4 kwietnia 2017

Licealiści z Jordanowa Zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą – JA TITAN”

Po jakiej cenie sprzedawać produkt? Jaki budżet przeznaczyć na marketing? Ile pieniędzy wydawać na inwestycje? Przed takimi wyborami stanęli finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą” - JA TITAN 2017, który po raz 24. zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Grand Prix zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Patronat honorowy Ministerstwa Finansówbł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów, w którego gmachu odbywały się również finałowe zmagania.

Patronat honorowy Ministerstwa Finansów

Program realizowany wspólnie z:

 

Po jakiej cenie sprzedawać produkt? Jaki budżet przeznaczyć na marketing? Ile pieniędzy wydawać na inwestycje? Przed takimi wyborami stanęli finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzanie Firmą” - JA TITAN 2017, który po raz 24. zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Grand Prix zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie. Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów, w którego gmachu odbywały się również finałowe zmagania.

W konkursie opartym na symulacji komputerowej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem JA TITAN uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finaliści współzawodniczyli, prowadząc własne firmy produkujące hologeneratory w symulowanej rzeczywistości rynkowej. Na podstawie regularnie otrzymywanych informacji z rynku musieli podejmować decyzje dotyczące ceny, wielkości produkcji, marketingu, nakładów na badania i rozwój, a także inwestycji i wydatków na działalność charytatywną.

- Emocje, jakie towarzyszyły nam podczas finału konkursu są nie do opisania, a to jak bardzo się zżyliśmy z całą "Titanową" ekipą to naprawdę nowe, ciekawe doświadczenie. Czekamy na kolejną edycję. Wrócimy za rok z podwójną mocą i jeszcze lepiej przygotowani – mówili uczestniczący w konkursie uczniowie.

- Muszę przyznać, że uczniowie wgryźli się w grę w sposób niesamowicie analityczny. Wykazali się ogromnym zdyscyplinowaniem w podejmowaniu decyzji. To są uczniowie klas 1-3, którzy zadeklarowali już chęć uczestniczenia w następnej edycji programu. Bardzo wzrósł poziom konkursu. Może z uczniów wyrosną super menedżerowie – powiedziała Pani Marta Koplin, nauczycielka opiekująca się jednym z zespołów.

W finale tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 12 najlepszych drużyn wyłonionych spośród 1340 biorących udział w projekcie. Najlepszy wynik oraz Grand Prix zdobyła drużyna „WEXTASY” z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie. Drugie miejsce zajął zespół „NIEOBLICZLNI” z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku, a trzecie zespół „TTS” z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku. Grand Prix wręczył Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów Pan Adam Niedzielski.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania uczniów i poziomu prowadzonej przez nich rywalizacji. Rozgrywki były emocjonujące, a uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami i wysokim poziomem wiedzy. Potrafią podejmować bardzo dojrzałe, wspólne decyzje, jakie zazwyczaj są podejmowane w dorosłym życiu. Podziwiam ich wytrwałość w dążeniu do celu, gdyż spośród tylu tysięcy uczniów to właśnie oni znaleźli się w finale – mówił.

Finaliści wzięli udział również w rozgrywce pokazowej z przedstawicielami firmy Accenture, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Ministerstwa Finansów oraz Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN jest zorganizowany cyklicznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu edukacyjnego „Zarządzanie firmą”. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 11000 uczniów.

Więcej informacji o programie na stronie: www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl.

Patronat honorowy Ministerstwa Finansów

Program realizowany wspólnie z: