenerzy uczestniczyli w warsztatach doskonalących ich wiedzę i umiejętności z zakresu wspierania przedsiębiorczych postaw uczniów i nauczycieli. Temat przewodni tegorocznej edycji programu brzmi:

Czytaj dalej
21 października 2019

Seminarium „Rozwój kompetencji – przedsiębiorczość, inicjatywność – kształtowanie postaw ucznia”

W dniach 19-20 października 2019 roku w Warszawie odbyło się seminarium „Rozwój kompetencji – przedsiębiorczość, inicjatywność – kształtowanie postaw ucznia”, w którym uczestniczyło 34 trenerów programu „Ekonomia na co dzień”.

Czytaj dalej
7 czerwca 2019

Take&Tie będzie reprezentowało Polskę podczas European Company of the Year Competition! Grand Prix zwycięzcom wręczyła minister Jadwiga Emilewicz

W dniach 4-5 czerwca 2019 roku w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm wyłonionych spośród kilkuset, które uczestniczyły w konkursie.

Czytaj dalej
4 czerwca 2019

Suchy lód oczyszczający mieszkanie najlepszą innowacją społeczną w konkursie Social Innovation Relay

Eksperci Nationale-Nederlanden i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości wyłonili najlepsze pomysły na innowacje społeczne opracowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 10 finałowych projektów w międzynarodowym konkursie Social Innovation Relay znalazły się, m.in. inteligentne pojemniki na śmieci, urządzenia pomagające osobom niewidomym czy kursy językowe dla imigrantów. Zwyciężył zespół, który opracował projekt suchego lodu oczyszczającego mieszkanie. W czerwcu uczennice z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu będą reprezentowała Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu.

Czytaj dalej
4 czerwca 2019

Social Innovation Camp pierwszy raz w Polsce

20 maja br. w Centrum Kreatywności Targowa 56 w Warszawie po raz pierwszy odbył się Social Innovation Camp. W jego takcie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają za zadanie opracować rozwiązanie zadanego problemu biznesowego. Najlepszy okazał się zespół BACZEYKO. Partnerem projektu jest Nationale-Nederlanden.

Czytaj dalej
24 maja 2019

Uczennice z Topoli Królewskiej najlepsze w Potyczkach Ekonomicznych

W piątek 10 maja 2019 r. w Narodowym Banku Polskim odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki Ekonomiczne. 16 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski musiało wykazać się wiedzą z zakresu ekonomii, usług firm i instytucji, planowania budżetu, a także umiejętnością pracy w zespole.

Czytaj dalej