3 października 2022

Seminarium programu "Moje finanse"

W dniach 30 września -1 października 2022 r. odbyło się seminarium dla trenerów programu „Moje finanse”. Projekt jest realizowany wspólnie z Coca-Cola HBC Polska w ramach progamu Youth Empowered,  EY GDS Poland, BNY Mellon oraz PMI Educational Foundation. Było to pierwsze, po przerwie spowodowanej pandemią, spotkanie stacjonarne, tym bardziej miło było spotkać się osobiście, porozmawiać i wymienić cenne uwagi.

Tematem przewodnim seminarium był „Zrównoważony rozwój”, stanowiący zarazem motto tegorocznej edycji programu. W pierwszym dniu trenerzy zapoznali się z oferowanymi w tym roku nowościami. Drugi dzień natomiast przeznaczony był na wykłady prowadzone przez ekspertów z ramienia firm partnerskich. Było nam dane usłyszeć wiele cennych i interesujących faktów na temat zrównoważonego rozwoju oraz tego w jaki sposób wiedza ta może być przekazywana młodemu pokoleniu. Dodatkowo uaktualnione zostały informacje dotyczące korelacji programu „Moje finanse” z bieżącą podstawą programową przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” a także innych, w ramach których projekt może być realizowany.

Trenerzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, dzieląc się swoimi potrzebami, uwagami a także obserwacjami ze szkolnej perspektywy. Było to niezwykle cenne spotkanie i mamy nadzieję, iż za rok dane nam będzie się spotkać w równie miłej i twórczej atmosferze.

                                                               Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia smiley