22 września 2010

Olimpiada Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji, edycja 2010

Wyższe Szkoły Bankowe, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych uczniów do udziału w III edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji!

Przedmiotem Olimpiady są szeroko rozumiane finanse, tzn. instytucje rynku finansowego, sposoby ich funkcjonowania, instrumenty finansowe oraz zasady racjonalnego z nich korzystania.

Tematem tegorocznej edycji są finanse osobiste.

Olimpiada to nie tylko testy i pytania, to także internetowa gra symulacyjna, w której uczestnik zarządza finansami swojego wirtualnego banku.
64 najlepszych uczniów zostanie zaproszonych do udziału w zawodach centralnych, w których zagrają o indeksy Wyższych Szkół Bankowych oraz cenne nagrody.

Nagrody czekają również na szkoły, które zaangażowały najwięcej uczniów do udziału w Olimpiadzie oraz opiekunów laureatów Olimpiady.

Olimpiada jest trójstopniowa. Uczniowie biorą udział w zawodach szkolnych, okręgowych i centralnych (aktualne terminy znajdują sie w Terminarzu Olimpiady). Dokładny przebieg poszczególnych etapów oraz zakres materiału znajdziecie Państwo w regulaminie oraz w zakładce materiały.

Rejestracja Szkolnych Komisji Olimpiady trwa do 12 października, rejestracja uczniów będzie działała od 13 do 21 października.

Jeszcze raz zapraszamy do udziału!