23 lutego 2017

Znamy już finalistów Ogólnopolskiego Finału Konkursu „Gimnazjalne Potyczki” 2017

Udział w Konkursie „Gimnazjalne Potyczki” pozwala młodym ludziom na sprawdzenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas realizacji programu „Ekonomia na co dzień”, organizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Do szkolnego etapu Konkursu przystąpiło aż 430 trzyosobowych zespołów uczniowskich. Młodzi ludzie mieli za zadanie opracować i przeprowadzić minimum jedno ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi młodszymi kolegami.

Udział w Konkursie „Gimnazjalne Potyczki” pozwala młodym ludziom na sprawdzenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas realizacji programu „Ekonomia na co dzień”, organizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie poznają elementarne pojęcia ekonomiczne iuczą się zasad racjonalnego zarządzania swoimi finansami. Poznają siebie, swoje predyspozycje, uczą się planowania i wyznaczania celów, tak aby lepiej przygotować się do wejścia
w przyszłości na rynek pracy.

Do szkolnego etapu Konkursu przystąpiło aż 430 trzyosobowych zespołów uczniowskich. Młodzi ludzie mieli za zadanie opracować i przeprowadzić minimum jedno ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi młodszymi kolegami.

40 najlepszych zespołów zakwalifikowało się do II etapu Konkursu. Zadaniem konkursowym w tym etapie było stworzenie pomysłu na produkt bądź usługę, która rozwiąże konkretny problem środowiska lokalnego, a jednocześnie przyniesie korzyści finansowe.Uczniowie wykazali się nieograniczoną inwencją. Zaproponowali między innymi zorganizowanie na osiedlu minikina połączonego z kółkiem literackim dla mieszkańców, założenie wypożyczalni rowerów wraz z planami tras rowerowych, klubu promującego zdrowy tryb życia ze szczególną ofertą dla seniorów czy stworzenie aplikacji pomocnej w poznawaniu ciekawych miejsc w swoim rodzinnym mieście.

Jury, w skład którego weszliprzedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz świata biznesu, zakwalifikowało do ścisłego finału Konkursu 16 zespołów.

Lista finalistów dostępna jest tutaj.

Ogólnopolski Finał Konkursu „Gimnazjalne Potyczki” odbędzie się 10 marca 2017 r. w Warszawie, w siedzibie Narodowego Banku Polskiego.

Wszystkim 16 zespołom serdecznie gratulujemy. Życzymy połamania piór w finale i wielu doskonałych pomysłów!