5 czerwca 2024

Zespół z Krasnegostawu wśród zwycięzców Global Final Social Innovation Relay 2024!

5 czerwca br. roku odbył się Social Innovation Relay Global Final. Polskie reprezentantki - The Patterns of Aid - znalazły się wśród zwycięzców!

SIR to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Program pomaga uczniom szkół ponadpodstawowych „wejść w buty” przedsiębiorców społecznych i pokazuję, że założenie własnej firmy może być opłacalnym wyborem kariery.

Wśród zwycięzców międzynarodowego finału znalazł się zespół „The Patterns of Aid” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, pod kierunkiem Pani Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej. Dziewczęta zdobyły uznanie międzynarodowego jury swoim pomysłem na przetwarzanie niepotrzebnych tekstyliów i przerabianiem ich na autorskie kołdry oraz poduszki. Dodatkowo, produkty te są przekazywane osobom w kryzysie bezdomności oraz potrzebującym uchodźcom. na wypełnienia do łóżek, kocyków i zabawek dla zwierząt.

Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd na Gen-E 2024 – największy w Europie festiwal przedsiębiorczości do Katanii, odbywający się w dniach 2 - 4 lipca.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!