28 lipca 2014

Company of the Year Competition 2014

Czas wytężonej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas jubileuszowego 25 finału Company of the Year Competition 2014 w Tallinnie już za nami. Polskę w stolicy Estonii reprezentowało miniprzedsiębiorstwo NEW ARTS.

Czas wytężonej pracy, emocji i zmagań z konkurencją podczas jubileuszowego 25 finału Company of the Year Competition 2014 w Tallinnie już za nami. Polskę w stolicy Estonii reprezentowało miniprzedsiębiorstwo NEW ARTS.

W trakcie trzech dni – od 22 do 24 lipca – miniprzedsiębiorstwo z Tomaszowa Mazowieckiego zaprezentowało się bardzo udanie na tle pozostałych 37 firm. Atrakcyjny produkt polskich uczennic – ekologiczne bawełniane torby ozdabiane własnoręcznie – przykuwało uwagę zwiedzających.

W finale wzięło udział 38 najlepszych europejskich drużyn. Ich oferta była mocno zróżnicowana. Zwiedzający stoiska mogli zakupić osłonkę na smoczek, chroniącą dzieci przed bakteriami, zamówić specjalną moskitierę na śpiwory, dzięki której można uniknąć ukąszeń owadów, zaopatrzyć się w domki dla ptaków czy w ręcznie robione gadżety do rowerów. Dobrze reprezentowane były też usługi. Przedsiębiorstwo z Luksemburga zaprezentowało serwis dostarczający świeże jaja pod wskazany adres z funkcją śledzenia swojej przesyłki, a Hiszpanie usługi chroniące urządzenia mobilne przed zniszczeniami spowodowanymi przez płyny. Branżę modową reprezentowały muchy wykonywane z drewna oraz ręcznie wykonywana biżuteria z jedwabiu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dwa projekty edukacyjne. Turcja przyjechała z pomysłem na książki i e-booki, uświadamiające problem bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby wypadków z udziałem najmłodszych. Serbia zaproponowała z kolei kampanię i produkty mające na celu zmianę świadomości młodzieży na temat książek i czytelnictwa.

Zwycięzcą konkursowych zmagań zostało przedsiębiorstwo E14-Magma z Islandii – producent stylowych kieliszków wykonanych z czarnej gliny i lawy. Na drugim miejscu uplasowała się firma ACE z Wielkiej Brytanii, która zaprezentowała rewolucyjną samoprzylepną podkładkę na przedmioty, które łatwo się gubią. Z trzecią nagrodą do Szwecji wróci firma Grades of Glory – organizator korepetycji.

Company of the Year Competition organizowany jest co roku przez innego członka sieci JA-YE. Biorą w nim udział laureaci krajowych konkursów na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, którzy z edycji na edycję prezentują coraz atrakcyjniejsze pomysły oraz coraz lepsze przygotowanie biznesowe. Wiele z tych firm ma realną szansę na utrzymanie się na rynku oraz osiągnięcie sukcesu.