26 listopada 2014

Razem dla rozwoju przedsiębiorczości

W trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce powołano Koalicję na Rzecz Przedsiębiorczości. Jednym z sygnatariuszy jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce powołano Koalicję na Rzecz Przedsiębiorczości. Jednym z sygnatariuszy jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Koalicję na Rzecz Przedsiębiorczości zainicjowała Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Inicjatywa ta ma pełnić rolę międzysektorowej platformy dialogu i współpracy dla podmiotów, które chcą wspólnie i efektywnie rozwijać polską przedsiębiorczość. Poza Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości do udziału w Koalicji zaproszone zostały takie instytucje jak: Konfederacja Lewiatan, Akademia Leona Koźmińskiego, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Europejski Fundusz Leasingowy, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet oraz Nestle i Amway Polska. „Koalicja na rzecz wspierania przedsiębiorczości jest bardzo ważna, ponieważ żadna organizacja nie jest w stanie sama zapewnić odpowiedniej edukacji przedsiębiorczości młodym ludziom, którzy chcieliby zostać w przyszłości przedsiębiorcami. Myślę, że te wszystkie znakomite organizacje, które dzisiaj przystąpiły do Koalicji, mogą wspólnie zrobić wiele dobrego. Podstawowa rzecz to współpraca sektora rządowego, pozarządowego i sektora biznesu.” – powiedział Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W trakcie uroczystości przyznano Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości nagrodę specjalną za szczególny wkład w rozwój Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Odbierając nagrodę Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji, podkreślił, że co roku udział w programach Fundacji bierze pół miliona uczniów. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży, działającej obecnie w ponad stu dwudziestu krajach. Dotychczas w programach Fundacji w Polsce wzięło udział ponad 6 milionów uczniów. Jednym z programów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest „Otwarta firma” - największe wydarzenie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tylko w ubiegłym roku udział w programie wzięło 67 622 uczniów i 421 szkół oraz 1565 firm i instytucji.

Na inauguracji, która była uroczystym podsumowaniem sukcesu tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, poza nagrodą specjalną, uhonorowano także przedsiębiorców w kategoriach: Młody przedsiębiorca, Firma wspierająca młodych oraz Instytucja wspierająca przedsiębiorczość. Można było także posłuchać inspirujących wystąpień dotyczących przedsiębiorczości w formacie Ted Talk.