23 lipca 2013

Company of the Year Competition

Trzy dni ciężkiej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas londyńskiego finału Company of the Year 2013 już za nami. Drużyna click&find wróciła do Polski z tytułem Alumni Leadership Award zdobytym przez lidera zespołu – Mikołaja Folwarskiego.

Trzy dni ciężkiej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas londyńskiego finału Company of the Year 2013 już za nami. Drużyna click&find wróciła do Polski z tytułem Alumni Leadership Award zdobytym przez lidera zespołu – Mikołaja Folwarskiego.


W ciągu trzech dni – od 17 do 19 lipca – miniprzedsiębiorstwo z Gryfic zaprezentowało się bardzo nowocześnie na tle konkurencji. Nowatorski produkt – lokalizator zagubionych przedmiotów, wzbudzał powszechne zainteresowanie i nieustannie przyciągał zwiedzających do stoiska, prezentacja drużyny została zaś nagrodzona gromkimi brawami.


W konkursie wzięło udział 35 najlepszych europejskich drużyn. Ich oferta była niezwykle zróżnicowana i dopasowana do rozpoznanej przez nich niszy lub zapotrzebowania na rynku. Zwiedzający stoiska targowe mogli zakupić napój w automacie rozpoznającym wiek na podstawie dowodu, zamówić urządzenie do podtrzymywania krowiego ogona w trakcie dojenia, zaopatrzyć się w bransoletkę, wskazującą, kiedy należy ponownie nałożyć krem z filtrem UV lub znaleźć głośnik do iPhone’a niewymagający baterii ani prądu! Nie zabrakło również produktów związanych z modą – hitem okazały się paski wytwarzane z krawatów i lusterka w kształcie francuskich ciasteczek – makaroników. Uwagę przyciągały także miniprzedsiębiorstwa, które potrafiły przekształcić działalność kulturalną i edukacyjną w prawdziwy biznes – Norweżki czerpiące z tradycyjnej muzyki ludowej, Islandczycy walczący z przemocą wśród małych dzieci za pomocą książeczek oraz Estończycy organizujący naukowe show dla dzieci w wieku 6-12 lat.


Company of the Year Competition jest organizowany co roku przez innego członka sieci JA-YE. Biorą w nim udział laureaci krajowych konkursów na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, którzy z edycji na edycję prezentują coraz ciekawsze pomysły oraz lepsze przygotowanie biznesowe. Wiele z nich, to firmy, które mają realne szanse na utrzymanie się na rynku oraz osiągnięcie wysokich zysków.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny finał konkursu – tym razem w Estonii. Równocześnie serdecznie dziękujemy drużynie click&find, reprezentowanej przez: Julię Kłobukowską, Mikołaja Folwarskiego, Mateusza Józefowicza, Przemysława Smurzyńskiego i Juliana Żelaznowskiego, pod opieką pani Jowity Łubińskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach za świetne przygotowanie i ogromne zaangażowanie.