20 listopada 2018

Grosikowe wędrówki w Łodzi

13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 37 w Łodzi odbyły się Grosikowe wędrówki, event środowiskowy, zorganizowany w ramach projektu Od grosika do złotówki.

Celem projektu jest przekazanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności związanych z gospodarowaniem pieniędzmi, przedsiębiorczością, a także szeroko pojętym bezpieczeństwem, trafnym przewidywaniem i sposobami unikania różnych ryzyk.

Wychowawczyni klasy III pani Małgorzata Chuncia zaprosiła do zabawy swoich uczniów, którym towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo.

Na powitanie uczniowie zaśpiewali piosenkę Od grosika do złotówki. Następnie obecni obejrzeli prezentację multimedialną z przebiegu podróży z Grosikiem. Później rozpoczęły się zabawy. Wszystkie zadania edukacyjne, przygotowane w niezwykle atrakcyjnej formie, związane są z przygodą, w której uczestniczą dzieci. Jaki to banknot?, Po co do banku?, Pomysły na oszczędzanie, Nie dam się reklamie!, Bankowiec, kto to?, Bezpiecznie z Grosikiem to tytuły zadań, które wykonywały dzieci oraz ich bliscy.

Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, byli bardzo zaangażowani, jednocześnie bawili się wyśmienicie. Na zakończenie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszyscy obecni zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.  

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pani Bogusława Rajska – ogólnopolski koordynator projektu Od grosika do złotówki i pani Joanna Józefowicz. wicedyrektor szkoły.