Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości uhonorowani nagrodami Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Podczas IX Gali Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS uhonorowani zostali najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości, najlepsze w tej dziedzinie szkoły i najlepsze Szkolne Kluby Przedsiębiorczości, które w roku szkolnym 2013/2014 realizowały projekty edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów.
Podczas IX Gali Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS uhonorowani zostali najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości, najlepsze w tej dziedzinie szkoły i najlepsze Szkolne Kluby Przedsiębiorczości, które w roku szkolnym 2013/2014 realizowały projekty edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów.
W tym roku tytuł Najlepszego Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w kategorii szkoła gimnazjalna otrzymało Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach i działający tam Szkolny Klub Przedsiębiorczości nr 178. Tytuł Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości w tej kategorii otrzymały pani Grażyna Kołacz i pani Marlena Macherzyńska z tej szkoły.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych w ten sam sposób wyróżniono I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze oraz panią Ewę Krzywicką, która otrzymała tytuł Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości, a Szkolny Klub Przedsiębiorczości nr 476 prowadzone przez panią Ewę – tytuł Najlepszego Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w kategorii szkoła ponadgimnazjalna.
W konkursie na najlepszy projekt własny nagrody przyznano pani Grażynie Kołacz i pani Marlenie Macherzyńskiej z Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach za realizację projektu wg własnego scenariusza pt.: „Waluty krajów Unii Europejskiej”(kategoria gimnazjum) oraz Pani Ewie Krzywickiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze za realizację projektu wg własnego scenariusza pt.: „Ekonomia w pigułce - ściąga na całe życie” (kategoria szkoła ponadgimnazjalna).
Podczas wydarzenia nagrodzono także najlepszych uczestników konkursu na scenariusz komiksu ekonomicznego, realizowanego w ubiegłym roku szkolnym. Na podstawie zwycięskich scenariuszy tworzone są komiksy, które niedługo zostaną zamieszczone w serwisie www.nbportal.pl w sekcji Rozrywka.
Wszystkim laureatom gratulujemy wyróżnień!
Nagrody wręczali prof. Eugeniusz Gatnar, Członek Zarządu NBP, Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Jan Marek Urbaniak, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP. Zbigniew Modrzewski, wręczając nagrody podkreślił, że co roku udział w programach Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości bierze pół miliona uczniów. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży, działającej obecnie w ponad stu dwudziestu krajach. Dotychczas w programach Fundacji w Polsce wzięło udział ponad 6 milionów uczniów.
W ramach Gali uczestnicy mogli także posłuchać wystąpienia dr Łukasza Badowskiego z Centrum Nauki Kopernik na temat kulturowego znaczenia słowa „przedsiębiorczość” w Polsce.