23 marca 2017

Gimnazjaliści podejmują wyzwanie MetLife LifeChanger Cup

22 marca 2017 roku 58 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Warszawy, Będzina, Lublina, Gdańska, Prudnika i Jasienicy wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy. Spotkanie podsumowało trzecią już edycję programu MetLife LifeChanger realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife.

22 marca 2017 roku 58 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Warszawy, Będzina, Lublina, Gdańska, Prudnika i Jasienicy wzięło udział w MetLife LifeChanger Cup. To wydarzenie o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla uczniów, nauczycieli i wolontariuszy. Spotkanie podsumowało trzecią już edycję programu MetLife LifeChanger realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z firmą MetLife.

Uczestnicy spotkali się w gmachu secesyjnej kamienicy Banku Landaua w Warszawie, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości kształtowane podczas zajęć realizowanych w ubiegłym roku. Uczniowie, nauczyciele i wolontariusze wzięli udział w grze ekonomicznej - symulacji przedsiębiorstwa funkcjonującego na jednolitym rynku - podczas której zmierzyli się z prawami popytu i podaży oraz silną konkurencją ze strony kolegów, a także doświadczyli trudów zarządzania personelem i finansami firmy.

Oprócz poszerzenia wiedzy uczniowie nawiązali nowe znajomości i mieli możliwość porównania swoich umiejętności z innymi. Uczestnicy odwiedzili również Park Miniatur oraz tajemnicze zakamarki przedwojennego banku „Wilhelm Landau”, a przewodnik zdradził im szczegóły „włamu stulecia”. Wyjątkowo emocjonujące okazało się zadanie wydostania się z zamkniętego pokoju (Escape Room), gdzie przez 60 minut uczestnicy wspólnymi siłami rozwiązywali zagadki oraz korzystali ze wskazówek ukrytych w licznych skrytkach i schowkach.

- MetLife LifeChanger Cup ponownie zakończył się dużym sukcesem. Uczestnicy mogli w praktyce sprawdzić swoją wiedzę i wykorzystać umiejętności zdobyte w programie MetLife LifeChanger. Emocje towarzyszące grom i zaangażowanie uczestników są dla nas wspaniałą motywacją na kolejny rok – mówi Joanna Andrzejewska, Dyrektor ds. projektów międzynarodowych i wolontariatu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

MetLife LifeChanger przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy, uczy przedsiębiorczości i poruszania się w szeroko rozumianym świecie finansów. Dzięki tej inicjatywie młodzież dostaje możliwość praktycznego sprawdzania swojej wiedzy, może rozwijać umiejętności krytycznego myślenia, a także świadomie kierować swoją ścieżką edukacyjną i przyszłą karierą zawodową.

Program MetLife LifeChanger, finansowany przez Fundację MetLife, jest jedną z naszych głównych inicjatyw CSR. W Polsce wolontariusze – pracownicy i agenci MetLife – współpracują z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pomagając młodym ludziom w zdobywaniu wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności, które ułatwią im realizację planów zawodowych – mówi Izabela Ptaszyńska, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji w MetLife.

Program MetLife LifeChanger realizowany jest we współpracy pomiędzy Junior Achievement Europe a MetLife w pięciu krajach. W Polsce istnieje od 2013 r. i organizowany jest w ramach programów dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, Ekonomia na co dzień, Otwarta firma oraz Dzień przedsiębiorczości.