10 marca 2018

Pani Minister Anna Zalewska z laureatami Dnia przedsiębiorczości

9 marca 2018 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

 

 

9 marca 2018 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Annę Zalewską, Minister Edukacji Narodowej, która podkreśliła, że Dzień przedsiębiorczości jest modelowym rozwiązaniem, pokazującym jak powiązać naukę w szkole z praktycznym doświadczeniem.
- Kiedy dyskutowaliśmy przed wdrażaniem reformy edukacji, analizowaliśmy również działania związane z realizacją waszego konkursu. Dzięki temu pozwoliliście nam wprowadzić obowiązkowe zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach – powiedziała minister Zalewska.

W 2017 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło prawie 36 tysięcy uczniów z 630 szkół oraz 36 tysięcy wolontariuszy z ponad 12 tysięcy firm i instytucji. We wszystkich edycjach programu wzięło udział 553 885 uczniów.

Podczas Gali nagrodziliśmy najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz uczniów wyróżnionych w konkursie „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.”
- Miałam możliwość zobaczenia na własne oczy profesjonalnego sprzętu monitorującego funkcje życiowe pacjentów, mogłam uczestniczyć w porodzie przez cesarskie cięcie. Teraz wiem, że moim celem i powołaniem jest pomoc potrzebującym i ratowanie ludzkiego życia – opisuje swoje doświadczenie z Dniem przedsiębiorczości Wiktoria Nogalska, laureatka konkursu w kategorii praca pisemna.

Istotnym elementem programu jest aktywizacja dorosłych w ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz edukacji młodzieży.

- To jest właśnie ten czas, kiedy można podjąć z punktu widzenia młodego człowieka decyzję, która będzie dla niego dobra i będzie kluczowa dla jego kariery zawodowej, a nie będzie to decyzja przypadkowa – mówi Jan Zając, Prezes Zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o.

Gala zainaugurowała 15. edycję Dnia przedsiębiorczości, która uzyskała Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.