14 października 2022

Youth Empowered event 2022

W dniu 13 października 2022 r. odbył się #Youth Empowered event 2022, dedykowany uczestnikom programu „Moje finanse” i Youth Empowered. Przez 2 godziny młodzież, wraz z nauczycielami, miała okazję posłuchać inspirujących wystąpień dotyczących pomysłów na przyszłość, rad specjalistów z rynku pracy oraz praktyków biznesu. Webinar ten realizowany był przy współpracy Coca-Cola HBC Polska, w ramach programu Youth Empowered. Jego ideą jest udzielenie mentorskiego wsparcia dla młodzieży po to, aby mogli jak najlepiej rozpoznać swoje mocne strony i oprzeć na nich dalsze działania w kierunku rozwoju ścieżki edukacyjnej a potem zawodowej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Rzeczpospolita oraz studentnews.pl

Początkowa część, transmitowana do 4 krajów – Polski, Liwy, Łotwy i Estonii – była okazją do integracji, interakcji oraz treningu umiejętności językowych.

Wśród panelistów wystąpili: Jaak Mikkel – General Manager Coca-Cola HBC Poland and Baltics, który podzielił się swoimi osobistymi doświadczeniami kształtującymi jego ścieżkę zawodową oraz odpowiedział na kilka pytań zadanych przez publiczność, za pomocą aplikacji.  Podczas polskiej części spotkania gościliśmy dr hab. Aleksandrę Przegalińską-Skierkowską, prorektor Akademii Leona Koźmińskiego, która opowiadała o rozwoju sztucznej inteligencji i o tym w jaki sposób twórczo z niej korzystać, jak AI może nas wspomóc a także o tym jakie umiejętności oraz zawody będą poszukiwane w najbliższej przyszłości.  Nie zabrakło także ekspertów rynku pracy – Aleksandra Wesołowska-Sieja (PR Manager Praca.pl) podpowiedziała młodzieży jak czyta ogłoszenia o pracę i jak nie dać się złapać na czyhające po drodze haczyki. Natomiast Anna Pytel – Talent Aquisition Manager w Coca-Cola HBC PL – przybliżyła wiedzę dotyczącą tego w jaki sposób odpowiedzieć na konkretne ogłoszenia i jak najlepiej przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Webinar zakończyło wystąpienie Kamila Baja, założyciela Pszczelarium, który pokazał transformację ścieżki zawodowej z pozycji pracownika do pracodawcy.

Wszystko to spięte zostało humorem i dowcipną puentą prowadzącego Karola Paciorka, który efektywnie motywował uczestników do aktywnego udziału w spotkaniu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prowadzącym za wspaniałe wydarzenie, pełne pozytywnej energii, wiedzy i inspiracji.

Do zobaczenia na kolejnym evencie!