18 kwietnia 2011

Gala Finałowa II edycji Projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”.

Podczas Gali Finałowej II edycji Projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”, która odbędzie się 20 kwietnia b.r. najlepsi szkolni inwestorzy i ich nauczyciele, wyłonieni spośród 6 157 zespołów z 1 175 szkół, odbiorą dyplomy i wyróżnienia na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Podczas Gali Finałowej II edycji Projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”, która odbędzie się 20 kwietnia b.r. najlepsi szkolni inwestorzy i ich nauczyciele, wyłonieni spośród 6 157 zespołów z 1 175 szkół, odbiorą dyplomy i wyróżnienia na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Projekt „Rekiny przedsiębiorczości” realizowany jest przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego w partnerstwie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt składa się ze Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz z Kursu e-learningowego.

Celem projektu „Rekiny Przedsiębiorczości” jest zdobycie przez młodzież i nauczycieli umiejętności poruszania się na rynku finansowym. Wszyscy uczestnicy gry mają dostęp do internetowego modułu edukacyjnego, który uczy jak inwestować na giełdzie, wyjaśniając tajniki praw rządzących rynkiem, reguły notowań i składania zleceń giełdowych. Zdobyte umiejętności uczniowie mogą od razu weryfikować - logując się do systemu i samodzielnie dokonując transakcji giełdowych. Poznanie w praktyce zasad inwestowania, a także reguł rynku kapitałowego podczas udziału w wirtualnej rywalizacji jest dla uczestniczących w SIGG młodych ludzi bardzo cennym doświadczeniem.

Tegoroczni zwycięzcy, zespół Jamp, uzyskali stopę zwrotu w wysokości 27,06% i zakończyli grę z portfelem inwestycyjnym o wartości 127 056,42 zł (dla porównania: w czasie trwania gry indeks WIG 20 wzrósł o 1,9%). Drugie miejsce uzyskał zespół Elita ZSP z Technikum w Krzeszowicach, który ukończył grę z portfelem o wartości 126 501,82 zł osiągając 26,50% zysku. Trzecie miejsce zajął zespół MADness VI LO z Bydgoszczy, który zakończył grę z portfelem o wartości 124 486,76 zł uzyskując stopę zwrotu w wysokości 24,49%. Zwycięzcą dogrywki rozegranej w oparciu o kontrakty terminowe na WIG20 został zespół Niewinne, który osiągnął 68,41% zysku.

Już po raz drugi uczestnicy mogli korzystać z Kursu e-learningowego jako obszernego źródła wiedzy na tematy związane z rynkiem kapitałowym. Dzięki informacjom zdobytym podczas kursu uczestnicy inwestowali w sposób bardziej przemyślany i poparty wiedzą. Do kursu zarejestrowało się ponad 27 tys. uczestników, a certyfikat jego ukończenia otrzymało 2 575 uczniów.

W nagrodę za swoje osiągnięcia laureaci SIGG oraz Kursu e-learningowego wyjadą na wycieczkę edukacyjną i odwiedzą m.in. giełdę papierów wartościowych we Frankfurcie.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronach sigg.gpw.com.pl i www.sigg.edu.pl