23 czerwca 2022

"Na psi rachunek" wśród zwycięzców Global Final Social Innovationa Relay

Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie podbił serca jury.

21 czerwca 2022 roku odbył się Social Innovation Relay Global Final. SIR to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Program SIR pomaga uczniom szkół średnich poczuć się jak przedsiębiorcy społeczni i pokazuję, że założenie własnej firmy może być opłacalnym wyborem kariery.

Wśród zwycięzców międzynarodowego finału znalazł się zespół „Na psi rachunek” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, pod kierunkiem Pani Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej. Milena, Maja i Ola zdobyły uznanie międzynarodowego jury swoim pomysłem na przetwarzanie zużytych masek i znoszonych tkanin na wypełnienia do łóżek, kocyków i zabawek dla zwierząt. Zwyciężczynie #SocialInnovationRelay pokazały co zrobić z praktycznie nieużytecznym towarem, którego przez ostatnie 2 lata pandemii Covid-19 ludzkość zużyła niewyobrażalne ilości.

- Jakość projektów jest bardzo wysoka - powiedziała Fleur Hudig, Corporate Citizenship Director Grupy NN - To pokazuje nam, że to pokolenie jest bardziej świadome wpływu społecznego i środowiskowego niż my w ich wieku. Naprawdę chcą dokonać zmian i mają świadomość, że biznes to już nie tylko zysk, ale także przyczynianie się do dobrobytu ludzi i planety.

Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd na Gen-E 2022 – największy w Europie festiwal przedsiębiorczości do Tallina (12-14 lipca).

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!